NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.867
Ауу еден куп гејм винери имал, против Шарлот у 56 коло од сезона :icon_lol:

Кажи ми у плеј оф што направил, ок има еден феноменален гејм винер али голем кур, има ли добар играч без гејм винер некад дадено?

Кари ги направи Дрејмонд и Томпсон играчи, без нив Дрејмонд ќе чмаеше на клупа негде а Томпсон ќе конкурираше за 6ти играч уместо да зима прстени.

Јокич имаше сезони кај што буквално играше со Џ лига играчи па на крај и 5-6 место зимаше, пак ќе прашам што има Лилард направено у животот?
Па Лилард е меѓу тие шо имаат највеќе гејм винери од оваа генерација, само ти нејќеш да го прифатеш тоа.
Секако дека Кари ги направил играчи, нема грешка. Да не дојдеше Стив Кер немаше да мириснат титула ГС. И Лилард со Џ лига играчи има завршено 4то место, па?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.829
Поени од реакции
10.450
Абе не се разбираме. Скроз си во право за 90тите , сите ги бараат тие години за гледање НБА.
Зборам за делот кај шо кажа 2010тите само Вориорс биле. Сепак имаше и други тоа време. Направи како само Вориорс да постоеле. А освен Вориорс, беше и Леброн.
Беше Леброн ама овие како франшиза беа подоминантни и градеа еден тим, додека Леброн шалташе од Кливленд во Мајами па пак во Кливленд градејќи супертимови и плачејки по судии.

Човекот е страва од играч ама тој пичкарски менталитет и плачење кај судии ала Роналдо од Раеал + дополнително вакви изјави за водоводџии и чуда го прават сам да си одзема од величината и да се трга на страна од секаков муабет за ГОАТ.

Не си ГОАТ ако откако си влезен во лигата сам за себе ломотиш I am the chosen one, треба другите тоа да го кажат за тебе.
Секој еден пореспектабилен играч во НБА има изјавено дека КОБИ би го бирал пред Леброн ради килер инстикт, камо Џордан. Така да, толку од тој муабет.

По мене искрено не е ни пред Коби, камоли повеќе ама ајде да не го тепаме тој муабет нема смисла, работата е што цело време се обидува да ги омаловажи другите ери, другите тимови, а тој сам е плачкото кој градеше династии пошто сам по себе не беше доволно добар и од факинг Далас изгуби титула. Новицки го помножи со НУЛА. Шест ебани поени имаше во еден од тие натпревари во финалето, ШЕСТ (со букви е повпечатливо).

И после, чоек шо трчајки по супертимови и градејќи екипи само и само за да стигни до финале и да осваја изиграл 10 финалиња, а освои 4 прстени да го почитувам и да речам еј овај е ГОАТ? Не ми паѓа на памет.

Не. Коби има 5 прстени и никој не му ги признава тие 5. Поголеми се од петте на Меџик, ама никој ни тоа не го спомнува. Да не загинеше трагично немаше ни толку да го спомнуваат туку ќе поминеше као мех, Коби, играл со Шек.
Уствари, позначајни се од 4-те на Лебронтије оти Коби играл 7 финалиња, а зел 5 прстени. Да играл 10 финалиња ќе имал најмалку 7 прстени, повеќе дури и од Џордан.

Џордан, приказна сама за себе 6 од 6, маестрален.

Затоа сега и за Лука кога ќе збораме, ќе речиме чекај бе овај чоукна против Бостон. Ама бил повреден ама Кајри вака, Кајри така. Не бе брат, играше ти финале? Играше ама нема прстен, тоа на крај се брои - титулата, останатото се заборава.

Имале и Коби и Џордан повредени соиграчи на пат до титули па никому ништо, или ќе освоиш или ќе си одиш дома. Нема трето.
Автоматски споено мислење:

Да не дојдеше Стив Кер немаше да мириснат титула ГС.
Марк Џексон ко тренер и Џери Вест во одбор т.е. во канцеларија за да им каже еј овие драфтајте ги, ќе ги биди. Не она лиглето Боб Мајерс да се чука во гради, а не е заслужен за ништо друго освен бркањето на КД од тим.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Јејјј Бостон, дочекав да освои титула, браво момци :pipi:
Првпат од кога почнав(2009-та год.) да навивам за нив освојуваат титула што ми ептен големо задоволство и среќа.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.550
Поени од реакции
3.623
Беше Леброн ама овие како франшиза беа подоминантни и градеа еден тим, додека Леброн шалташе од Кливленд во Мајами па пак во Кливленд градејќи супертимови и плачејки по судии.

Човекот е страва од играч ама тој пичкарски менталитет и плачење кај судии ала Роналдо од Раеал + дополнително вакви изјави за водоводџии и чуда го прават сам да си одзема од величината и да се трга на страна од секаков муабет за ГОАТ.

Не си ГОАТ ако откако си влезен во лигата сам за себе ломотиш I am the chosen one, треба другите тоа да го кажат за тебе.
Секој еден пореспектабилен играч во НБА има изјавено дека КОБИ би го бирал пред Леброн ради килер инстикт, камо Џордан. Така да, толку од тој муабет.

По мене искрено не е ни пред Коби, камоли повеќе ама ајде да не го тепаме тој муабет нема смисла, работата е што цело време се обидува да ги омаловажи другите ери, другите тимови, а тој сам е плачкото кој градеше династии пошто сам по себе не беше доволно добар и од факинг Далас изгуби титула. Новицки го помножи со НУЛА. Шест ебани поени имаше во еден од тие натпревари во финалето, ШЕСТ (со букви е повпечатливо).

И после, чоек шо трчајки по супертимови и градејќи екипи само и само за да стигни до финале и да осваја изиграл 10 финалиња, а освои 4 прстени да го почитувам и да речам еј овај е ГОАТ? Не ми паѓа на памет.

Не. Коби има 5 прстени и никој не му ги признава тие 5. Поголеми се од петте на Меџик, ама никој ни тоа не го спомнува. Да не загинеше трагично немаше ни толку да го спомнуваат туку ќе поминеше као мех, Коби, играл со Шек.
Уствари, позначајни се од 4-те на Лебронтије оти Коби играл 7 финалиња, а зел 5 прстени. Да играл 10 финалиња ќе имал најмалку 7 прстени, повеќе дури и од Џордан.

Џордан, приказна сама за себе 6 од 6, маестрален.

Затоа сега и за Лука кога ќе збораме, ќе речиме чекај бе овај чоукна против Бостон. Ама бил повреден ама Кајри вака, Кајри така. Не бе брат, играше ти финале? Играше ама нема прстен, тоа на крај се брои - титулата, останатото се заборава.

Имале и Коби и Џордан повредени соиграчи на пат до титули па никому ништо, или ќе освоиш или ќе си одиш дома. Нема трето.
Автоматски споено мислење:


Марк Џексон ко тренер и Џери Вест во одбор т.е. во канцеларија за да им каже еј овие драфтајте ги, ќе ги биди. Не она лиглето Боб Мајерс да се чука во гради, а не е заслужен за ништо друго освен бркањето на КД од тим.
Па да бе брат мене Леброн ми е исто гомно како Дурант. Нема дилема освен неговите куропушачи што наоѓаат глупи статистики дека е зад Џордан и Коби. Штета шо Кари не може уште некоја да извади и него би го стаил пред Леброн. Вака останува како најбољи шутер само бидејќи ја нема висината да се мерат у скокови и одбрана.
Лука би сакал да биде ко Новицки и да се гради тим околу него, да не се праат фејк измислици надувани тимови ко Нетс или Клиперс сега.
Со самото тоа што Лука би мењал тим , одма ќе се јадат гомна за него и се дистанцира драстично од легендите во топ 10 што ги кажав претходно.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.520
Поени од реакции
5.821
Нема подебилен муабет од водоводџии....

Као кој му е крив на Џордан што не бил у исто време и квантен физичар да измисли временска машина и да игра против јаките играчи како Лилард, Џеј Џеј или Лонѕо Бол :icon_lol:

Има да ги силува на терен цела лига, не само он, Баркли да игра денес исто ќе им ебе гз мајчин на сите.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
420
Поени од реакции
891
Моментално, колку год да го сакаме, Лука е прасе шо го мрзи да ослаби.
Не дека не можи, не сака.

Така да, тоа ГОАТ муабети за него, можда откако ќе освои 6-7 титули и откако нема да губи повеќе финалиња ама како шо тргнало (како го трошат во тек на сезона) онај нема да може еден ПО да изигра без повреди, камо да лапа титули.

Цела сезона пуца тројки без поголема мака, сега со 300 повреди не знај кошот кај е, си зема и тоа данок - не е само талентот за игра пресуден.

Штета за Далас, потајно навивам за нив откако Лука стапна во лигава ама на Бостон титулата им е апсолутно заслужена и франшизата им е најдобра во историјата на НБА.
mislam deka i 6 tituli da osvoi sea Luka i 6 finals mvp pak MJ ke bide goat, nerealen e faktot sto ima 6 finalinja i site gi pobedil, a ova na Luka ke mu ostane damka za stalno deka ima izgubeno finale.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.550
Поени од реакции
3.623
mislam deka i 6 tituli da osvoi sea Luka i 6 finals mvp pak MJ ke bide goat, nerealen e faktot sto ima 6 finalinja i site gi pobedil, a ova na Luka ke mu ostane damka za stalno deka ima izgubeno finale.
Е сеа и ти ја претера. Ко прво шансите се многу мали да освои 6 титули Лука, а со тоа и фајналс МВП. Али во такво сценарио не може апсолутно да се отфрли Лука, посебно ако е лидер на екипата со која освојува и најбитно ако биде тоа Мавс.
Сепак овие муабети се за во иднина или ќе можеше нешто да се чепне ако освоеше Лука оваа сезона. Вака муабетов не вреди ни цент.
Во врска со него, ме интересира дали ќе потпише супермакс и стане најплатен со 350м.

Абе а знае некој во врска со драфтов за кој како се збори? Ја за ниеден не знам шо се најавува како прв или топ 3.
Некако слабо муабети. Ми искачаат само некои кози во wnba , поише за нив по медиуми.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.550
Поени од реакции
3.623
Топ 10 играчи сезонава + плејоф :
1. Лука
2. Јокич
3. Тејтум
4. Браун
5. Шаи
6. Едвардс
7. Вајт
8. Холидеј
9. Брансон
10. Јанис
Автоматски споено мислење:

Luka nikogas nema da gi stigne LBJ i Durant, ne pa Kobi ili Jordan.
Имаш гугл спореди ги статсот на Лука со змијата и плачкото крал во првите 400 утакмици. Ќе бидеш фасциниран.
Првите титули им беа на 27 и 28 години.
Не се избрзувај толку.
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2021
Мислења
420
Поени од реакции
891
serijava na luka me potseti na lebron so cleveland vo 2007 kaj sto lebron sam im igrase i ne gi tepaa spurs. Razlikata e toa sto ovoj pa ne popi metla
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.829
Поени од реакции
10.450
Па да бе брат мене Леброн ми е исто гомно како Дурант. Нема дилема освен неговите куропушачи што наоѓаат глупи статистики дека е зад Џордан и Коби. Штета шо Кари не може уште некоја да извади и него би го стаил пред Леброн. Вака останува како најбољи шутер само бидејќи ја нема висината да се мерат у скокови и одбрана.
Лука би сакал да биде ко Новицки и да се гради тим околу него, да не се праат фејк измислици надувани тимови ко Нетс или Клиперс сега.
Со самото тоа што Лука би мењал тим , одма ќе се јадат гомна за него и се дистанцира драстично од легендите во топ 10 што ги кажав претходно.
Да, прав си, Дјурант е исто путе. На страна цел кошаркарски талент и тоа што е незапирлив, сепак е путе во душа. Исти се.

Лука не треба да размислува да си замини од Далас, за макс договор не знам, ја пре би им прекол дајте ми 200 милки мене и др пари искористете ги да ми напрајте супертим за да можам да се носам со Бостон, Фила, Денвер, Милвоки...

Пошто со овој состав ништо не прави, Лајвли е премногу зелен, Кајри се виде дека е испукана пушка и практично мушичките во глава го направија своето, е сега прашање е дали ќе одат на некое крило пак, дали ќе бараат други солуции ама дека мора да му најдат стабилна иднина во смисла на соиграчи, мора.

Онаков бисер не се пропушта и му даваш буквално сè за да ти остани во тимот.
Млад е, годините се пред него, треба само да се доведи во физичка спрема и фронтофисот да работи за него, да му носат константно играчи.
Пошто ако го искешираат само и не изградат тим околу него, кога-тогаш ќе им замине, само што ќе поеби неколку години бадијала без да земи титула.


Edwards e pogolem potencijal od Luka, za da gi dostigne LBJ i KD. Ima samo 22 godini pred nego e mnogu dolga kariera i ke bide forsiran.
Е да си жив за муабетот, ќе биди форсиран затоа што е црнчуга и по секоја цена ќе биди гуран напред пред било кој и да е белец.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.520
Поени од реакции
5.821
Luka e jak na statistika no nikogas nema da gi dostigne kako igraci LBJ i Durant.

Edwards e pogolem potencijal od Luka, za da gi dostigne LBJ i KD. Ima samo 22 godini pred nego e mnogu dolga kariera i ke bide forsiran.
Кој кур е Дурант у муабетов жити се? Имаше јак тим, појак од сегашниве Мавс па си кидна у тимот што тепаше 80 утакмици..

Кога до тебе ги имаш прајм Кари и прајм Томпсон и цело време те чува еден човек пошо не знаат кој прв да покријат на 3ка лесно е да играш и да зимаш ФМВП.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.550
Поени од реакции
3.623
Да, прав си, Дјурант е исто путе. На страна цел кошаркарски талент и тоа што е незапирлив, сепак е путе во душа. Исти се.

Лука не треба да размислува да си замини од Далас, за макс договор не знам, ја пре би им прекол дајте ми 200 милки мене и др пари искористете ги да ми напрајте супертим за да можам да се носам со Бостон, Фила, Денвер, Милвоки...

Пошто со овој состав ништо не прави, Лајвли е премногу зелен, Кајри се виде дека е испукана пушка и практично мушичките во глава го направија своето, е сега прашање е дали ќе одат на некое крило пак, дали ќе бараат други солуции ама дека мора да му најдат стабилна иднина во смисла на соиграчи, мора.

Онаков бисер не се пропушта и му даваш буквално сè за да ти остани во тимот.
Млад е, годините се пред него, треба само да се доведи во физичка спрема и фронтофисот да работи за него, да му носат константно играчи.
Пошто ако го искешираат само и не изградат тим околу него, кога-тогаш ќе им замине, само што ќе поеби неколку години бадијала без да земи титула.



Е да си жив за муабетот, ќе биди форсиран затоа што е црнчуга и по секоја цена ќе биди гуран напред пред било кој и да е белец.
Реков јас му фали на Лука доминантен центар како шо имаа Џордан и Коби. Како колектив не беа лоши , имаа хемија , али тој беше квалитетот во однос на Селтикс.
А и центри шо има у денешно време па... спојката со Јокич не се дешава , пошо еден мора да попушти да го напушти својот тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom