Naruto

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Супер епизода, стварно.

Ирука ми е толку антипатичен лик, неможам да го сварам.
Да беше Шипуден Филер така-така, што мора сега да се враќаат? Нема смисла.
Се надевам дека значи оти ќе заврши во скоро време.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Можеше многу подобро да се изведи цела оваа работа со Кисаме, дефинитивно интересен лик кој не требаше толку брзо да го снема од мангата. Многу избрзаја ..

Гај Сенсе: Дојдов, видов, победив :nesvest:
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Гаи сенсеи во претходниот чап. кажа дека оваа техника е one-shoot instant kill ... а плус и Кисаме не е мртов :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Гаи сенсеи во претходниот чап. кажа дека оваа техника е one-shoot instant kill ... а плус и Кисаме не е мртов :)
Па зато беше и коментарот дојдов , видов , победив . А каков е Кисаме ? Good as dead ? Дткач ? Нем ? :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Можеше многу подобро да се изведи цела оваа работа со Кисаме, дефинитивно интересен лик кој не требаше толку брзо да го снема од мангата. Многу избрзаја ..

Гај Сенсе: Дојдов, видов, победив :nesvest:
edo tensei и се е можно :)
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Нем :pos2: можеби има уште некој ас во ракавот па ќе го принуди Гаи да ја отвори 8мата порта со тоа и двајцата да умрат
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
1
lol @ "dojdov , vidov , pobediv"

vo prvi del koa se tepase lee vs gaara , kakashi rece oti so otvaranje na site 8 gates se dobiva "power beyond the hokages"
guy otvori 7 i + e taijutsu master, kisame was totally owned
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
kisame... you will be remembered :(
next chapter konan vs. madara :vozbud:
се надевам нема да ја усери киши работава со конан како што и обично му прави на женските ликови :nene:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Супер чаптер и кисаме, yes you will be remembered.
Лелелеле, само ако ја убие Конан.

Се надевам на некое супер оригами џутсу.
Колку што се сеќавам Анбу-Роот(помошник на Данзо) имаше потекло од Абураме клан и му создаде колку толку некој проблем на Мадара, а Конан успеа против бубачките на Шино и неговата фамилија.Плус работеше со Мадара, можеби знае нешто за неговите тактики.Би требало да биде добар противник, само киши да не ја заеби работата.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Супер чаптер и кисаме, yes you will be remembered.
Лелелеле, само ако ја убие Конан.

Се надевам на некое супер оригами џутсу.
Колку што се сеќавам Анбу-Роот(помошник на Данзо) имаше потекло од Абураме клан и му создаде колку толку некој проблем на Мадара, а Конан успеа против бубачките на Шино и неговата фамилија.Плус работеше со Мадара, можеби знае нешто за неговите тактики.Би требало да биде добар противник, само киши да не ја заеби работата.
ама ако се сеќаваш оригамите се безпомошни против катон, а секој учиха е специјализиран на катон, се надевам барем 2 чапт. да трае борбата, се знае веќе кој е победникот :toe:
барем да ја покажи конан во најдобро светло, да не биди за џабе прогласена за Ѕ-ранк криминалец
 
P

PewDiePie

Гостин
Ќе ја заебе Киши работата,секад така им прави на женските ликови, а и реално нема теорија да умре Мадара уште сега.............само да не умре Конан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom