Muhteşem Yüzyıl - Величествениот

Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Многу добра серија единствената која ја гледам...обработува вистински истосриски настани......навистина најдоброто од Турција до сега...
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
ги изгледав сите на Youtube иако не разбирам турски.. абе сликата кажува сѐ :D
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
S

Sheldon Cooper

Гостин
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Ги имам сите епизоди изгледано(барем до сега што се снимени, па ги чекам на недела да гледам по една епизода), интересен ми се виде филмов, а и си научив малку турски, и бугарски:pos: (зашто со бугарски превод ги гледам)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Оваа хурем султан како ги лета гулабите. не ја гледам серијата а ако на пример ја загледам нема да биде поради историските факти што ги толкуваат турците а се знае колку се тие објективни.:sneaky:
 
P

PewDiePie

Гостин
Оф топик

Прееска заслушав дел од "Имотот на дамата" исто серија,дали Тони Михајловски го позајмува гласот за една од улогите или не ?
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
08.01.2012, 17:13
„ДНЕВНИK“ ЈА ИСТРАЖУВА ИСТОРИЈАТА НА ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ
Султанот Сулејман ги почитувал христијаните и го изградил Скопје
Ако ги почитувал христијаните зашто ги поробувал и главна преокупација му било да го окупира Ватикан и сите земји под него со цел да го прошири исламот?

Овој Сулејман органски не го поднесувам, ми делува ко психопат, иако велат дека е најправеден султан да можеби во однос на султаните касапи кои пред него касапеле се живо и диво, овој бил можеби поблаг но далеку од праведен и пријателски настроен.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Серијава не ја гледав, не ја гледам и никогаш немат да ја гледам!!!!
На сите им ја наполнија главата со глупости.
Па сега уште и праведен и добар бил султанот. Мршшш таму!!!
Абе сите османлии биле исти
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Можи во Македонија е така ама на светско ниво и во Турција разликата на гледаност на Величествениот со сите други серии (освен Долина на Волците) е многу многу голема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom