MSV, или Mesaja?

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Кој?


  • Вкупно гласачи
    23

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
:pos: Закон е!

Гласав за Goddess of Chaos
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
за сите тројца гласаф...... :)
почетоците на МСВ и Месаја се тоа.... или Годес у машко изданиe :kajg:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ајдеееееее..... :pos:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
ЛЕле еј,какво клипче
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Се прашувам....
Што ќе направеше пресветлиот Ацид кога некој ќе отвореше тема каде што ќе имаше кличе од некој геј како игра по танга на плажа и ќе прашуваше дали тоа на клипчето е Ацид?????

Сеедно, мене ова ми се чини интересно......
Ама.....(Аххх тоа проклето ама)
Ама, ме кочи тоа прашањето погоре у постот.....:pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ко прфо, да им се заблагодарам на сите верни фанови кои ми ги доделија своите скапоцени гласови! :pipi:
Ko фторо, му заблагодарувам на спонзорот Ацидко, иако идејава е малце украдена, (ја сааакаф да отворам такфо нештооо со ациидко и пефачоот на лооордииии :(:( јебига си нашол друга антиметалчугиска жртва со поширок а****н о***р :pos:) едностафно тој е СнАоДлиФ чоек :).
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
MSV напиша:
Се прашувам....
Што ќе направеше пресветлиот Ацид кога некој ќе отвореше тема каде што ќе имаше кличе од некој геј како игра по танга на плажа и ќе прашуваше дали тоа на клипчето е Ацид?????

Сеедно, мене ова ми се чини интересно......
Ама.....(Аххх тоа проклето ама)
Ама, ме кочи тоа прашањето погоре у постот.....:pipi:
Еј, што има навредливо толку во клипчето? Ова нема никаква врска со гејови во танги... Ова е твојот стил на музика. Јас не би се навредил доколку би ставил клипче со некој копиљ како си пее rnb или слично.
И полека со тоа „гејови” - го кажуваш ко да е нешто лошо. Предрасуди... :icon_lol:
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
И шо се налути сеа МСВ...Ова е премногу смешно ацид закон си!!
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Acid напиша:
Еј, што има навредливо толку во клипчето? Ова нема никаква врска со гејови во танги... Ова е твојот стил на музика. Јас не би се навредил доколку би ставил клипче со некој копиљ како си пее rnb или слично.
И полека со тоа „гејови” - го кажуваш ко да е нешто лошо. Предрасуди... :icon_lol:
Као прво и шеснаесто тоа не е мојот стил на музика.......(незнам како воопшто можеш да речеш за нешто што се појавило на евфровизија дека е музика, ама ајде нека биде така).......
Можеби тебе ти се чини слично со тоа јас го слушам исто ко што мене хомосексуалецот у танга ми се чини сличен на тебе........Ама не е така......
Сеедно, немам никакви предрасуди спрема хомосексуалците и ова клипче ми се чини интересно......
Туку, јас само хипотетички помислиф дека ти би се накурчил доколку на форумоф се појави клипче како некој хомосексуалец денса наоколу у танга намачкан со путерче (за да сфетка), ние би го идентификувале како тебе......:pipi:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ако ти би се налутил да дансаш со микрофон во газето 15 минути, секако и јас дека би се налутил.
Значи, темава те иритира? Кажи така, веднаш ќе ја затворам. :pipi:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
мене ова повеќе ми делува на Месаја, МСВ малку поинаков рок милува да слуша односно свири.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
претенциозноста на оние кои сакаат да бидат во принцип рецесори во заедницата, не треба да биде загрижувачка, затоа што во конкретниот случај се работи за хроничен ректилен спелеолог, драги бука.

малициозноста пак на овој благо речено диспут на несоодветноста, длабоко кореспондира со патологијата на муштеријата, или ако милуваш драг бука, проектира симулакрум на дефетизмот и вродената анксиозност од Ид.. но, запамети, дека циклусот составен од четири субјекти всушност е извлекување на конецот од спротивниот крај на платното - односно во случајов имаме една социо-инверзија, која кога е набљудувана од единка која знае да го стави сето тоа во контекст, е интерпретирана како уште еден злочин против себноста.

затоа, ич кур да не те боли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom