Mr. New Life (дигитален маркетинг)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.131
Поени од реакции
41.469
Ова е позната шема, Ендру Тејт исто ја врти и така ги прави парите. Продава слика на нет и бета мажјаци се палат и им продава филмови dont be a brokie. Ќе ги научи како да прават центи додека он им земе илјадници долари. На крај и он задоволен од тоа што вози Бугати, и они што заработиле 100 долари.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Овие крусови не се за да те вработи некој, туку сам да се направиш газда. Ако немаш таков мајндсет не си ги троши парите.
Овие курсеви се за да се наполни со пари тој што го прави курсот.

Кај нас овие како Браинстер и слични главна мамка им е загарантирано вработување за најдобрите 10. И луѓето лесно наседнуваат на тие работи. Мислам дека им земаа по 800 еу од курс. Ниту еден не познавам што го вработиле. Дополнително им цицаат пари со други курсеви за надоградување.

Нормално секој што е малку вичен знае дека истото може да го научи на Удеми за 50 долари.

Овие како Мирко се друга бранша. Ке заминат на викенд во Грција, ќе пијат наливно вино во некој ресторан покрај море и продаваат приказна. Добра шема, ама и бајата.

Sent from my A001LG using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Овие курсеви се за да се наполни со пари тој што го прави курсот.

Кај нас овие како Браинстер и слични главна мамка им е загарантирано вработување за најдобрите 10. И луѓето лесно наседнуваат на тие работи. Мислам дека им земаа по 800 еу од курс. Ниту еден не познавам што го вработиле. Дополнително им цицаат пари со други курсеви за надоградување.

Нормално секој што е малку вичен знае дека истото може да го научи на Удеми за 50 долари.

Овие како Мирко се друга бранша. Ке заминат на викенд во Грција, ќе пијат наливно вино во некој ресторан покрај море и продаваат приказна. Добра шема, ама и бајата.

Sent from my A001LG using Tapatalk
Бате не знам во кој универзум живееш, ама јас во овој во кој што сум, луѓето со курсови сега си заработуваат. И тоа и од Семос и од Браинстер, и се разбира кај Мирко.

Кај Мирко буквално има некој што направија и милион евра.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.774
Поени од реакции
1.529
Ако имаш вишок пари кажи :) Знаеш колку вакви има и сите ти ветуваат брза заработка по нивен курс , а се е ветер и магла... Подобро фати направи си блог може ќе фатиш некој дена ова тие буквално ништо. Мене еден другар ме зезна на слична платформа за тргување со форекс и како ќе заработиш па како ќе имаш подршка дур направиш први пари... Знаеш најјако беше што неможе да се работи со таа платформа со македонски картички или банки и да еден месец си пројде нит саглам предавање имаше ни ментори и ти викаат ајде членарина за следен месец. Ти кажувам ако имаш вишок пари купувај земја,чувај овси, купи станови , ама вложување во ветер и магла .. П. С овие гарант го читале Итар Пејо па прават тотално исти финти..
 
Член од
10 март 2022
Мислења
205
Поени од реакции
401
Ако имаш вишок пари кажи :) Знаеш колку вакви има и сите ти ветуваат брза заработка по нивен курс , а се е ветер и магла... Подобро фати направи си блог може ќе фатиш некој дена ова тие буквално ништо. Мене еден другар ме зезна на слична платформа за тргување со форекс и како ќе заработиш па како ќе имаш подршка дур направиш први пари... Знаеш најјако беше што неможе да се работи со таа платформа со македонски картички или банки и да еден месец си пројде нит саглам предавање имаше ни ментори и ти викаат ајде членарина за следен месец. Ти кажувам ако имаш вишок пари купувај земја,чувај овси, купи станови , ама вложување во ветер и магла .. П. С овие гарант го читале Итар Пејо па прават тотално исти финти..
Каква чланарина за тоа друже, апла те излажал некој. Башка за неуки форекс е бетер од коцкање. Боље рулет во сенатор да лупаат, најозбилно. Јас пробував со ботови што ги програмирав во mql4 али немав некој профит константен, падни стани беше цело време.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.583
Поени од реакции
1.675
Лесна пара од никаде не излегува.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.774
Поени од реакции
1.529
Каква чланарина за тоа друже, апла те излажал некој. Башка за неуки форекс е бетер од коцкање. Боље рулет во сенатор да лупаат, најозбилно. Јас пробував со ботови што ги програмирав во mql4 али немав некој профит константен, падни стани беше цело време.
имаш некоја шема со србин некој беше ко демек школа за тргување и типот кажува дојави
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Најновата анкета на IT.mk за 2024 година.

1720730205269.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom