Mr. New Life (дигитален маркетинг)

Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Здраво дечки

Дали некој е запознаен или знае нешто повеќе околу оваа платформа да ја наречам. Дигитален маркетинг,,Mr New Life ...
Работата ја претставуват така како курс па да се почне со работа.
Курсот е 1,000 евра а во меѓувреме исто работиш но што и како дали неккј знае повеќе?

Е сега колку е тоа вистина и релевантни дали се може некој знае повече.
Ви благодарам ако некој знае повеќе нека каже
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Добро, да немој да ми кажете дека се работи и работи на исти принцип?

Се само тоа не...
Автоматски споено мислење:

Стварно?
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.396
Поени од реакции
3.402
Овој курс е на Мирко Чешелковски што ги учеше порано да штанцаат сајтови на разни теми (највеќе политика во сад) и да заработуваат преку гугл адсенс. Сега верувам пак е нешто слично сајтови видеа само што аи има вметнато како помош

Накратко сигурно не вреди за 1000 евра да дадеш, ги имаш работиве шемите слични исти на balckhatworld или како 10$ udemy курсеви
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Koj znae ,a be ako nekoj saka da te vraboti ,ili da rabotis za nego zosto da plakas tolkavi sumi na kursevi?
Plus , neka vlozi vo tebe pa postepeno da rastes
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Да ,така спомнаа а нивни соработници веќе уживале во Дубаи на јахти оти многу заработка имале....
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.747
Поени од реакции
4.985
Дај не си прајте филмови со овие преваранти, мајмунов уште се шлепа на среќа со лажни вести од пред 8 години и неколку артикли низ вестиве, едино наивни и информатички прости луѓе може да се залажат со овој .. и ретарди шо му го гледаат чиракот - некое мрсул младо дете шо се курчи по инстаграм реклами со слики од дубаи ...демек види и ти со неколку клика и ти ќе имаш бугати у бедната пустелија.

Да те излаже овој е бетер од тоа иван исцелител и други самопрогласени врачари да те поебат.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Така е , туку жив човек знаеш.
Добрите мислат сите се добри и со добра намера...

Како така профитираат од народот не ми е јасно...
Автоматски споено мислење:

Убаво е да се знае ,па и јавно да се објават ако се такви преваранти
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
Треба да се има на ум дека како и во секој бизнис, така и во овој не секој го бива. Вообичаено правилото 20/80 и овде важи.

На 20% ќе им се смени животот т.е. да бидам попрецизен им се смени се направија богаташи или си работат самостојно и не зависат од никого, останатите 80% џабе си ги даваат парите.

Ама ако не пробаш нема да знаеш дали те бива :D
Автоматски споено мислење:

Koj znae ,a be ako nekoj saka da te vraboti ,ili da rabotis za nego zosto da plakas tolkavi sumi na kursevi?
Plus , neka vlozi vo tebe pa postepeno da rastes
Овие крусови не се за да те вработи некој, туку сам да се направиш газда. Ако немаш таков мајндсет не си ги троши парите.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.024
Треба да се има на ум дека како и во секој бизнис, така и во овој не секој го бива. Вообичаено правилото 20/80 и овде важи.

На 20% ќе им се смени животот т.е. да бидам попрецизен им се смени се направија богаташи или си работат самостојно и не зависат од никого, останатите 80% џабе си ги даваат парите.

Ама ако не пробаш нема да знаеш дали те бива :D
Автоматски споено мислење:



Овие крусови не се за да те вработи некој, туку сам да се направиш газда. Ако немаш таков мајндсет не си ги троши парите.
Добро ,секоја информација е добредојдена ,ама кој не сака да биде газда?
Е сега ,побарав мислење искуство дали некој имал со нив ,дали работи дали ги знае?
Да не е превара ,е сега не те бидува џабе со даде парите и така.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
Добро ,секоја информација е добредојдена ,ама кој не сака да биде газда?
Е сега ,побарав мислење искуство дали некој имал со нив ,дали работи дали ги знае?
Да не е превара ,е сега не те бидува џабе со даде парите и така.
Како што ти кажаа и други ова се сублимирани курсови од различни места за тоа како да работиш онлајн. Можиш и сам да си бараш и да си пробуваш, на интернет се има, а можиш и да ги платиш курсовите и да ги изгледаш.

Само уште еднаш ќе ти кажам, треба да те бива за таа работа. Да бидам попрецизен, Мирко многу работи научи од неговите ученици, затоа што некој беа подобри од учителот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.138
Поени од реакции
26.829
Како што ти кажаа и други ова се сублимирани курсови од различни места за тоа како да работиш онлајн. Можиш и сам да си бараш и да си пробуваш, на интернет се има, а можиш и да ги платиш курсовите и да ги изгледаш.

Само уште еднаш ќе ти кажам, треба да те бива за таа работа. Да бидам попрецизен, Мирко многу работи научи од неговите ученици, затоа што некој беа подобри од учителот.
Ти кај Мирко учеше ?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
"Those who can do, those who can't teach."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom