Mount

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Тоа глори од д рејдер? Ма батали чкуртни се од Wotlk mounts.Најбољи за мене ми е charger-от за кој што живци скинав и недердрејкот.

rymz напиша:
А ти и тој претходно да си кажете искрено онака, за другите, дека тој моунт се користи само во АК40? :) Не верувам дека хартстон ви е таму колку да можете да го користите моунтот. :) Така да, ај кажете си по земја што користите и не туку се фалите многу.






Ваљда е сменето тоа
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
irockusux напиша:
Brat verual ili ne ja vidov sea toa sto ne veruas tvoj problem
i mene nema sansi da mi se spielo deka trebase za 20 min da sum u kara
Тоа глори од д рејдер? Ма батали чкуртни се од Wotlk mounts.Најбољи за мене ми е charger-от за кој што живци скинав и недердрејкот.

Ваљда е сменето тоа
Значи, кога ви кажувам нешто, знајте дека е тоа така и немам никаква корист ако ве излажам за некој си моунт кој што вие двајца дека тврдите дека можело да се користи на нормално тло.

Тоа што двајцата сте го виделе е Battle Qiraji Resonating Crystal моунт кој што се добива само доколку си го удрил гонгот кога се отвараат AQ портите, и претежно тоа е еден до двајца на цел сервер поради сложениот начин како се добива тој моунт...На пример само еден quest-drop од Нефариан во текот на една недела. Questline-от е долг еден тон и треба да се прави BWL треба да се тепаат елитни адови, треба да пливаш до остров кој што верувам ниеден од вас двајца не бил и еден тон други работи кои што отежнуваат да тој моунт го имаат повеќе од двајца на сервер. И тоа доколку има двајца, тие се од спротивен гилд, баш поради фактот дека требало да има два рејда во BWL.

Знам луѓе кои што го завршувале квестлајнот на некој сервер, па после мигрирале на сосема нов сервер само за да бидат првите да го удрат гонгот поради маунтов, дека е еден единствен засега леџендари.

Ајт така останете ми со здравје, и не терајте инает, дека сите други 3 маунтови (ми фали црвениот) ги имам и верувајте кога ви кажувам дека AQ моунт НЕ се користи на земја поинаква од AQ инстанца. Крај краева не за џабе имам 85 моунтови ебаго..


П.С Beeslebub е еден од тие кои што мигрираа на нов сервер поради маунтот. Идиотот има преку 8000 ачивмент поени :) ме јаде за 1000 маме му онадуем.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
хаха .. рајмз... ти 7000 поени имаш? дај линк до армори плис :)?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Остајте го beelsеbub настрана. На мојот сервер е . Има се шо можи realm first achievement. т.е болен е !

Рајмз е 100% во право со постот.

Дури сме кај Battle Qiraji маунтот.. На мојот сервер има 7 души хорди со маунтот, од кој 2 death knights. А во vanilлa wow и tbc беше само еден. Со излегвањето на wotlk близ отворија нови сервери. Beelsеbub и компанија беа доволно брзи , ојдоја ги отклучија портите во aq , трансфер назад.

Мислам дека моментално најтежок маунт да го земиш е чавката од kael'thas. Само еднаш ја имам видено да падни и еден нуб ја изнинџа .. гг.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Фениксот од ТК е ебење :vozbud: Чавката иначе бев 5 пати за да го зеам тој ајтемот што те прави блод елф ,и од 5 пати идење чавката падна 3 пати,не ја земав....ГРДА Е! :pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Фениксот од ТК е ебење :vozbud: Чавката иначе бев 5 пати за да го зеам тој ајтемот што те прави блод елф ,и од 5 пати идење чавката падна 3 пати,не ја земав....ГРДА Е! :pos2:
За фениксот мислев .. инаку двете чавки ги имам, и од мгт и она за друид квестот. Со другар ја фармавме , за 3 недели на двата ни падна по еднаш. И тигарот го фармавме во zul gurub од почеток на wotlk .. досега нема паднато, а рапторот само еднаш.
Неиграм сега толку .. го фармав и во stratholm коњот една недела негде..не падна:)
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Стратхолм коњот не е више ZOMGWTF RARE маунт.0.01% мислам дека беше дропот па со лич кинг и 2-3 пача сега е 1% дроп шанса.Бев ја 10 пати стратхолм за аргент давн репутација за тајтлот не падна,а ме мрзи пак да идам :vozbud:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Стратхолм коњот не е више ZOMGWTF RARE маунт.0.01% мислам дека беше дропот па со лич кинг и 2-3 пача сега е 1% дроп шанса.Бев ја 10 пати стратхолм за аргент давн репутација за тајтлот не падна,а ме мрзи пак да идам :vozbud:
Маунтови, петови и слични работи сите имаат 1/1000 шанса за дроп, потврдено е од близард на неколку наврати.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Прееска земав Swift Zulian Tiger. :vozbud::vozbud:

А за fly mount немам, бидејќи сум 62 левел.

Иначе еве слика, за да не биде после сум лажел. :p

 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
rymz.. daj be nick od char da te vidime na armory so tvojte legendarni 7000 achiev poeni :D
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Маунтови, петови и слични работи сите имаат 1/1000 шанса за дроп, потврдено е од близард на неколку наврати.


  • The drop chance for the mount is approximately 1% [1]
  • Prior to patch 3.0.2, the drop chance was reported to be 1 in 5000 (or 0.02%).

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=11675537865&pageNo=5&sid=1#81



За него е сменето рајмз.:helou:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
  • The drop chance for the mount is approximately 1% [1]
  • Prior to patch 3.0.2, the drop chance was reported to be 1 in 5000 (or 0.02%).
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=11675537865&pageNo=5&sid=1#81



За него е сменето рајмз.:helou:



Prior to patch значи ПРЕД пачот...
Јас ти зборувам ПОСЛЕ пачот.


Дај бе научете прво англиски па после контрирај ми.


Се утепав од фармање петови и маунтови, 70 петови и 82 маунтови имам. Барем за процентажа не ми кажувај.



1/1000 дроп имаат сите маунтови/петови ПОСЛЕ пачот. Крај.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Така де пред пачот 3.0.2 беше 0.02% сега е 1%.



While random is indeed random, the chance of Deathchanger's Reins dropping was increased with 3.0.2. This is the second time the drop rate has been increased, from the rather crazy 1 in 5000 WAY back in the day to the 1 in 100 it is now.


Daelo
Lead Encounter Designer
 

Kajgana Shop

На врв Bottom