Modern Warfare 3

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Вовед на играва е насловот од темата :)



Графички нема да е нешто посебно но очекувам приказната да биде интересна.

--- надополнето ---

Не викам дека има лоша графика, но ми стои дека е истата со предходните делови.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Локацииве ветуваат подолга SP кампања но ќе видиме.Имаат избрано интересни локации.Се надевам дека имаат промени во гејмплејот,а не 4 години во ред само модови да прават од MW.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Да, истиот енџин е од MW2 (ака IW 4.0), ама веројатно надограден за повеќе и подобри физикс ефекти. Баш чекам да видам дали на E3 2011 ќе дадат некое подолго видео каде што ќе се види гејмплејот, барем малце да е променет.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Да, истиот енџин е од MW2 (ака IW 4.0), ама веројатно надограден за повеќе и подобри физикс ефекти. Баш чекам да видам дали на E3 2011 ќе дадат некое подолго видео каде што ќе се види гејмплејот, барем малце да е променет.
Имајќи предвид колку пари прават од луѓе што ја зимаат само заради мулти-п...........не ми се верува дека ќе трошат пари за да надградат било што во играта..........се ќе биде исто само нова прича............и неколку нови perks............но како и минатите така и оваа ќе се зима само за мулти-п(80% од луѓето што купуваат Call of Duty ја играат со месеци и усте ја немаат поминато кампањата)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Имајќи предвид колку пари прават од луѓе што ја зимаат само заради мулти-п...........не ми се верува дека ќе трошат пари за да надградат било што во играта..........се ќе биде исто само нова прича............и неколку нови perks............но како и минатите така и оваа ќе се зима само за мулти-п(80% од луѓето што купуваат Call of Duty ја играат со месеци и усте ја немаат поминато кампањата)
Ќе видиме на E3 точно што како :)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Не се ни сомневам дека приказната ќе биде одлична, но единствено што ме загрижува е тоа колку ќе биде долга кампањата бидејќи јас не ја играм оваа игра за мп-то.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Да, истиот енџин е од MW2 (ака IW 4.0), ама веројатно надограден за повеќе и подобри физикс ефекти. Баш чекам да видам дали на E3 2011 ќе дадат некое подолго видео каде што ќе се види гејмплејот, барем малце да е променет.
Ох епа тогаш ќе имаме уште еден мод на MW.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Абе истото сра*е ќе е кампањата само на други локации. Ќе има 5-6 филмски сцени, другото само оди право и уби ги сите што одат кон тебе.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Абе истото сра*е ќе е кампањата само на други локации. Ќе има 5-6 филмски сцени, другото само оди право и уби ги сите што одат кон тебе.
Токму тоа ја прави подобра од Battlefield во поглед на кампањата.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Многу критики од едeн трејлер.Да почекаме до Е3 да видиме гејмплеј,за 2-3 недели па тогаш да маваме критики како што,пошто вака на две на три е објаснето дека само Reveal Trailer е.Од прво око се гледа дека графиката е со истиот енџин од 2-јката,ама подобрен малце.
[/URL]
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Се додека со секоја следна CoD Activision рушат рекорди во заработувачка и се прават милијардери, нема да им текне да го сменат гејмплејот, малце да експериметираат. Зашто да се мачат кога имаат добитна комбинација која се докажала едно 3-4 пати?
Изгледа за нив важи она - if it ain't broke, don't fix it. :toe:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мене искрено графиката ми е супер, баш онака задоволително. Неможам да кажам ништо лошо за неа. А и не ми е битно искрено, јас само сакам да направат 7-8 часа сигл плеер приказна како што треба една и толку.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Се додека со секоја следна CoD Activision рушат рекорди во заработувачка и се прават милијардери, нема да им текне да го сменат гејмплејот, малце да експериметираат. Зашто да се мачат кога имаат добитна комбинација која се докажала едно 3-4 пати?
Изгледа за нив важи она - if it ain't broke, don't fix it. :toe:
Хмм. Порано и јас викав да го сменат гејмплејот и сл ... но што всушност бараме од нив. КОД е пример за игри од тој тип на гејмплеј (наречете го како сакате) што значи не би имало логика да сменат нешто во тој серијал. Ако сакаме нов гејмплеј би требало да бараме сосема нова игра од нив. Нека остане КОД како стандарт за такви игри, а нека објават сосема нова игра со бараниот "гејмплеј" !
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Се додека со секоја следна CoD Activision рушат рекорди во заработувачка и се прават милијардери, нема да им текне да го сменат гејмплејот, малце да експериметираат. Зашто да се мачат кога имаат добитна комбинација која се докажала едно 3-4 пати?
Изгледа за нив важи она - if it ain't broke, don't fix it. :toe:
Ризик им е дали со тој експеримент доколку го направат,им се наруши репутацијата на КОД серијалот и пред се ПАРИТЕ што ќе ги заработат.Вака на стара слава знаат дека се многу доминантни,и што ќе им се исплати да експериментираат кога знаат дека парите што им се ПРЕБИТНИ на нив,им се осигурани..:)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ризик им е дали со тој експеримент доколку го направат,им се наруши репутацијата на КОД серијалот и пред се ПАРИТЕ што ќе ги заработат.Вака на стара слава знаат дека се многу доминантни,и што ќе им се исплати да експериментираат кога знаат дека парите што им се ПРЕБИТНИ на нив,им се осигурани..:)
Да, затоа единствено решение е да си фура КОД серијалот ама и да создадат и нова игра (веќе има една што е во изработка, така :S ?)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom