Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
што е најново сега ?? оти овај гајдот на почетокот од темата не работи.. т.е не можам да го симнам кракот од таа руската страница.. дајте некој нов гајд или нека кажи некој ако знае кај можам тој фајлот да го симнам на почетокот од темата што е...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
што е најново сега ?? оти овај гајдот на почетокот од темата не работи.. т.е не можам да го симнам кракот од таа руската страница.. дајте некој нов гајд или нека кажи некој ако знае кај можам тој фајлот да го симнам на почетокот од темата што е...
Побарај во последните десет страници, ке го најдеш.
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
што е најново сега ?? оти овај гајдот на почетокот од темата не работи.. т.е не можам да го симнам кракот од таа руската страница.. дајте некој нов гајд или нека кажи некој ако знае кај можам тој фајлот да го симнам на почетокот од темата што е...
Otvori na sedma strana od temava. Tretoto mislenje odozgora nadole (na phillipcho) e se shto mi trebase za da pocnam da ja maam online.:zlo:

(znachi veke ja imav instalirano i krakuvano, pa tek posle gi napraviv site tie chekori od guide-ot - i zavrsija rabota)

Pozdrav i fala do phillipcho za linkovite!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Јас го напраив ова.Ти дава бонус Challengde "Prestige" и на секој можен челинџ,за оружје,перк итн.,ти дава бонус од ова престиж.Исто ти дава еден Custom class bonus со што имаш 6 вкупно ако еднаш штракнеш на тој мод.Те враќа на прво ниво со нови видови на значки и ти отклучува нов тајтл и емблем.На секој следен Престиж моуд,ти дава уште по еден слот за оружје,нов емблем и тајтл.То е то
Најважно не кажа дека се губат оружјата, гадно ќе се заебе некој ако сака да си ги зачува.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
се снајдов фала.. со тоа финтата што е да го излажиш стимот дека друга игра играш уствари за да се реши тоа на 2мин шо кикат..

фала енивејс
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846


Конечно стигнав до 70 левел, и го отворив долгоочекуваниот Prestige Mode :)
Сеа ќе објаснам што точно значи ова Prestige Mode, па ако сака некој да биде во неизвесност што го очекува на 70 левел, нека престане да чита тука :)


Јас, искрено, се разочарав од Prestige Mode-ов. Очекував да биде нешто многу подобро. Значи, кога ќе фатите 70ка левел, имате опција да отворите Prestige Mode. Автоматски кога ке влезете ќе ви даде гратис Custom Class Slot. Ќе имате 6 слота, наместо 5. Значи кога ке влезете овде, вие веќе сте во Prestige Mode 1. Ова значи дека сите оружја, attachments, killstreaks, и challenges ќе бидат ресетирани, односно избришани. Score-от, убиствата, и deaths ќе останат. Од овој Prestige Mode 1 добивате +1 Custom Class Slot, нов кул емблем и callsign, и некои нови challanges. Титловите, емблемите и Accolades кој ги отклучивте за време на левелирањето ќе останат во овој Prestige Mode 1, односно ќе бидат неизбришани. Значи, се почнувате се од 0, 0 ехр, непоминати challanges, неотклучени оружја. Кога повторно ќе стигнете до левел 70, имате можност да отворите Prestge Mode 2. Еве што отклучува овој Prestige Mode:

Prestige 2: Нов емблем, нов Title.

Потоа,

Prestige 3: Екстра Custom Class Slot (7 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 4: Нов Emblem, нов Title
Prestige 5: Eкстра Custom Class Slot (8 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 6: нов Emblem, нов Title
Prestige 7: Eкстра Custom Class Slot (9 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 8: Нов Emblem, нов Title
Prestige 9: Eкстра Custom Class Slot (10 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 10: Нов Emblem, нов Title


Значи, на секој втор Prestige отвара по еден екстра custom class слот. Да напоменам дека challanges остануваат каде што се, и не се ресетираат на секој отклучен Prestige почнувајќи од првиот. Барем вака прочитав.

За да се стигне до Prestige 10, треба 10 пати да стигнете до 70левел, притоа на секој нов почеток да играте со нови оружја, како да ви е првпат. Али затоа со секој нов Prestige имате и нов емблем и callsign при што играчите ќе може да забележат колку сте "Pro" :)

Еве ги значките за секој нов отворен Prestige:

 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68


Конечно стигнав до 70 левел, и го отворив долгоочекуваниот Prestige Mode :)
Сеа ќе објаснам што точно значи ова Prestige Mode, па ако сака некој да биде во неизвесност што го очекува на 70 левел, нека престане да чита тука :)


Јас, искрено, се разочарав од Prestige Mode-ов. Очекував да биде нешто многу подобро. Значи, кога ќе фатите 70ка левел, имате опција да отворите Prestige Mode. Автоматски кога ке влезете ќе ви даде гратис Custom Class Slot. Ќе имате 6 слота, наместо 5. Значи кога ке влезете овде, вие веќе сте во Prestige Mode 1. Ова значи дека сите оружја, attachments, killstreaks, и challenges ќе бидат ресетирани, односно избришани. Score-от, убиствата, и deaths ќе останат. Од овој Prestige Mode 1 добивате +1 Custom Class Slot, нов кул емблем и callsign, и некои нови challanges. Титловите, емблемите и Accolades кој ги отклучивте за време на левелирањето ќе останат во овој Prestige Mode 1, односно ќе бидат неизбришани. Значи, се почнувате се од 0, 0 ехр, непоминати challanges, неотклучени оружја. Кога повторно ќе стигнете до левел 70, имате можност да отворите Prestge Mode 2. Еве што отклучува овој Prestige Mode:

Prestige 2: Нов емблем, нов Title.

Потоа,

Prestige 3: Екстра Custom Class Slot (7 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 4: Нов Emblem, нов Title
Prestige 5: Eкстра Custom Class Slot (8 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 6: нов Emblem, нов Title
Prestige 7: Eкстра Custom Class Slot (9 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 8: Нов Emblem, нов Title
Prestige 9: Eкстра Custom Class Slot (10 Total), нов Emblem, нов Title
Prestige 10: Нов Emblem, нов Title


Значи, на секој втор Prestige отвара по еден екстра custom class слот. Да напоменам дека challanges остануваат каде што се, и не се ресетираат на секој отклучен Prestige почнувајќи од првиот. Барем вака прочитав.

За да се стигне до Prestige 10, треба 10 пати да стигнете до 70левел, притоа на секој нов почеток да играте со нови оружја, како да ви е првпат. Али затоа со секој нов Prestige имате и нов емблем и callsign при што играчите ќе може да забележат колку сте "Pro" :)

Еве ги значките за секој нов отворен Prestige:

Топ топ ќе падне зеленко за ова:smir:Иначе изворот е Wikipedia специјално направена за сите верзии од Call of duty.Поздрав и благодарам што ја цените мојата работа(во неколку поста погоре:kesa:):salut:
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
се чудам како може да има толку играчи со престиге 10 левел :nesvest:


пс. ја едвај 39 сум :))
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
се чудам како може да има толку играчи со престиге 10 левел :nesvest:


пс. ја едвај 39 сум :))
Има, со хак!

Иначе, сеа за сеа не размислувам да почнам со престиж моуд, си ги испробуем новите оружја. Во иднина можеби, но само првиот престиж, само тој отвара интересни работи. Другите, слабо.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ајде да се собереме и да изиграме неколку партии ? :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ајде да се собереме и да изиграме неколку партии ? :)
Е ајде де :)

Ви одговара во петок во 00:00? (или 01:00?)

Пријавувајте се, ќе направам листа јас, и други работи(статистики), ќе бидам организатор :)

Да се собереме десеттина души барем :)

До сега двајца, јас и DONGO.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Е ајде де :)

Ви одговара во петок во 00:00? (или 01:00?)

Пријавувајте се, ќе направам листа јас, и други работи(статистики), ќе бидам организатор :)

Да се собереме десеттина души барем :)

До сега двајца, јас и DONGO.
Мене ич не ми одговара петок и сабота навечер..ако сакаш утре од 12 денски :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Мене ич не ми одговара петок и сабота навечер..ако сакаш утре од 12 денски :)
Нема да се собереме десеттина души до утре..

Ништо, ај нека биде во недела, поручек или на пладне, ќе видиме кое време точно, сеа за сеа само пријавувајте се.


EDIT: Steam Account: Ficiani
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Еве се пријавувам и јас да играм.

Стеамот ми е: Markoo313

Тие што се пријавуваат нека остават стеам. :back:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
и јас се пријавувам :vozbud: стеам акaунт teotix
 

Kajgana Shop

На врв Bottom