MinecraftMK - Прв официјален македонски Minecraft сервер

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Да! Редно беше и ние да добиеме квалитетен сервер кој што не е хостан во homemade услови..
Се работи за сервер кој што е наменет за вас!


features:
  • платен сервер хостинг ( 20 слотови)
  • платен хостинг за вебсајт и домејн ( MinecraftMK.com )
  • најнови и најдобри плагини на серверот.
  • Нон-Стоп Онлајн Support ( admins & moderators )
info:
  • website: MinecraftMK.com
  • IP: minecraftmk.no-ip.info

Доколку имате некакви забелешки, слободно кажете..
Поздрав MinecraftMK Администрација!
(извинете што ставив линк од друг сајт кој не поврзува со forum.kajgana.com)

 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.810
Поени од реакции
3.850
DarkCore^ Зошто неможам да регистрирам пасворд?
Идам /register ********,па посл пишувам /register******* ConfirmPassword и ме кикнува серверот?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
2 пати треба да пише чарли сцин.
вака..
./register passwordot passwordot
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:26 ---
Никад не сватив што е финтава на играва..
aко сакаш влези ке ти помогнеме . ако не .. shit happens :D
 
B

BrunoFresh

Гостин
aко сакаш влези ке ти помогнеме . ако не .. shit happens :D
не сум глупав да земи да ми објаснуваш за играва, него накратко што е финтава. Со која цел ја играте што е толку јако во играва?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
па вака.. доколку сакаш да те воведам ill start now..
прво почнуваш како нубче.. со 0 ресурси у тебе само со алатки за копање , сечење , кршење , тепање..
собираш материјали пример ( дрва , камен , керамиди ) и правиш crafting table на http://www.minecraftwiki.net/ ги имаш сите рецепти за сите табли и ајтеми со кој што се крафта некаков си друг ајтем.. од материјалите што ги зема, можеш да напраиш скали,пола блок (плочка) .. со целите блокови праиш куќа , а со скалите праиш кров и скалички си ставаш.. исто така и ентериерот можеш да го правиш со скали.. пример.. столче ова она.. после правиш дворче со fences (ограда) и во дворчето можеш да си одгледуваш лубеници ова она.. со тоа се храниш, за почеток ке биде добар извор на храна. после идеш под земја да рудариш и собереш материјали за подобри алатки и армор.. (iron,diamond,gold) од коа ке најдеш ке си напраиш алатки првин.. па после утредента здравје боже ако имаш повеќе среќа ке напраиш Армор. Исто така постојат и 2 арени на нашиот сервер една е pvp другата mob арена.. во нив се тепаш против moboви или против вистински играчи.. кој тепа може комотно да му земе се што ке дропне ( што има другиот играч ) .. Од коа ке се најачаш можеш да направиш поголема куќа и така играта нема крај.. ако умреш пак ке треба да собираш материјали ова она.. после можеш и faction да отвориш тоа е нешто како guild каде што ке направиш свој faction land каде што ке градат твоите пријателчиња од factionот и така натаму и така натаму..
играта нема крај..
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:38 ---
едит: епа kalimer0 слободно придружи ни се.. :)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
18
па вака.. доколку сакаш да те воведам ill start now..
прво почнуваш како нубче.. со 0 ресурси у тебе само со алатки за копање , сечење , кршење , тепање..
собираш материјали пример ( дрва , камен , керамиди ) и правиш crafting table на http://www.minecraftwiki.net/ ги имаш сите рецепти за сите табли и ајтеми со кој што се крафта некаков си друг ајтем.. од материјалите што ги зема, можеш да напраиш скали,пола блок (плочка) .. со целите блокови праиш куќа , а со скалите праиш кров и скалички си ставаш.. исто така и ентериерот можеш да го правиш со скали.. пример.. столче ова она.. после правиш дворче со fences (ограда) и во дворчето можеш да си одгледуваш лубеници ова она.. со тоа се храниш, за почеток ке биде добар извор на храна. после идеш под земја да рудариш и собереш материјали за подобри алатки и армор.. (iron,diamond,gold) од коа ке најдеш ке си напраиш алатки првин.. па после утредента здравје боже ако имаш повеќе среќа ке напраиш Армор. Исто така постојат и 2 арени на нашиот сервер една е pvp другата mob арена.. во нив се тепаш против moboви или против вистински играчи.. кој тепа може комотно да му земе се што ке дропне ( што има другиот играч ) .. Од коа ке се најачаш можеш да направиш поголема куќа и така играта нема крај.. ако умреш пак ке треба да собираш материјали ова она.. после можеш и faction да отвориш тоа е нешто како guild каде што ке направиш свој faction land каде што ке градат твоите пријателчиња од factionот и така натаму и така натаму..
играта нема крај..
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:38 ---
едит: епа kalimer0 слободно придружи ни се.. :)
Абе вака како што му објана (всушност и вистина е така) никој нема да сака да игра :D
Треба да му кажеш дека нема ни мисија ни ништо, само ја пушташ фантазијата и играш. Твој свет, твои правила.

Мене така ме намамија, и им успеа, а претходно мислев дека играта е тиња.

За жал неможам да ја играм, ми рикна графичката, а со интегриранава нема шанси, премногу лагира.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Абе вака како што му објана (всушност и вистина е така) никој нема да сака да игра :D
Треба да му кажеш дека нема ни мисија ни ништо, само ја пушташ фантазијата и играш. Твој свет, твои правила.

Мене така ме намамија, и им успеа, а претходно мислев дека играта е тиња.

За жал неможам да ја играм, ми рикна графичката, а со интегриранава нема шанси, премногу лагира.
хем хем, кога ке имаш шанса слободно влези (;
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Чекај бе другарче нели електрично магаре го имаа првиот македонски мајнкрафт сервер ?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
тоа ти е форум сервер.. small community
 
B

BrunoFresh

Гостин
па вака.. доколку сакаш да те воведам ill start now..
прво почнуваш како нубче.. со 0 ресурси у тебе само со алатки за копање , сечење , кршење , тепање..
собираш материјали пример ( дрва , камен , керамиди ) и правиш crafting table на http://www.minecraftwiki.net/ ги имаш сите рецепти за сите табли и ајтеми со кој што се крафта некаков си друг ајтем.. од материјалите што ги зема, можеш да напраиш скали,пола блок (плочка) .. со целите блокови праиш куќа , а со скалите праиш кров и скалички си ставаш.. исто така и ентериерот можеш да го правиш со скали.. пример.. столче ова она.. после правиш дворче со fences (ограда) и во дворчето можеш да си одгледуваш лубеници ова она.. со тоа се храниш, за почеток ке биде добар извор на храна. после идеш под земја да рудариш и собереш материјали за подобри алатки и армор.. (iron,diamond,gold) од коа ке најдеш ке си напраиш алатки првин.. па после утредента здравје боже ако имаш повеќе среќа ке напраиш Армор. Исто така постојат и 2 арени на нашиот сервер една е pvp другата mob арена.. во нив се тепаш против moboви или против вистински играчи.. кој тепа може комотно да му земе се што ке дропне ( што има другиот играч ) .. Од коа ке се најачаш можеш да направиш поголема куќа и така играта нема крај.. ако умреш пак ке треба да собираш материјали ова она.. после можеш и faction да отвориш тоа е нешто како guild каде што ке направиш свој faction land каде што ке градат твоите пријателчиња од factionот и така натаму и така натаму..
играта нема крај..
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:38 ---
едит: епа kalimer0 слободно придружи ни се.. :)
Е ова е веќе објаснување. Фала многу.
п.с. (ич)битна RPG игра :))
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Графика..како да играш на тостер...или тетрис :D
 
W

WildChild

Гостин
И јас исто вака прашував на почетокот ама после ме фати таква зараза што играв постојано а незнаев зошто играм.
Тоа е и суштината на играта, убиваш време :)
Па кој кур...да имам време за тепање че земам че учам(прам) нешто корисно :D
 
K

kalimer0

Гостин
Па кој кур...да имам време за тепање че земам че учам(прам) нешто корисно :D
Разликата е во тоа што учењето е досадно а мајнкрафт е ебено интересно ;)
П.С Со која верзија играте и ако може линк за download.
 
На врв Bottom