Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Поздрав дечки,сакам да зеам некој телефон докај 200 евра од овие ми,гледав дека амц ги продаваат е сеа кога барам нема само 2 телефони од оваа марка...Што ке ми предложите докај 200 евра и кај можам во Мк да купам освен Амц..?
Анхоч, Хај, Сетек веќе има пишано на темата.
Redmi 4 2GB 9800 ден
Јас овој го добив како привремен телефон, повеке од месец дена го користам и засега сум презадоволен. Батерија помеѓу 3 и 5 дена ми трае. Ми рекоа од сет дека бил земен, единствено што ќе треба да направиш е да го следиш деталното упатство што е на македонскиот форум на миуи објавено (мене дома кучето ми го флешуваше телефонот е до толку убаво објасниле дечките) за да имаш европски софтвер без кинеските зафрканции.
Хај се најефтини, сет се едини што даваат 2 год гаранција други разлики немаш
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
Мислење за Xiaomi Redmi 4(4X)?? проблем... маани??
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За парите и карактеристиките тешко да најдеш подобар телефон. Исто имаш и RN3P за тие пари.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
odprilika za kolku dena stigaat telefonive ako gi poracas,i dali ima nesto problem so carina vo mk?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
odprilika za kolku dena stigaat telefonive ako gi poracas,i dali ima nesto problem so carina vo mk?
За колку време ќе стигнат незнам, а за царина нема да имаш проблем, се плаќа 18% ддв за телефонот.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
По само 2 месеци успеав да го скршам екранот... со заштитно стакло и се тоа, падна од метар и нешто, ама изгледа погоди некое камче, па сега изгледа вака:
viber image.jpg

Доброто е што е скроз функционален, нема никаков проблем.
Прашањето ми е, дали има (и се исплати) можност да се замени стаклото (во хај стор / сам доколку најдам на нет)?
И второ, дали сметате дека ако му ставам ново заштитно на пазарче (за да не се гребам кога допирам на тој дел, а и да не излезе некое парче од таму) би загубил контакт тачот во тој дел?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
По само 2 месеци успеав да го скршам екранот... со заштитно стакло и се тоа, падна од метар и нешто, ама изгледа погоди некое камче, па сега изгледа вака:
Прегледај го приврзокот 173435

Доброто е што е скроз функционален, нема никаков проблем.
Прашањето ми е, дали има (и се исплати) можност да се замени стаклото (во хај стор / сам доколку најдам на нет)?
И второ, дали сметате дека ако му ставам ново заштитно на пазарче (за да не се гребам кога допирам на тој дел, а и да не излезе некое парче од таму) би загубил контакт тачот во тој дел?
Може ке најдеш екран на нет, ама дали во Хај ке прифатат да го менуваат со твој екран. Нема да се изгребеш, ама нема да се гледа добро.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Проблем со полнење на Redmi note 4.

Моментна верзија на MIUI 8 Global 7.6.8.

Прво се полнеше само до 57%. Мислев дека е нешо до софтверот па чекав нов апдејт на MIUI белким ќе средат. Ама сеа почна и да не го полни со полнач ( 3% наполни за 2 саати) па евентуално можам да го полнам само преку усб кабел . Преку усб кабел го полни ама ужасно споро...

Така да решение некое? Да нее хардверски проблем?

@the_maker help??
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Може ке најдеш екран на нет, ама дали во Хај ке прифатат да го менуваат со твој екран. Нема да се изгребеш, ама нема да се гледа добро.
Не мислев со мој да го менуваат, него евентуално да го носам, они да го сменат и да си платам. Дали праат такво нешто и колку би коштало? Друга опција е сам да си го менувам од нет ако најдам. А иначе прашав на пазарче за заштитно стакло, ама ми кажаа дека џабе ќе дадам пари, ќе се наполни со воздух и ќе се одлепи, баш ради пукнатините.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Не мислев со мој да го менуваат, него евентуално да го носам, они да го сменат и да си платам. Дали праат такво нешто и колку би коштало? Друга опција е сам да си го менувам од нет ако најдам. А иначе прашав на пазарче за заштитно стакло, ама ми кажаа дека џабе ќе дадам пари, ќе се наполни со воздух и ќе се одлепи, баш ради пукнатините.
Со нивен екран сигурно менуваат. Јави се прашај.

Проблем со полнење на Redmi note 4.

Моментна верзија на MIUI 8 Global 7.6.8.

Прво се полнеше само до 57%. Мислев дека е нешо до софтверот па чекав нов апдејт на MIUI белким ќе средат. Ама сеа почна и да не го полни со полнач ( 3% наполни за 2 саати) па евентуално можам да го полнам само преку усб кабел . Преку усб кабел го полни ама ужасно споро...

Така да решение некое? Да нее хардверски проблем?

@the_maker help??
Проба со друг полнач/кабел? Истотака погледни овде. Истиот фикс е и за Редми про и за Ноте 4 Медиатек пошо користат иста платформа.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
дали некаде во македонија можат да се купат заштитни стакла силиконски маски за Xiaomi телефоните?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
дали некаде во македонија можат да се купат заштитни стакла силиконски маски за Xiaomi телефоните?
Na pazar ima, jas vo bunjakovec si zemav silikonska maska za redmi note 4, ima isto i na zeleno pazarce, 100 denari se. Vo hi ne veruvam tolku eftino da ti dadat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom