Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Pa normalno deka ne plakaat bidejki se vo unija, tuka spaga Slovenija i Hrvatska. Makedonija nije vo EU zato ima protekcionizam t.e. carina. Kolku dobro bi bilo da se kupi i od Amazon ama ne sekoja roba doagja vo MK!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Pa i sega kosta 130eura i uste kolku mozat da go namalat, ova e preterano najdobro e covek da si poceka nekoj mesec i da si zeme telefon, China is the new promise land.
Другар мој го порача од интернет и го фати 9000, имаше среќа не го царинеа и имаше храброст да плати и ризикува некоја копија ама телефонот излезе бомба...ама јас немам :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Другар мој го порача од интернет и го фати 9000, имаше среќа не го царинеа и имаше храброст да плати и ризикува некоја копија ама телефонот излезе бомба...ама јас немам :)
latest-get-out-gif-554.gif
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Другар мој го порача од интернет и го фати 9000, имаше среќа не го царинеа и имаше храброст да плати и ризикува некоја копија ама телефонот излезе бомба...ама јас немам :)
naracuvas samo od sigurni strani kako gearbest i colicool i nemas gajle. cekas nesto pametno vo dnevna akcija koga cenite gi simnuvaat i do 50% i toa e toa.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
naracuvas samo od sigurni strani kako gearbest i colicool i nemas gajle. cekas nesto pametno vo dnevna akcija koga cenite gi simnuvaat i do 50% i toa e toa.
Isto taka i Bangood mozam da kazam deka se mnogu dobri i prakaat od EU warehouse taka da stignuvaat od 7do10 dena, imam poveke pati poracuvano od niv. A za Aliexpress ovie prodavnici se najelitni da kazam i imaat mnogu golema konkurencija megu sebe taka da imaat najdobri ceni, i sekogas se borat za podobar rejting taka da mozete da bidete sigurni:Xiaomi Dreami Store, Hong Kong Goldway, FANTACY TECHNOLOGY, Eternal Team, Xiaomi MC Store,X SHOW Store i sekako Xiaomi Online Store izbegnuvajte gi drugite aliexpress prodavnici;). I da i Geekbuying se obiduva da drzi cekor so ovie AE prodavnici i sekako obratete vnimanie i tamu koga odete da kupuvate nesto vazno kako smartphone.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Da no mnogu imaat magacini vo EU najveke vo Nizozemska (po NL tracking brojceto) i EU zemjite ne plakaat nisto provereno, no kaj nasata lopovska drzava i jas ne veruvam deka nesto ke se sluci za podobruvanje na internet trgovijata, poveke ke bide ke go unistat uste tolku, ah nostalgija kolku bea ubavi vreminjata koga si ziveev vo EU.
Кога стигнува од Кина во Холандија се плаќаат давачките
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Redmi Note 4 3/32 или Redmi Note 4X 3/32, кој од овие два се мислам, единствена разлика колку што можам да видам е во процесорот, а што значи тоа не знам. Апаратот ќе го користи женско, за инста, фб и сликање.
И дали може да се видат некаде, денес се јавив во Хајсторе прашав, рекоја дека не можело??
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Redmi Note 4 3/32 или Redmi Note 4X 3/32, кој од овие два се мислам, единствена разлика колку што можам да видам е во процесорот, а што значи тоа не знам. Апаратот ќе го користи женско, за инста, фб и сликање.
И дали може да се видат некаде, денес се јавив во Хајсторе прашав, рекоја дека не можело??
Нормално дека може, но денес стигна една пратка и дури од утре после 12-13ч, не сте се разбрале.

Sent from my MI 5s
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Нормално дека може, но денес стигна една пратка и дури од утре после 12-13ч, не сте се разбрале.

Sent from my MI 5s
Супер, тогаш ќе се видиме утре :D

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Дечки , "мала" помош ако може Имам redmi note 3 pro , со miui 8 global 7.3.23 beta . Откако вчера ми се апдјтуваше телефонот на последнава weekly верзија , не можам да правам повици . На телефонот сѐ функционира , имам мобилен интернет , можам да примам повици ,но не функционираат појдовните повици .
Проверив у Телеком да не имам некоја забрана , но кај нив се е во ред .
Мислев да не е некој баг на weekly верзијата ,па пред малку се вратив на Global stable 8.1.6.0 MHOMIDI , ама џабе ,пак не можам да вртам кон било кој број

Секоја помош е добредојдена .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
237
Луѓе незнам што е работава. Претходно неможев никако да го флешувам телефонов. @the_maker ми рече да преинсталирам драјвери.
Го преинсталирав цел Windows 10 64 bit исклучив проверка за дигитално потпишани драјвери, инсталирав ми флеш, го препознава во фастбут како брајка, а не како COM 10 пример и несака да го флешува.
Потоа инсталирам Qualcomm qdloader driver за да го флешувам со deep flash и таму не го препознава.
А сакам да флешувам официјален Global Stable фастбут ром што би требало да го флешува без проблем.
Што е проблемот ве молам кажете.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Дечки , "мала" помош ако може Имам redmi note 3 pro , со miui 8 global 7.3.23 beta . Откако вчера ми се апдјтуваше телефонот на последнава weekly верзија , не можам да правам повици . На телефонот сѐ функционира , имам мобилен интернет , можам да примам повици ,но не функционираат појдовните повици .
Проверив у Телеком да не имам некоја забрана , но кај нив се е во ред .
Мислев да не е некој баг на weekly верзијата ,па пред малку се вратив на Global stable 8.1.6.0 MHOMIDI , ама џабе ,пак не можам да вртам кон било кој број

Секоја помош е добредојдена .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
После долго време и јас се вратив на 8.2.1 Стабле глобал, но ептен се заебав постојано ми крашува Хромот, Гоолге сеарч, Јутјуб и слично, многу видов дека го имаат овој проблем, ах златен АOSP, знаете ли колку се леташе на Нугат последната верзија на Циаоноген Мод, но за жал се затворија, а не ми се префрлуваше на Линеаге ОС, па решив да се вратат на Глобалот, али ептем ми е сега глупо, рамот се пуни од шала (мултитаскин ептен лош), како што кажав Апликациите се крашуваат, мораш да заклучиш апликација у меморија за да ти стигаат нотификации (голем проблем ако е игра во прашање), многу тежок ОС во прашање кога го инсталирав беше 1+ГБ, додека обичните ромови базирани на АОСП се околку 250-300МБ(без Гугл). Секако голем проблем беше таму што немаше стабилна верзија, па требаше да експриментирам многу со секоја nightly надоградба, квалитет на камера просечен, траење на батерија просечно, на едно време хотспотот не работеше како што треба, и така, но во секојдневно користење многу пред МИУИ, кој ми ги гаси апликациите, скоро секогаш кога ќе се вратам после 10мин, повторно ја стартува апликацијата од почеток, наместо од меморија. Се надевам Мр.Иван од МИУИ формумот ќе изнесе своја стабилна верзија наскоро, исто така и Нитроген ОС е многу добар.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
После долго време и јас се вратив на 8.2.1 Стабле глобал, но ептен се заебав постојано ми крашува Хромот, Гоолге сеарч, Јутјуб и слично, многу видов дека го имаат овој проблем, ах златен АOSP, знаете ли колку се леташе на Нугат последната верзија на Циаоноген Мод, но за жал се затворија, а не ми се префрлуваше на Линеаге ОС, па решив да се вратат на Глобалот, али ептем ми е сега глупо, рамот се пуни од шала (мултитаскин ептен лош), како што кажав Апликациите се крашуваат, мораш да заклучиш апликација у меморија за да ти стигаат нотификации (голем проблем ако е игра во прашање), многу тежок ОС во прашање кога го инсталирав беше 1+ГБ, додека обичните ромови базирани на АОСП се околку 250-300МБ(без Гугл). Секако голем проблем беше таму што немаше стабилна верзија, па требаше да експриментирам многу со секоја nightly надоградба, квалитет на камера просечен, траење на батерија просечно, на едно време хотспотот не работеше како што треба, и така, но во секојдневно користење многу пред МИУИ, кој ми ги гаси апликациите, скоро секогаш кога ќе се вратам после 10мин, повторно ја стартува апликацијата од почеток, наместо од меморија. Се надевам Мр.Иван од МИУИ формумот ќе изнесе своја стабилна верзија наскоро, исто така и Нитроген ОС е многу добар.
Лоша инсталација ти е тоа, нема врска со телефонот. Инаку за кој модел се работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom