Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.663
Поени од реакции
38.846
Се прашувам која е сладната кинеска компанија што „ќе ја загрози националната безбедност на САД“? :)
Шаоми не ни сака да влезе во уса, главен пазар им е Кина и Индија, Хуавеи го скинаа зошто пуцаше високо превише, што нормално на америте не им одговараше кинезите да им го превземат пазарот.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Дечки ај помош. Имам А2 Lite, скоро купен. По извесно време, ко ќе прицниш на коцката излегва no recent items, иако сум затворил неколку апликации претходно. На нет најдов некое решение со safe mode и функционираше една недела и од вчера пак по старо. Ако го рестартирам, си функционира кратко и си стојат отворени апликациите и можам да ги исклучам со лизгање, ама само неколку пати и пак ќе ги снема. Ако ме разбра некој :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Ми падна Xiaomi Pocophone F1 во вода, ама одма го извадив 2-3 секунди беше потонат, го сушев 2 дена во ориз ама ништо пак не сака да се уклучи. Ако го носам на сервис има шанси да се спаси нешто?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ми падна Xiaomi Pocophone F1 во вода, ама одма го извадив 2-3 секунди беше потонат, го сушев 2 дена во ориз ама ништо пак не сака да се уклучи. Ако го носам на сервис има шанси да се спаси нешто?
Каков е бе тај Покофоун шо за само 2 секунди се онеспособува? :eek: Види шо му праат на Redmi 5+
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.663
Поени од реакции
38.846
Ми падна Xiaomi Pocophone F1 во вода, ама одма го извадив 2-3 секунди беше потонат, го сушев 2 дена во ориз ама ништо пак не сака да се уклучи. Ако го носам на сервис има шанси да се спаси нешто?
требало одма да го расклопиш и да го исушиш, кородирале деловите до сеа, факинг ориз нема ништо да ти помогне ако внатре има вода.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ми падна Xiaomi Pocophone F1 во вода, ама одма го извадив 2-3 секунди беше потонат, го сушев 2 дена во ориз ама ништо пак не сака да се уклучи. Ако го носам на сервис има шанси да се спаси нешто?
Сервис тешко да ти помогне. Можеби ќе звучи глупо, ама знае да функционира и нема што да изгубиш- Уклучувај го на полнач и гаси го. Остави го 10 секунди, ако не се вклучи, извади го кабелот и пробај пак. Потоа пробај остави го на полнач 10 минути, па исклучи го. Би требало да упали.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На жена ми пред недела дена и падна во вода на одмор кога бевме. По што немавме ориз си викам ај на сонце па што биде нека биде и беше неотворен. Ене го сега работи како ништо да не му е, прво имаше една флека на екранот, ама и тоа се среди.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Имам проблем со ми а1 со звучникот слабо го слушам соговорникот при разговор иако звукот е до крај да го носам во сервис?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Имам проблем со ми а1 со звучникот слабо го слушам соговорникот при разговор иако звукот е до крај да го носам во сервис?
Дали направи софтверска надградба во последно време?
Автоматски споено мислење:

Имам проблем со ми а1 со звучникот слабо го слушам соговорникот при разговор иако звукот е до крај да го носам во сервис?
Дали направи софтверска надградба во последно време
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дали направи софтверска надградба во последно време?
Автоматски споено мислење:


Дали направи софтверска надградба во последно време
Да па му направив фабрички ресет бадијала .
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Ако може некој нека даде совет помеѓу redmi 4 (4500 ден), redmi 5 plus (5000 ден) и redmi 7a (околу 100 евра, ама од Германија). Имам iphone 5, ама ми се расипа дисплејот и сега барам нешто до 100 евра. Фала
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво. Ако може некој нека даде совет помеѓу redmi 4 (4500 ден), redmi 5 plus (5000 ден) и redmi 7a (околу 100 евра, ама од Германија). Имам iphone 5, ама ми се расипа дисплејот и сега барам нешто до 100 евра. Фала
Redmi 5 plus.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Вие корисниците на Xiaomi, задоволни ли сте од оваа марка. Моментално имам Huawei p10 lite и поминато две год со него, досега немам проблем со него. Е сега се мислам дали да си земам Xiaomi A2 за мене, а Huawei да го дадам на еден од родителите или да останам со Huawei, а за родителот да земам Oukitel K5, гледам добар е за 4000 ден со тие спецификации...Мислења ??
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Вие корисниците на Xiaomi, задоволни ли сте од оваа марка. Моментално имам Huawei p10 lite и поминато две год со него, досега немам проблем со него. Е сега се мислам дали да си земам Xiaomi A2 за мене, а Huawei да го дадам на еден од родителите или да останам со Huawei, а за родителот да земам Oukitel K5, гледам добар е за 4000 ден со тие спецификации...Мислења ??
јас би одел пак на Хуавеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom