MERCEDES SLK 200

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
кој 200 илјади евра бе девојко не си прави филмови, овој автомобил е во ценовен ранг од 7-10 илјади евра, а јас искрено не би дал ни 5 илјади
Па така пишуваше:)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Сака СЛК, а вика 10л на 100 на оваа немаштија е многу. Е ајде де. :pos:
Зошто му се смееш. Реколтата годинава може му била добра. Бостанот добра цена држи, пипер ово оно. Од кај знае човекот шо може да го снајде догодина.
 
Член од
4 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
kolku godini imas ti be maksim :D
25 зошто?[DOUBLEPOST=1468335392][/DOUBLEPOST]
кој 200 илјади евра бе девојко не си прави филмови, овој автомобил е во ценовен ранг од 7-10 илјади евра, а јас искрено не би дал ни 5 илјади
Не би дал ни 5000 да не возиш подобра кола од оваа па што глупости коментираш ? Не ни знаеш колку се движат цените на овие коли за 7000 нема или сакаш да трескаш безвезе[DOUBLEPOST=1468335513][/DOUBLEPOST]
Зошто му се смееш. Реколтата годинава може му била добра. Бостанот добра цена држи, пипер ово оно. Од кај знае човекот шо може да го снајде догодина.
Зошто се смеете незнаев дека толку троши кој може на оваа немаштија 10/13 литри да си дозволи? Ми се виде многу пари[DOUBLEPOST=1468335545][/DOUBLEPOST]
Фала[DOUBLEPOST=1468335622][/DOUBLEPOST]
Сака СЛК, а вика 10л на 100 на оваа немаштија е многу. Е ајде де. :pos:
Па не е многу ти можеш да си дозволиш 10 ? Кај со мојата плата можам толку за вензин да дадам[DOUBLEPOST=1468335715][/DOUBLEPOST]
Троши: ~13л град со клима пуштена.

Скапа за одржување: да, сите имаат фабрички спортско подвозје со сложена double wishbone предница која е многу скапа за одржување, сет мењач е многу скап, компресорот нема обичај да се расипува (не дај боже да се расипе), регуларен сервис е скап (на пример, филтер за воздух е околу 4000 денари (има електроника и на него)), значи генерално ова возило за одржување е соодветно на цената по која се продава :)

Дизел нема од овој модел (R171).
Најдобра работа е што е hardtop кабриолет :roker:
Многу пари за мој стандарт фала што ми објасни[DOUBLEPOST=1468335970][/DOUBLEPOST]
Зборите за кола која е постара од 10 години и која толку ја исфорсираа селаните и шошоните што искрено, срам ми е да се возам во неа.Плус кабрио си повлекува и други работи.Не се вози кабрио со адидас тренерки со 3 линии од страна (на пример :) )+ треба и личен да бидеш ( барем симпатичен ).
Ако не си ќе те искинат зошто ќе бодеш баајги у очи.
А од друга страна плус е више изживеана,ќе искочи како со сила да се мангупираш.Има 10 пати подобри ауто во 2016 год за тие пари
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Јас не сум видел сељак во адидас тренерка да ја вози оваа кола си се помешал со голф тебе ако ти е срам на некој не му е . Ти што возиш ако оваа кола за тебе е срам ? Многу троши да не беше така одма ке ја купев колата е појава
 
Последно уредено:

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
25 зошто?[DOUBLEPOST=1468335392][/DOUBLEPOST]
....
Не можам и затоа не разгледувам коли што трошат многу и се изгор за одржување.
Дај слика од лична, не изгледаш како да имаш 25.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
[DOUBLEPOST=1468335513][/DOUBLEPOST]
Зошто се смеете незнаев дека толку троши кој може на оваа немаштија 10/13 литри да си дозволи? Ми се виде многу пари[DOUBLEPOST=1468335545][/DOUBLEPOST]
Фала[DOUBLEPOST=1468335622][/DOUBLEPOST]
Па не е многу ти можеш да си дозволиш 10 ? Кај со мојата плата можам толку за вензин да дадам[DOUBLEPOST=1468335715][/DOUBLEPOST]
Многу пари за мој стандарт фала што ми објасни[DOUBLEPOST=1468335970][/DOUBLEPOST]
Многу троши да не беше така одма ке ја купев колата е појава
И после ова што си го пишал се чудиш зошто луѓето тука ти прават мајтап.

Тргнуваш да купуваш висока класа на спортско возило кое е скапо за одржување, а кажуваш потрошња 10/13 литри било многу за твој буџет и твојата плата. :pos:

Дете оди бе читни уште некоја лектира додека не поминало летово батали форуми.
 
Последно уредено:
Член од
4 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
И после ова што си го пишал се чудиш зошто луѓето тука ти прават мајтап.

Тргнуваш да купуваш висока класа на спортско возило кое е скапо за одржување, а кажуваш потрошња 10/13 литри било многу за твој буџет и твојата плата. :pos:

Дете оди бе читни уште некоја лектира додека не поминало летово батали форуми.
Кој ми прави мајтап а ? Нека каже па да видам. Јас имам пари да го купам тоа возило ама немам за да го одржувам за тебе 13 не е многу па која плата треба да ја имаш за да си дозволиш 13 литри женската да ја земам од дома ми изгоре цела плата можам да го купам ама неможам да го возам видов женска го вози мислев не е скапо за одржување а вие факате сеир што немам пари
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
видов женска го вози мислев не е скапо за одржување
Не бе не си за мајтап. Треба директно во форумски легенди да ти припремат место.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Abe druze po muabetov se gleda deka si dete. A sto mislis ti kolata ke ja kupis samo i vise nema trosoci? 10-13L mu bile mnogu.. Koj benzinec trosi pomalce be druze? Toa ti se vika ciganska rabota samo da gledaat komsiite deka vozam kola i picinja da eb*m a jas kutriot nemam za benzin, a nedaj boze nekoj kvar da se javi.
p.s. eve ti za 7.000 evra http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2011713 (racunaj ova e pocetna cena i na ovaa cena se spusta min. 500 evra)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom