MERCEDES SLK 200

Член од
4 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Често низ скопските улици гледам една кул згодна плава типка пичи брзо сив мерцедес слк 200 двосед ист како на сликата па многу ме инспирира за колава .Може ли да ми кажете колку троши ,дали е евтина за одржавање и каде би можел да купам иста ваква кола на старо со убави бандаши зошто по огласиве нема никаде и да ми дадете мислење за овој модел на кола имам заштедено некои пари ама несакам да погрешам вака како појава е фантастична кола ме освои на прв поглед :)
 

Attachments

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Од кај тоа дека нема кај нас да се продаваат
http://www.reklama5.mk/Search?q=slk&city=&sell=0&sell=1&buy=0&buy=1&trade=0&trade=1&includeOld=0&includeOld=1&includeNew=0&includeNew=1&f31=&priceFrom=&priceTo=&f33_from=2005&f33_to=&f36_from=&f36_to=&f35=&f37=&f138=&private=0&company=0&page=1&SortByPrice=0&zz=1&cat=24

има колку сакаш, инаку е двосед, троши околу 10тина лит бензин градска и е скап за одржување како и сите понови мерџа
значи треба да имаш длабок џеб да го купиш за онака
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Нема везе дека троши. На плин ќе го направи и нема гајле. А за одржување може такси да го вози и тоа што ќе заработи плус татко му што ќе му даде може сервиси да прави. Е сега малце е лошо што е двосед за такси, ама ќе се договори со муштериите по еден да ги вози.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Често низ скопските улици гледам една кул згодна плава типка пичи брзо сив мерцедес слк 200 двосед ист како на сликата па многу ме инспирира за колава .Може ли да ми кажете колку троши ,дали е евтина за одржавање и каде би можел да купам иста ваква кола на старо со убави бандаши зошто по огласиве нема никаде и да ми дадете мислење за овој модел на кола имам заштедено некои пари ама несакам да погрешам вака како појава е фантастична кола ме освои на прв поглед :)
Може не е нејзин,може на швалерот е тој Мерцедес.
 
Член од
4 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Од кај тоа дека нема кај нас да се продаваат
http://www.reklama5.mk/Search?q=slk&city=&sell=0&sell=1&buy=0&buy=1&trade=0&trade=1&includeOld=0&includeOld=1&includeNew=0&includeNew=1&f31=&priceFrom=&priceTo=&f33_from=2005&f33_to=&f36_from=&f36_to=&f35=&f37=&f138=&private=0&company=0&page=1&SortByPrice=0&zz=1&cat=24

има колку сакаш, инаку е двосед, троши околу 10тина лит бензин градска и е скап за одржување како и сите понови мерџа
значи треба да имаш длабок џеб да го купиш за онака
Да си жив и здрав пријателу колку ми најде фала за гестов.Сигурен си дека толку многу трошат ? Па на оваа немаштија 10 е многу :([DOUBLEPOST=1467677482][/DOUBLEPOST]
Зaтoa штo е згoднa,кул и плaвa..
Ете зaтoa вoзи мерцедес.
Може треба да ја фатам за женска па ќе имам и мерцедес и згодна кул и плава цуца :)[DOUBLEPOST=1467677567][/DOUBLEPOST]
Нема везе дека троши. На плин ќе го направи и нема гајле. А за одржување може такси да го вози и тоа што ќе заработи плус татко му што ќе му даде може сервиси да прави. Е сега малце е лошо што е двосед за такси, ама ќе се договори со муштериите по еден да ги вози.
Колку троши?[DOUBLEPOST=1467677625][/DOUBLEPOST]
Може не е нејзин,може на швалерот е тој Мерцедес.
И јас сакам таква швалерка :D
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Drugar gradska trosi povise od 10 ti garantiram. a plin da i stais na ovaa kola ne ide ko sto e mala, i toj mal gepek sto go ima ke go izgubi. Za odrzuvanje e skap, sepak mercedes e. A koga bi zemal mercedes bi zemal samo dizel. Jas iskreno ne bi kupil vakva. Pozdrav
 
Член од
4 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Drugar gradska trosi povise od 10 ti garantiram. a plin da i stais na ovaa kola ne ide ko sto e mala, i toj mal gepek sto go ima ke go izgubi. Za odrzuvanje e skap, sepak mercedes e. A koga bi zemal mercedes bi zemal samo dizel. Jas iskreno ne bi kupil vakva. Pozdrav
Нема место за плин мала е а има ваква кола дизел ? Многу ја сакам колава[DOUBLEPOST=1467743538][/DOUBLEPOST]
Drugar gradska trosi povise od 10 ti garantiram. a plin da i stais na ovaa kola ne ide ko sto e mala, i toj mal gepek sto go ima ke go izgubi. Za odrzuvanje e skap, sepak mercedes e. A koga bi zemal mercedes bi zemal samo dizel. Jas iskreno ne bi kupil vakva. Pozdrav
Нема место за плин мала е а има ваква кола дизел ? Многу ја сакам колава
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Често низ скопските улици гледам една кул згодна плава типка пичи брзо сив мерцедес слк 200 двосед ист како на сликата па многу ме инспирира за колава .Може ли да ми кажете колку троши ,дали е евтина за одржавање и каде би можел да купам иста ваква кола на старо со убави бандаши зошто по огласиве нема никаде и да ми дадете мислење за овој модел на кола имам заштедено некои пари ама несакам да погрешам вака како појава е фантастична кола ме освои на прв поглед :)
Троши: ~13л град со клима пуштена.

Скапа за одржување: да, сите имаат фабрички спортско подвозје со сложена double wishbone предница која е многу скапа за одржување, сет мењач е многу скап, компресорот нема обичај да се расипува (не дај боже да се расипе), регуларен сервис е скап (на пример, филтер за воздух е околу 4000 денари (има електроника и на него)), значи генерално ова возило за одржување е соодветно на цената по која се продава :)

Дизел нема од овој модел (R171).
Најдобра работа е што е hardtop кабриолет :roker:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Овој мерцедес ми изгледа како на Карлеуша,што и го купи сопругот за некоја годишница;)
Пишуваше дека е 200.000 е.:mad:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Овој мерцедес ми изгледа како на Карлеуша,што и го купи сопругот за некоја годишница;)
Пишуваше дека е 200.000 е.:mad:
кој 200 илјади евра бе девојко не си прави филмови, овој автомобил е во ценовен ранг од 7-10 илјади евра, а јас искрено не би дал ни 5 илјади
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Зборите за кола која е постара од 10 години и која толку ја исфорсираа селаните и шошоните што искрено, срам ми е да се возам во неа.Плус кабрио си повлекува и други работи.Не се вози кабрио со адидас тренерки со 3 линии од страна (на пример :) )+ треба и личен да бидеш ( барем симпатичен ).
Ако не си ќе те искинат зошто ќе бодеш баајги у очи.
А од друга страна плус е више изживеана,ќе искочи како со сила да се мангупираш.Има 10 пати подобри ауто во 2016 год за тие пари
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom