MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.376
Поени од реакции
23.450
Screenshot_20210913-165840_Messenger.jpg

Станува збор за Нова Спорт, на која што ги пренесуваат најинтересните натпревари од Бундеслигата.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.327
Поени од реакции
1.426
Арена 6,7 и 8 веќе достапни. Активација преку опцијата за тв пакети. За тие што веќе ги имаат Арена 2,3,4 и 5 овој пакет со новите канали е бесплатен за активација.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.338
Поени од реакции
1.299
200 денари фина цена ставиле, инаку приметив дека Спорт пакетот е 200 денари за ХД, беше 250 порано.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.809
Поени од реакции
52.090
200 денари фина цена ставиле, инаку приметив дека Спорт пакетот е 200 денари за ХД, беше 250 порано.
Sport HD 249
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
357
Поени од реакции
175
Нели требаше да ги има и Арена еспортс и уште некои нови канали или сум грешка?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.873
Поени од реакции
6.330
Арена 6,7 и 8 веќе достапни. Активација преку опцијата за тв пакети. За тие што веќе ги имаат Арена 2,3,4 и 5 овој пакет со новите канали е бесплатен за активација.
Не знам кој им е филмот и на Arena и на Телеком каналиве да ги одвојат од спортските пакети. Подобро да напраат Arena Sport пакет и нека ги напикаат сите Arena Sport канали во еден пакет.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.493
Поени од реакции
869
Абе пуштени се Арена 6, 7 и 8?
Пошто кај мене ја дава само Арена 6 ама ни таа неможам да ја активирам?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.493
Поени од реакции
869
Aktiviraj preku menito na resiverot ili javi se na 122
Кога ќе влезам во менито идам се по ред и на крај добивам празен екран. И тие на 122 пола саат демел пробуваа нешто о на крај остана да ми се јават.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.819
Поени од реакции
2.088
Кога ќе влезам во менито идам се по ред и на крај добивам празен екран. И тие на 122 пола саат демел пробуваа нешто о на крај остана да ми се јават.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Јас не можев да ги активирам преку апликацијата, ама преку ресивер немав проблем
Автоматски споено мислење:

Bara pin
Iako e besplatno tteba bez pin
Пинот треба по дифолт да е четири нули, ако не си го сменил
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.873
Поени од реакции
6.330
Тие што ги имаме веќе Arena Sport 1 до 5 треба 6,7,8 значи треба да ги активираме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom