MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Не знам дали е до мене, можно е телефонот да не вчитува некои канали, но ми се чини дека е сменета понудата за Интернет и ТВ, наспрема Магента, недостасуваат некои канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Не знам дали е до мене, можно е телефонот да не вчитува некои канали, но ми се чини дека е сменета понудата за Интернет и ТВ, наспрема Магента, недостасуваат некои канали.
Мене на телефон воопшто не ми ги вчитува листата канали само врти и ништо.

Туку Arena Sport ќе има уште нови тв канали 6.,7, 8, 9. Дали тие кога ќе почнат со работа Телеком МК, А1, Неотел.. ќе чекаат додека не им истече договорот за да обноват и да ги додасат тие канали?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Има ли опција да се земе претплата за спортклуб каналите?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Има ли опција да се земе претплата за спортклуб каналите?
Активирањето на дополнителните програмски пакети можете да го направите:

Sport пакетот е 199 денари месечно.
Sport HD пакетот e 249 денари месечно.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Мислев да се гледа на интернет на лаптоп пошто само арените ги дава макс тв..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Мислев да се гледа на интернет на лаптоп пошто само арените ги дава макс тв..
Имаат они направено за онлајн гледање апликација Arena Cloud ама мислам дека за во Македонија не се достапни сите Arena Sport канали на таа услуга. Најдобро е да се провери можеби нешто промениле околу тоа.

Кога имаше бесплатно јас користев ама серии гледав на тоа. Мислам дека од Arena Sport беше достапен Arena Esport или Arena Fight.
Автоматски споено мислење:

Ако сакаш нешто што не е баш легално тогаш пиши му на @Hugo FM он продава листа со канали Arena Sport и Sport klub ако е онлајн на форумов па да му купиш листа со канали на годишно или месечно ниво. Еднаш плаќаш и гледаш додека трае и ти е платено.
Автоматски споено мислење:

Не знам дали е до мене, можно е телефонот да не вчитува некои канали, но ми се чини дека е сменета понудата за Интернет и ТВ, наспрема Магента, недостасуваат некои канали.
Сега ми се отвори преку телефон на сајтот листата на канали и во Magenta 1 ги немаше воопшто каналите 24 Kitchen, CNN, Fox Movies, Food Network, M1 Gold, Tring Action со македонски превод, Тring Fantasy со македонски превод и можеби уште некој канал фалеше во листата.

Се надевам е нивна грешка и дека не планираат да ни ги исклучат каналите.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Овие А1 сега ја направија телевизијата ип-телевизија, постои враќање на програма назад и сл. Како на телеком или не?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
ааа па ајпи телевизијава на телеком што е добра. освњн што може да се снима врака , квалитет на слика е тиња, на а1 имав многу почиста слика.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Мене на телефон воопшто не ми ги вчитува листата канали само врти и ништо.

Туку Arena Sport ќе има уште нови тв канали 6.,7, 8, 9. Дали тие кога ќе почнат со работа Телеком МК, А1, Неотел.. ќе чекаат додека не им истече договорот за да обноват и да ги додасат тие канали?
Ke gi ima site arena sport kanali ama ke kacat cenite prvo a vtoro ke ukinat nekoi dobri tv kanali
Автоматски споено мислење:

ааа па ајпи телевизијава на телеком што е добра. освњн што може да се снима врака , квалитет на слика е тиња, на а1 имав многу почиста слика.
Na a1 e podobra tv sto Pati ti kolku plakas mesecno
Автоматски споено мислење:

Ke gi ima site arena sport kanali ama ke kacat cenite prvo a vtoro ke ukinat nekoi dobri tv kanali
Автоматски споено мислење:


Na a1 e podobra tv sto pati ti kolku plakas mesecno ba telekom a kolku pari plakase na a1
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ke gi ima site arena sport kanali ama ke kacat cenite prvo a vtoro ke ukinat nekoi dobri tv kanali
Автоматски споено мислење:


Na a1 e podobra tv sto Pati ti kolku plakas mesecno
Информација за укинување на тв канали?
Дали тоа што нема некој тв канали пишано во листата тв канали на веб сајтот ти е заклучокот за ова?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Единствено лошо е што на Телеком не можеш да враќаш програма наназад, како што можеш на А1 и Неотел. Можеш само ако е на на истиот канал пуштено, ако смениш се губи од меморија и толку, мораш да чекаш да го стават на Твтека.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Единствено лошо е што на Телеком не можеш да враќаш програма наназад, како што можеш на А1 и Неотел. Можеш само ако е на на истиот канал пуштено, ако смениш се губи од меморија и толку, мораш да чекаш да го стават на Твтека.
Kако тоа може на А1 да се враќа наназад програма? На оние што им се Gospel ресиверите нема воопшто опција ниту видеотека.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom