MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Ако е на бсксрни жици нема, да оди повеќе од 15 мб колку и да, плаќаш. Терај некој пакет со оптика, ако има услови.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Јас сум на бакар и брзината не е лоша....ова е во моментов..

 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Магента со еден мобилен плус...ги има спортските канали, немам ХБО...околу 2300 ден. е пакетот
Истиот пакет го имаме а еве ја кај мене брзината катастрофа срамота за телеком плаќам 4000 ден 20210212_202824.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Истиот пакет го имаме а еве ја кај мене брзината катастрофа срамота за телеком плаќам 4000 денПрегледај го приврзокот 283930
Кога имаш потпишано договор и дали го обновуваше потоа со потпишување на нов?

Пишав на претходната страна како можеш да добиеш 30/5mpbs
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Кога имаш потпишано договор и дали го обновуваше потоа со потпишување на нов?
Договорот сега ми истекува во јуни на телеком сме 10 години му пишав рекоа ќе поправат ама ништо
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Истиот пакет го имаме а еве ја кај мене брзината катастрофа срамота за телеком плаќам 4000 денПрегледај го приврзокот 283930
ауууу пинг катастрофа а и брзината е ужас
не знам зашто не ги менуваш Телеком, чим вакви катастрофа услови ти нудат

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
ауууу пинг катастрофа а и брзината е ужас
не знам зашто не ги менуваш Телеком, чим вакви катастрофа услови ти нудат

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Па договорот истекува за 3 месеци со ваков интернет сигурно нема да се продолжи
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
На крај на Јануари ми истече договорот за Магента. Имам два мобилни, телевизија и интернет, мислам сете се М пакети освен еден мобилен кој е С, плус ХБО пакетот. Цената ми е 2750 ден. Сега ми нудеа по телефон потполно ист пакет само цената сега би била 2850 или 2900 ден. Знае ли некој што би добил а што би изгубил ако останам вака месец за месец без нов договор?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.901
Поени од реакции
7.570
На крај на Јануари ми истече договорот за Магента. Имам два мобилни, телевизија и интернет, мислам сете се М пакети освен еден мобилен кој е С, плус ХБО пакетот. Цената ми е 2750 ден. Сега ми нудеа по телефон потполно ист пакет само цената сега би била 2850 или 2900 ден. Знае ли некој што би добил а што би изгубил ако останам вака месец за месец без нов договор?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ништо нема да изгубиш. Ќе си користиш се исто како до сега.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
На крај на Јануари ми истече договорот за Магента. Имам два мобилни, телевизија и интернет, мислам сете се М пакети освен еден мобилен кој е С, плус ХБО пакетот. Цената ми е 2750 ден. Сега ми нудеа по телефон потполно ист пакет само цената сега би била 2850 или 2900 ден. Знае ли некој што би добил а што би изгубил ако останам вака месец за месец без нов договор?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Чим го сакаш ХБО пакетот, боље земи телевизијата во Л пакет, за 300 денари плус, ќе го имаш ХБО пакетот вклучен во претплата, плус и Балкан/Пинк пакетот!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Истиот пакет го имаме а еве ја кај мене брзината катастрофа срамота за телеком плаќам 4000 денПрегледај го приврзокот 283930
Јас кога имам некој проблем.,...се јавувам на 122 и им објаснувам на операторите, чачкаат таму од комјутерот и некогаш се оправа работата

но некогаш ако нешто кочи или заглавува, единствен начин е ресетирање на модемот со игла од задната страна, но тогаш мора да го преподесуваш вифи -то
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Чим го сакаш ХБО пакетот, боље земи телевизијата во Л пакет, за 300 денари плус, ќе го имаш ХБО пакетот вклучен во претплата, плус и Балкан/Пинк пакетот!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Па го имам сето тоа и сега плаќам 150 денари помалце. Доколку би потпишал нов договор би плаќал поскапо за истото. Дали можам да терам вака без договор и дали можат да ми накалемат нешто дополнително да плаќам. Мене вака ми е подобро. Ем ми е поефтино ем можам да го откажам кога сакам.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Па го имам сето тоа и сега плаќам 150 денари помалце. Доколку би потпишал нов договор би плаќал поскапо за истото. Дали можам да терам вака без договор и дали можат да ми накалемат нешто дополнително да плаќам. Мене вака ми е подобро. Ем ми е поефтино ем можам да го откажам кога сакам.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Терај по старо тогаш, нема ништо да ти накалемат плус.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom