MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Што мислите може ли телеком да исфрли ова кабливе да не иде преку кабел тв зошто многу проблеми си имам со нив со тие бандери. Нели е подобро да работи пример тв со картички во самиот ресивер какп што работи хибритниот рутер со карттичка. 21 век уште ли со кабли бандери и слично
А имаат ресивери за да се стави картичка ?

Туку прашав кога ќе ги пуштат новите канали CMC, NOVA HR..
За Nova ми пишаа дека нема да го пуштат затоа што кога преговарале имал друг сопственик и се измениле преговорите кога се променил сопственикот. За другите чекале потврда.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А имаат ресивери за да се стави картичка ?

Туку прашав кога ќе ги пуштат новите канали CMC, NOVA HR..
За Nova ми пишаа дека нема да го пуштат затоа што кога преговарале имал друг сопственик и се измениле преговорите кога се променил сопственикот. За другите чекале потврда.
Нова ти е сега во сопственост на Јунајтед Груп (Спорт клуб и компанија канали)... Исто има и босанска и црногорска нова, т.е. претходно купените Пинк.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нова ти е сега во сопственост на Јунајтед Груп (Спорт клуб и компанија канали)... Исто има и босанска и црногорска нова, т.е. претходно купените Пинк.
Знам ама не ми е јасно операторите во државава преговараат и со газдите на телевизиите ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Знам ама не ми е јасно операторите во државава преговараат и со газдите на телевизиите ?
Нц, со преговарачки тимови, законски застапници на компаниите т.е. телевизиите.
Кога ќе се смени газдата на каналот, се менува и преговарачкиот тим најверојатно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нц, со преговарачки тимови, законски застапници на компаниите т.е. телевизиите.
Кога ќе се смени газдата на каналот, се менува и преговарачкиот тим најверојатно.
Значи сега сигурно ќе чекаме да и истечaт авторските права на Телеком на United Media каналите Sport klub, Golf klub, Grand, Cinemania, Vavoom, Pikaboo за да преговараат да ги продолжат договорите со тие канали и можеби да ја стават Nova Хрватска или пак да ја стават Top tv a тоа е наредна година 2020. Истекуваат 29.02.2020
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Значи сега сигурно ќе чекаме да и истечaт авторските права на Телеком на United Media каналите Sport klub, Golf klub, Grand, Cinemania, Vavoom, Pikaboo за да преговараат да ги продолжат договорите со тие канали и можеби да ја стават Nova Хрватска или пак да ја стават Top tv a тоа е наредна година 2020. Истекуваат 29.02.2020
Па не знам, ама логиката вели да.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Нема ни месец дена како земав Max Tv и таман ги научив каналите, денес чепкав нешто и ми се изместија.

Постои ли можност да се врати фабричкиот редослед?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нема ни месец дена како земав Max Tv и таман ги научив каналите, денес чепкав нешто и ми се изместија.

Постои ли можност да се врати фабричкиот редослед?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ако ти се изместени оди во менито - нагодување- тв водич и види ако се разместени има опција автоматски и ќе се наместат по фабрички како што е од Телеком наместено редоследот.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Ако ти се изместени оди во менито - нагодување- тв водич и види ако се разместени има опција автоматски и ќе се наместат по фабрички како што е од Телеком наместено редоследот.
Тоа го направив. Ама сега се подредени од 1 до 140. Ја мислев дека ќе се вратат на оригиналните броеви. Пр. Арена 1 на 301. СК1 на 333. итн


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Тоа го направив. Ама сега се подредени од 1 до 140. Ја мислев дека ќе се вратат на оригиналните броеви. Пр. Арена 1 на 301. СК1 на 333. итн


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ти фалат канали ли ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На 46 има Инфо канал и си пишува Каналот TV Hana моментално не емитува програма. Чекајте ова пуштаат некој нов канал ? Знам постои таков канал локален во Куманово.

Безвезе само пополнуваат дупки со Инфо канали.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
На 46 има Инфо канал и си пишува Каналот TV Hana моментално не емитува програма. Чекајте ова пуштаат некој нов канал ? Знам постои таков канал локален во Куманово.

Безвезе само пополнуваат дупки со Инфо канали.
Preteraa so albanski kanali poveke nego od makedonskite gi ima. Katastrofa


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Preteraa so albanski kanali poveke nego od makedonskite gi ima. Katastrofa


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Е тоа е. А уште појќе ме нервира што има два три канали без превод,а имаат српски превод за нив, а не го даваат.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom