MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Понекогаш знае и на Оптика да кочи и да бара самиот уред да го исклучиш HD каналот од другиот ресивер имаат некој технички проблем не е до брзината
hahaha zatoa samo neotv super kanali I kvalitet
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Момци, абе вие имате ли ХД слика на некој од СпортКлуб каналите?
Од оваа новава опција ''притисни ОК за да се префрлаш на ХД каналот'' гледам има на Спорт клуб 1 и 2 ама кога одам Ок, Содржината е Недостапна ми дава. Што е работава?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Момци, абе вие имате ли ХД слика на некој од СпортКлуб каналите?
Од оваа новава опција ''притисни ОК за да се префрлаш на ХД каналот'' гледам има на Спорт клуб 1 и 2 ама кога одам Ок, Содржината е Недостапна ми дава. Што е работава?
Не ти се активирани ХД каналите на Спорт клуб. Провери си у договорот дали ти стои дека Спорт клуб у ХД ти одат или не.
Кај мои пријатели им дојде агент од телеком со интересна понуда за Магента и кај нив таков е спортскиот пакет т. е. имаш само Арена у ХД, додека Спорт клуб ти се у СД.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Не ти се активирани ХД каналите на Спорт клуб. Провери си у договорот дали ти стои дека Спорт клуб у ХД ти одат или не.
Кај мои пријатели им дојде агент од телеком со интересна понуда за Магента и кај нив таков е спортскиот пакет т. е. имаш само Арена у ХД, додека Спорт клуб ти се у СД.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ја преку телефон правев договор, немам никакви договори дома, дојдоа ми наместоа и толку, веќе така фурам 5 месеца, а незнам зошто не ми се ХД, ај утре ќе ги прашам, мислав некој имал такво искуство па шо како да постапам.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Ја преку телефон правев договор, немам никакви договори дома, дојдоа ми наместоа и толку, веќе така фурам 5 месеца, а незнам зошто не ми се ХД, ај утре ќе ги прашам, мислав некој имал такво искуство па шо како да постапам.
Би требало да имаш некаков договор у хартија.
Како и да е, јави се на 122 и нека ти проверат зашто немаш Спортклуб у ХД.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Добро би било на hbo od на филмовите и сериите да има подобар опис и imdb оценка,вака е некако многу несредено

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Добро би било на hbo od на филмовите и сериите да има подобар опис и imdb оценка,вака е некако многу несредено

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Многу работи треба да имаат подобри функции но ајде да се надеваме во новиот апдејт ќе има и тоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На Viasat Epic Drama пуштен е превод на македонски и српски.

Нареднава работна недела би требало и новата македонска 1 телевизија да ја пуштат.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Family Share опцијата за споделување интернет од еден на друг број е достапна само за новите корисници или за сите кои се на Magenta 1 (со договори и од 2017) ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Family Share опцијата за споделување интернет од еден на друг број е достапна само за новите корисници или за сите кои се на Magenta 1 (со договори и од 2017) ?
Имаш посебна тема за интернетот на Телеком.
Мислам дека е за нови корисници.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Family Share опцијата за споделување интернет од еден на друг број е достапна само за новите корисници или за сите кои се на Magenta 1 (со договори и од 2017) ?
Да со договор направен во 2017, им пишав пред некој ден така ми одговорија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
@MARCELLO dali imas informacija dali i koga ke ja ima novata 1tv na MAX TV.
Ќе почекаш до утре ќе ја има. Денес АААВМУ ќе има седница и ќе им дадат дозвола за старт на телевизијата како национална. Утре во 19 часот почнува со програма.

Без дозвола не смеат сеуште да ја ставаат оператерите нити па да почнат како национална телевизија освен само на интернет.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ќе почекаш до утре ќе ја има. Денес АААВМУ ќе има седница и ќе им дадат дозвола за старт на телевизијата како национална. Утре во 19 часот почнува со програма.

Без дозвола не смеат сеуште да ја ставаат оператерите нити па да почнат како национална телевизија освен само на интернет.
Kolku sto te svativ bi trebalo vo tekot na denesniov den da ja stavat vo registarot na nacionalni televizija a od utre da ja ima na site operatori vo mk.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Kolku sto te svativ bi trebalo vo tekot na denesniov den da ja stavat vo registarot na nacionalni televizija a od utre da ja ima na site operatori vo mk.
Да добро си сФатил. МaxTv, Vip Tv, NeoTv, Telekabel и некој локални кабелски оператори ќе ја имаат, додека за Тотал тв не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom