MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
А што мислиш од кај ги преземаат телевизиите? Нормално дека од сателит...
Освен овие нашиве што се т.н. кабелски интернет телевизии што немаат дозвола да се емитуваат терестијално .Пример Нова тв , 1 Тв итн..
Ќе си платат за интернет линк. Они се купувачи на големо, имаат избор ама они штедат на ситно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ќе си платат за интернет линк. Они се купувачи на големо, имаат избор ама они штедат на ситно.
Повеќето што нудат стрим листа линкови IPTV за гледање преку интернет на компјутер или андроид и смарт уреди мислам дека се нелегално. Таму може да се најдат и тв канали што во државава не се легални за да се нудат.

Знам дека кога почна да се нуди Sport klub и кај нас Телеком го земаа од Тотал тв. Не смеат најверојатно од секого да земаат, си има овластени фирми и со нив си прават договори за да земат сигнал од некоја телевизија.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Абе кој вика да земаат нелегално - директ од тој што емитира, ама преку директен терестријален линк. Кој спомна ИПТВ листи па ти
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас не знам зошто оператериве и дистрибутерите се фаќаат за бренд канали на кој името одамна многу им нема врска со програмата.

Пример Тravel има подобри алтернатива канали со истото име и на кој содржината е точно тоа што е и името на каналот.
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас се разочарав,мажот ми прошлиот месец на 4 април веќе немаше интернет,демек го потрошил,а незнам на што.Дома, во двор имаше, а штом ќе излезеше од двор немаше.
Ништо посебно не правеше за тие четири дена,а како се потроши незнам.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Јас се разочарав,мажот ми прошлиот месец на 4 април веќе немаше интернет,демек го потрошил,а незнам на што.Дома, во двор имаше, а штом ќе излезеше од двор немаше.
Ништо посебно не правеше за тие четири дена,а како се потроши незнам.
Видите некоја апликација да не е нешто активна,бидејки јас сум на Магенда и имам 15 гб нет и секој месец ми ги префрлаат непотрошените од претходниот месец и секогаш ми префрлаат по 15 гб ,Незнам дали е исто и кај другите
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Mislam deka koga imase Telekom problemi so mrezata na site korisnici mu dodelija dvojno internet i ako togas ne si gi potrosil i bonusot sto go dadoja toj ti se prefrla sekoj mesec
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Mislam deka koga imase Telekom problemi so mrezata na site korisnici mu dodelija dvojno internet i ako togas ne si gi potrosil i bonusot sto go dadoja toj ti se prefrla sekoj mesec
Поради пакетот Магенда кој го има од Телеком затоа секој месец ми се дуплира нетот ,незнам сум немал никогаш до сега проблем да кажам со кражба од нивна страна со нетот или телефонијата
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Има телефоните опција (на мојов Samsung има) да се види колку си трошел мобилен интернет колку од Wi fi. Така да тоа треба да се гледа често барем за мобилен интернет а за Wi fi и не можеш толку да контролираш ако често се уклучуваш на секој кај ќе најдеш. (кај пријатели или во близина да крадеш)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Видите некоја апликација да не е нешто активна,бидејки јас сум на Магенда и имам 15 гб нет и секој месец ми ги префрлаат непотрошените од претходниот месец и секогаш ми префрлаат по 15 гб ,Незнам дали е исто и кај другите
Ај молим те кажи ми на каква апликација мислиш?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Јас се разочарав,мажот ми прошлиот месец на 4 април веќе немаше интернет,демек го потрошил,а незнам на што.Дома, во двор имаше, а штом ќе излезеше од двор немаше.
Ништо посебно не правеше за тие четири дена,а како се потроши незнам.
Колку интернет потрошил?youtube преку мобилни податоци/дата да не пуштал или пак мобдро да не пуштал преку мобилни податоци/дата да гледа утакмици?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Дома во двор имало WI FI, надвор од дворот дома нема WI FI и ако е уклучен мобилниот интернет тој се уклучува па затоа што е на мобилен интернет го потрошил.

Зависи каков пакет мобилен интернет има. Ако е некој поефтин нормално и помалку интернет има за користење а побрзо се троши.[DOUBLEPOST=1525804636][/DOUBLEPOST]
Колку интернет потрошил?youtube преку мобилни податоци/дата да не пуштал или пак мобдро да не пуштал преку мобилни податоци/дата да гледа утакмици?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Гледал порниќи го дрвел.:icon_lol: Мала шала.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Гледал порниќи го дрвел.:icon_lol: Мала шала.
Нема потреба да се шалиш,само прашав да не краде некој интернет
Дома имаше во двор имаше,а надвор од двор немаше.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Нема потреба да се шалиш,само прашав да не краде некој интернет
да краде некој мобилен интернет , тешко нека провери некоја апликација у позадина да не му цица интернет....

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Колку интернет потрошил?youtube преку мобилни податоци/дата да не пуштал или пак мобдро да не пуштал преку мобилни податоци/дата да гледа утакмици?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Утакмици сигурно не гледал,гледа само трки со мотори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom