MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
Пак ја има онаа опција на каналите што имаат HD верзија кога ќе кликнеш OK да те префрли на HD. Само што фали таа опција на Телма.

Туку не знам зошто не ја вратат онаа опција за премотување некој час наназад во секое време.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Пак ја има онаа опција на каналите што имаат HD верзија кога ќе кликнеш OK да те префрли на HD. Само што фали таа опција на Телма.

Туку не знам зошто не ја вратат онаа опција за премотување некој час наназад во секое време.
taa opcija ja ima na neotv na site kanali go pustas kanalot I eden sat mozes da ja vratis programata nazad
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
За брзо време треба да има нов апдејт на Макс тв. Ми пишаа дека се тестира и ќе има нов дизајн. Да се надеваме и нови функции. Редно време е.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
Zosto ovaa opcija ne e dostapna i za kanalot na tv TELMA ?
Не знам а и не биди мрза можеш и рачно да пишеш бројот и ќе си отидеш до HD каналот.

Таа опција реално гледано е небитна како семафор у GTА. И онака ќе има нов апдејт па можеби ќе има нови подобри опции.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Не знам а и не биди мрза можеш и рачно да пишеш бројот и ќе си отидеш до HD каналот.

Таа опција реално гледано е небитна како семафор у GTА. И онака ќе има нов апдејт па можеби ќе има нови подобри опции.
imas nekoe info okolu noviot apdejt?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.094
Поени од реакции
57.467
Таа опција реално гледано е небитна како семафор у GTА. И онака ќе има нов апдејт па можеби ќе има нови подобри опции.
Нормално дека ништо посебно не очекував но сепак интересна опција. Истото го има и на HBO каналите, а не знам зошто го нема на Алфа и Сител кога и тие канали ги има во HD.
Реално гледано и интерфејсот е скроз небитен.
Ќе се согласиш и со тоа еден ден.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
imas nekoe info okolu noviot apdejt?
Кога прашав кога точно ќе биде ми пишаа го тестирале деновиве да се стрпам уште малку. Исто прашав за дизајнот но логично не ми одговори Тања. Најдов еден дизајн во Романија како изгледа
https://youtu.be/C561FETc6aQ
но ми одговори дека не бил тој.

Пиши им на Фејсбук порака прашај ги нешто и ти може ќе ти одговорат нешто[DOUBLEPOST=1519846254][/DOUBLEPOST]
Реално гледано и интерфејсот е скроз небитен.
Ќе се согласиш и со тоа еден ден.
Да за таа опција HD сфатив дека е небитна бидејќи ги запаметив редните броеви на македонските HD канали но за интерфејсот не би се сложил дека е небитен. Јас сакам се да ми е убаво средено, ако плаќам толку многу бар нека средат цакум пакум се.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
Кога прашав кога точно ќе биде ми пишаа го тестирале деновиве да се стрпам уште малку. Исто прашав за дизајнот но логично не ми одговори Тања. Најдов еден дизајн во Романија како изгледа
https://youtu.be/C561FETc6aQ
но ми одговори дека не бил тој.

Пиши им на Фејсбук порака прашај ги нешто и ти може ќе ти одговорат нешто[DOUBLEPOST=1519846254][/DOUBLEPOST]
Да за таа опција HD сфатив дека е небитна бидејќи ги запаметив редните броеви на македонските HD канали но за интерфејсот не би се сложил дека е небитен. Јас сакам се да ми е убаво средено, ако плаќам толку многу бар нека средат цакум пакум се.
Мислам дека Телеком ке го имаат овој ист дизајн и опции и во Македонија ,бидејки Телеком Германија нема шанси да плаќаат за секоја држава посебен дизајн и слично единствено само преводот на Македонски.Инаку зашто не си ги меморираш само HD каналите а другите да ги отстраниш од листата јас барем така ги имам направено филмски,спортски музички и сл. така одредени канали кои не ги следам се ставени далеку во листата на канали и при шетање на каналите не ги ни посетувам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
Мислам дека Телеком ке го имаат овој ист дизајн и опции и во Македонија ,бидејки Телеком Германија нема шанси да плаќаат за секоја држава посебен дизајн и слично единствено само преводот на Македонски.Инаку зашто не си ги меморираш само HD каналите а другите да ги отстраниш од листата јас барем така ги имам направено филмски,спортски музички и сл. така одредени канали кои не ги следам се ставени далеку во листата на канали и при шетање на каналите не ги ни посетувам :)
Не ми е интернетот добар па ако пуштам на еден ресивер HD и на друг да пуштам ќе се закочи еден.

Имаш опција тоа што не го гледаш да го тргнеш од листата да го нема воопшто а не само да го преместуваш.

Точно си во право за тоа дека секаде ќе биде исто и дека Дојче Телеком не би плаќале за секоја држава различен дизајн но тoa на видеото што го најдов е доста старо еве како изгледа во Хрватска

http://www.digitaltvnews.net/?p=29637

Би требало вака да изгелда затоа што ќе се користи Zenterio OS. Пред некоја година тука на темава некој имаше ставено линк од вест кај што пишуваше за ова и покрај други држави ја пишуваше и Македонија. Според мене е доста слично со сегашново во боите, црна позадина, бели букви и со нивната препознатлива розева/магента боја. Доста поубаво и попредгледно изгледа менито.
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Хм, ако ти кочи прашај дали може на VDSL да те префрлат. Или оптика...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.938
Поени од реакции
7.590
Хм, ако ти кочи прашај дали може на VDSL да те префрлат. Или оптика...
Кочи при вклучување на HD каналот дур не се стабилизира а на два не може да се гледа и бара да се прекине на едниот HD каналот.

Затоа не ги оставам само HD каналите на листата и не ги бришам оние SD.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Кочи при вклучување на HD каналот дур не се стабилизира а на два не може да се гледа и бара да се прекине на едниот HD каналот.

Затоа не ги оставам само HD каналите на листата и не ги бришам оние SD.
Затоа VDSL или оптика...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
Затоа VDSL или оптика...
Понекогаш знае и на Оптика да кочи и да бара самиот уред да го исклучиш HD каналот од другиот ресивер имаат некој технички проблем не е до брзината
 

Kajgana Shop

На врв Bottom