MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Sega za sega site mozni kanali se otkluceni dali ke ostane taka ke vidime momentalno kako dopolnitelen paket za aktiviranje mi stoi samo HBO drugoto e sve aktivno
Автоматски споено мислење:

Emisiite od nacionalna geografija gi pustas od video klubot sakas vo sd ili hd rezolucija besplatno
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
724
Sega za sega site mozni kanali se otkluceni dali ke ostane taka ke vidime momentalno kako dopolnitelen paket za aktiviranje mi stoi samo HBO drugoto e sve aktivno
Автоматски споено мислење:

Emisiite od nacionalna geografija gi pustas od video klubot sakas vo sd ili hd rezolucija besplatno
Пушти слики да го видиме приемникот и каналите.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Za da prejdete na novata magenta ako ne ste go iskoiristile budzetot, moze bez nadoknada vo salon da go stornirate stariot i da napravite nov dogovor

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Ne moze taka, treba doma da dojdat i da go povrzat so centrala, treba seriskiot broj da go prijavat

Sent from my phone using Tapatalk
Најдобро е да се јави во контакт центар или да им пише на Фејсбук порака ако има Фејсбук а последна опција е да отиде во салон и таму да пријави.

Мислам дека не може да оди со ресиверот и да му го заменат туку така. Зошто така ако биде ќе има луѓе кој вака ќе прават само колку да му се смени ресиверот а му работи ресиверот кој го има.

Јас кога ми прегоре ресиверот им пишав на Фејсбук порака и мислам ми бараа сериски број или конто број од сметка и телефонски број. Пријавија и потоа ми пишаа кој ден би дошола екопа па потоа кога им пишав дека нема да бидам дома тој термин ми дадоја мислам број од екипата да се јавам кога сум дома. Се јавив утредента и на моја среќа дента брзо дојде човек кој го провери ресиверот, го зеде се симна пред зграда да земе неотпакуван ресивер. Он си го уклучи и почека додека се вклучи целосно за да се увери дали функционира и новиот.

Дури и му побаравме и уште едно далинско. Јас слегов со него и во комбето имаше куп расфрлано ресивери, кабли, рутери каде ми

Е сега он нека си проба едно од ови опции кој ги пишав погоре. Не знам можеби ќе има среќа да го префрлат на MagentaTV ако он си сака.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
695
Дефинитивно со бакар -вдсл не е можно да се претплатиш на ХL или L пакетот мора само со оптика малку тоа е глупо за секој дополнителен канал доплаќаш според 122 на бакар може само M пакетот зборам за интернет и ТВ или не се доволно информирани сеуште инаку имаат промоција до крајот на мај месец сите канали се бесплатини ако мигрираш на Магента ТВ
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
724
Дефинитивно со бакар -вдсл не е можно да се претплатиш на ХL или L пакетот мора само со оптика малку тоа е глупо за секој дополнителен канал доплаќаш според 122 на бакар може само M пакетот зборам за интернет и ТВ или не се доволно информирани сеуште инаку имаат промоција до крајот на мај месец сите канали се бесплатини ако мигрираш на Магента ТВ
20/5 Mbps -S
30/5 Mbps -M
60/10Mbps -L (ако има техничка можност и ако е квалитетна линијата може да се оствари оваа брзина и не се дава кај сите корисници заради тоа што може да се јави проблеми со VDSL и за мирна глава ги даваат погоре пакетите).
Оптички брзини:
20/20 -S
100/50 -M
200/100 -L
300/300-XL (со активиран Gaming Booster)
1/1Gbps - XXL (3999 денари посебно, со тв кошта 3699 денари само интернетот).
ADSL - 8/1Mbps S пакетот и до 15/1Mbps M пакетот. Со ADSL не може да се комбинира Магента ТВ, само со VDSL и оптика.
Ќе си чекате оптика некаде кај што не можи повеќе на бакар не може џабе ви е колку и да се јавувате. Оптика има достапно по градовите и по некои села каде што имаат пуштено оптика од страна на Телеком.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
695
20/5 Mbps -S
30/5 Mbps -M
60/10Mbps -L (ако има техничка можност и ако е квалитетна линијата може да се оствари оваа брзина и не се дава кај сите корисници заради тоа што може да се јави проблеми со VDSL и за мирна глава ги даваат погоре пакетите).
Оптички брзини:
20/20 -S
100/50 -M
200/100 -L
300/300-XL (со активиран Gaming Booster)
1/1Gbps - XXL (3999 денари посебно, со тв кошта 3699 денари само интернетот).
ADSL - 8/1Mbps S пакетот и до 15/1Mbps M пакетот. Со ADSL не може да се комбинира Магента ТВ, само со VDSL и оптика.
Ќе си чекате оптика некаде кај што не можи повеќе на бакар не може џабе ви е колку и да се јавувате. Оптика има достапно по градовите и по некои села каде што имаат пуштено оптика од страна на Телеком.
Јас имам VDSL -бакар во ред нема техничка можност во моментов за оптика но мора да овозможат тој пакет кој го нудат за Тв да го нудат на сите ,како претходно што беше оптичкиот интернет се доплаќаше некаде 100 денари во L пакетот знам бидејки во претходната населба каде што живеев имав оптика ,има две години како се поставени подземните црева и поминуваат во мојот двор господата од телком не ја премостиле улицата во должина од 10 метри кога ја реновираа и сега не им дозволуваат да ја прекопаат
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Ke vi ispratam i nekoe video
Автоматски споено мислење:

Eve go uredot ama ne e kako toj sto bese na neotel lesen ured ovaj bas si e tezok kvaliteten
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Ke vi ispratam i nekoe video
Ако успееш видео да снимиш и како што ти пишав во порака види дали може да се инсталираат апликации како Stremio, Kodi, дали воопшто може да се инсталираат апликации APK кој не се на Play store.

Друго побитно кога ќе снимаш видео врти низ каналите да видиме колку е брзо префрлувањето од канал на канал. Види на некој од каналите дали е залепен преводот или во опции има да менуваш јазик на превод. На MaxTV на HBO и Star каналите е лепен преводот и немаш опција да го исклучиш или да смениш друг.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Koj se tie novi kanali sega?

So novata magentatv ima 190

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Koj se tie novi kanali sega?

So novata magentatv ima 190

Sent from my phone using Tapatalk
Novi nema no site se otkluceni paketi koga se javiv mi kazaa promotivno e do 31.05 posle toa ne znaeme ova e novo i dopolnitelni rabotime na novi kanali i sreduvamje na postoeckite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom