MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Ама вака дали добиваш буџет за телефон? Пример јас сум направил договор, сум искористил буџет и по некој месец ми текнало ај ќе менувам пакет.
Не добиваш нов буџет доколку не ти се поминати тие 2 години на лојалност ,бев во продажен салон инаку не секому му го даваат овој паќет треба техничка служба да провери дали линијата ја подржуваа оваа услуга зборам за бакар ,и преку 122 се уште не им е активна апликацијата за да ти го понудат паќетот
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Не добиваш нов буџет доколку не ти се поминати тие 2 години на лојалност ,бев во продажен салон инаку не секому му го даваат овој паќет треба техничка служба да провери дали линијата ја подржуваа оваа услуга зборам за бакар ,и преку 122 се уште не им е активна апликацијата за да ти го понудат паќетот
Dobivas samo malku ti se krati jas dobiv 15.500 denari budzet nov
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Dobivas samo malku ti se krati jas dobiv 15.500 denari budzet nov
а колку време ти преостанува до завршување или обнивување на договорот ? Да ќе добиеш доколку ти се поминати 18 месеци за целосен буџет потребно е да поминат тие 24 месеци
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ja montiraa sega magenta tv no stvarno ima pogolem kvalitet slikata za razlika od prethodno
Ај сликни или сними па прати овде да видиме ние што немаме.

Ти менуваше ли пакети?

Јас кога прашав на Фејсбук порака дали може да се направи замена ресиверите од Макс тв на Магента тв ми пишаа да им пишам код на корисник од фактурата и телефонски број за да проверат и потоа ми пишаа вака



Со миграција кон новата понуда- магента ТВ се инсталираат нови уреди за ТВ.
Во случај да се одлучите за миграцијата, потребно е да се одлучите за една од понудите за фиксни услуги- https://www.telekom.mk/magenta1.nspx.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Ај сликни или сними па прати овде да видиме ние што немаме.

Ти менуваше ли пакети?

Јас кога прашав на Фејсбук порака дали може да се направи замена ресиверите од Макс тв на Магента тв ми пишаа да им пишам код на корисник од фактурата и телефонски број за да проверат и потоа ми пишаа вака



Со миграција кон новата понуда- магента ТВ се инсталираат нови уреди за ТВ.
Во случај да се одлучите за миграцијата, потребно е да се одлучите за една од понудите за фиксни услуги- https://www.telekom.mk/magenta1.nspx.
Nemozese da kombiniras internet so tv na primer m internet i L tv mora da se dvete ili m ili l
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Nemozese da kombiniras internet so tv na primer m internet i L tv mora da se dvete ili m ili l
Да интернет и тв се во едно а мобилниот интернет е посебно и од тие две опции правиш комбинација.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Здраво како да пријавам проблем со ресиверот мислам е прегорен во техничка никој не се јавува или во салон директно да одам утре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom