MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Najdobro da se prasa vo kontakt centar na Telekom TEL: 070-122 dali site kotisnici na opticka mreza po avtotomatizam vo naredniot periot ke bidat prefrleni od Max Tv na Magenta TV GO ili ke mora sekoj da podnesuva baranje vo salon na Telekom za Android TV BOX
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
Najdobro da se prasa vo kontakt centar na Telekom TEL: 070-122 dali site kotisnici na opticka mreza po avtotomatizam vo naredniot periot ke bidat prefrleni od Max Tv na Magenta TV GO ili ke mora sekoj da podnesuva baranje vo salon na Telekom za Android TV BOX
ne moze po avtomatizam zs mora da se smeni paket, dogovoreni se, oni idat so magenta tv, a1 so netflix, duopol.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Првично ќе им даваат приоритет исклучиво на новите корисници, но ќе можеш да си бркаш среќа со теренските агенти за продажба кои шетаат низ населбите и ги лепат тие нивните флаери со нивни телефонски броеви за контакт.

Во региони Скопје, Тетово и Кичево теренските агенти за продажба имаат дозвола да врбуваат нови корисници, па ако ги начекаш прашај ги за миграција од MaxTV кон Магента ТВ.

Но како што ти беше посочено и на форумот на IT.mk откако ќе се префрлиш на Магента ТВ нема повеќе пу пу не важи сакам назад на MaxTV.

Услугата ќе биде достапна за корисниците на оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, но само за тие кои користат рутер Хуавеи HG8145 V5 или новиот Техниколор FGA 2233/FGA2235.

Услугата ќе биде достапна и за корисниците на бакарната телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, но само за тие кои користат рутер Sercomm Speedport Plus и новиот Arcadyan Speedport Plus 2.
Јас колку што знам договор кога ќе потпишеш нели треба да чекаш да истече за да можеш на истиот оператор да потпишеш нов? Нели е обврзувачи договорот?

Јас лани мисла два или три месеци (да не барам сега договорот точно кога беше) пред крај година направив нов договор и тоа ми се јавија на телефон што малку чудно ми беше зошто одбрале преку телефон и баш мене да ми се јаваат а договорот од како сум на Телеком се на име на татко ми. Сепак го побараа татко ми па им дадов број од татко ми. Предходно сум видел кај мене на врата флаер со понуда и број од агент (оние што ги викаат Од врата на врата агенти) и знам дека такво нешто постои кај операториве.

Ги рабирам јас зошто ги даваат на нови корисници можеби за да не се создава гужви во салони и слично. Вака кој сака ќе смени со нов договор, кој разбрал разбра а ќе има и многу кој ќе си речат и старово ми функционира што ќе менувам.

Така да ќе почекам за нареден договор правење ако решиме пак во Телеком. И кога би земал MagentaTV box зошто да сакам да се враќам на МаxTV зошто нели ова MagentaTV е нешто поубаво.

Ако има некој што потпишал нов договор и му дале МagentaTV box нека сподели и искуства и понатака колку ќе е задоволен
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Јас колку што знам договор кога ќе потпишеш нели треба да чекаш да истече за да можеш на истиот оператор да потпишеш нов? Нели е обврзувачи договорот?

Јас лани мисла два или три месеци (да не барам сега договорот точно кога беше) пред крај година направив нов договор и тоа ми се јавија на телефон што малку чудно ми беше зошто одбрале преку телефон и баш мене да ми се јаваат а договорот од како сум на Телеком се на име на татко ми. Сепак го побараа татко ми па им дадов број од татко ми. Предходно сум видел кај мене на врата флаер со понуда и број од агент (оние што ги викаат Од врата на врата агенти) и знам дека такво нешто постои кај операториве.

Ги рабирам јас зошто ги даваат на нови корисници можеби за да не се создава гужви во салони и слично. Вака кој сака ќе смени со нов договор, кој разбрал разбра а ќе има и многу кој ќе си речат и старово ми функционира што ќе менувам.

Така да ќе почекам за нареден договор правење ако решиме пак во Телеком. И кога би земал MagentaTV box зошто да сакам да се враќам на МаxTV зошто нели ова MagentaTV е нешто поубаво.

Ако има некој што потпишал нов договор и му дале МagentaTV box нека сподели и искуства и понатака колку ќе е задоволен
Mene skoro nikogas mi nema pominato dogovor,ako se prefrlis na poeftin paket mora da cekas a ako migriras vo nekoj pogolem paket ili ostanuvas na isti mozes da go prodolzis dogovorot
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Mene skoro nikogas mi nema pominato dogovor,ako se prefrlis na poeftin paket mora da cekas a ako migriras vo nekoj pogolem paket ili ostanuvas na isti mozes da go prodolzis dogovorot
Ама вака дали добиваш буџет за телефон? Пример јас сум направил договор, сум искористил буџет и по некој месец ми текнало ај ќе менувам пакет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Decki go prodolziv dogovort da instaliraat magenta tv pa ke vi dadam iskustva
Кога ќе наместиш види дали може од апликации да се инсталира Kodi, Stremio, некоја за IPTV листи, Spotify..

Иначе сигурно е лесно и сам да го инсталираш боксот. На телевизорите со Android TV е лесно првото подесување. Местиш јазик, поврзуваш на интернет бежично WiFi или преку кабел и ти треба Gmail мејл и пасворд за да поврзеш Google сметка и да ти функционира Play Store да инсталираш други апликации од таму.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Od.21.05 se voveduva MAX striming servisot na HBO MAX.Ke ima filmovi,serii,vesti,sport.Vlasnik e Varner kompanijata i ke ja ima na celiot Balkan i vo Makedonija.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
ne moze po avtomatizam zs mora da se smeni paket, dogovoreni se, oni idat so magenta tv, a1 so netflix, duopol.
A zosto mora da se menuva PAKET neka bide istiot paket Samo premin na Novata Android Magenta platforma toa samiot Telekom treba da gi menuva resiverite po avtomatizam a ne novi dogovori da baraat
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Super.. Ke ima i discovery plus
... Hope so
Standard pretplata:

Korisnici mogu da strimuju sadržaj na dva uređaja istovremeno.
Sadržaj će biti dostupan u Full HD rezoluciji.
Ova pretplata će omogućiti do 30 preuzimanja dostupnog sadržaja za gledanje van mreže.
Pariz 2024 će biti uključen.

Premijum pretplata:

Pruža najbolje korisničko iskustvo.
Korisnici mogu da strimuju sadržaj na do četiri uređaja istovremeno.
Full HD ili 4K rezolucija, i sa Dolbi Atmos zvukom, (ako je dostupno).
Ova pretplata će omogućiti do 100 preuzimanja dostupnog sadržaja za gledanje van mreže. (uz određena ograničenja)
Pariz 2024 će biti uključen.

Sport:

Sportski dodatak će obezbediti pokrivenost vrhunskih sportskih događaja uključujući grend slem teniski turniri, biciklističke Grand Tour, 24 hours Le Mans, linearne mreže Eurosport 1 i Eurosport 2 i još mnogo toga.
Za dostupnost prava u svojim zemljama, korisnici bi trebalo da provere lokalne rasporede.
Sportski dodatak se prodaje kao dodatak osnovnom paketu.
Korisnici mogu da strimuju sportski sadržaj na dva uređaja istovremeno (od dostupnih strimova iz njihove pretplate).

Повеќе тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom