MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Нели ќе имаше менување од старата на нова платформа? На сајтов пишува
MagentaTV ќе ја добиете со склучување на договор за новата Magenta 1 или новите Internet&TV пакети.
Значи оние што веќе имаат склучено договор треба да чекаат да им заврши па да потпишат нов за да може да земат МаgentaTV?

 
Последно уредено:
Член од
19 март 2014
Мислења
108
Поени од реакции
261
Не само тоа, за на тв мораш преку нивниот уред само. Мислев ќе имаат апликација да немора да имам плус уред на твто. Срање.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Не само тоа, за на тв мораш преку нивниот уред само. Мислев ќе имаат апликација да немора да имам плус уред на твто. Срање.
E да глупо е и тоа. Зошто да мора да земаме две или три бокс уреди кога може еден а во другите соби преку апликацијата која ќе ја инсталирам на телевизорот.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
829
Поени од реакции
488
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Само за нови договори во Magenta 1 и Интернет и ТВ. Ние на кој уште ни трае потпишаниот договор изгледа треба да чекаме да ни заврши па ако потпишеш нов така ќе земеш MagentaTV.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.539
Само за нови договори во Magenta 1 и Интернет и ТВ. Ние на кој уште ни трае потпишаниот договор изгледа треба да чекаме да ни замрши па ако потпишеш нов така ќе земеш MagentaTV.
Не верувам дека е така, можеби треба да го откажеш договорот да ја вратиш опремата и да потпишеш нов договор како нов корисник, досега за продолжување на договорот беше банална работа, со иста опрема, и само еден потпис.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Не верувам дека е така, можеби треба да го откажеш договорот да ја вратиш опремата и да потпишеш нов договор како нов корисник, досега за продолжување на договорот беше банална работа, со иста опрема, и само еден потпис.
Ама нели за да можеш да потпишеш нов договор треба да чекаш активниот да ти истече?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Само за нови договори во Magenta 1 и Интернет и ТВ. Ние на кој уште ни трае потпишаниот договор изгледа треба да чекаме да ни заврши па ако потпишеш нов така ќе земеш MagentaTV.
Samo treba da sklucis nov dogovor nisto specificno ne e nemora da cekas da pomine stariot dogovor
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Samo treba da sklucis nov dogovor nisto specificno ne e nemora da cekas da pomine stariot dogovor
Лани во октомври мислам го обновив договорот. Пред некој ден зедов нови телефони.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.954
Zosto mora da se obnovi dogovor neka gi zamenat Max Tv Resiverite so Android Box Magenta tv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
net+tv m sega e so 100/100 brzina i e 1499 den.

Прегледај го приврзокот 410292

ali mobilnava e pobeda, na zdravje strizenje....

Прегледај го приврзокот 410291
Во Маgenta 1

Во М Интернетот и МаgentaTV над 140 ТВ канали со вклучени Sport + и Cinemax e 1299 денари месечно

Во М Мобилен е 799 денари месечно имаш 60 GB интернет
5G
Неограничени разговори
Неограничени SMS кон сите домашни мрежи
200 MB мобилен интернет во роамин
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
714
Поени од реакции
739
Во Маgenta 1

Во М Интернетот и МаgentaTV над 140 ТВ канали со вклучени Sport + и Cinemax e 1299 денари месечно

Во М Мобилен е 799 денари месечно имаш 60 GB интернет
5G
Неограничени разговори
Неограничени SMS кон сите домашни мрежи
200 MB мобилен интернет во роамин
2х мобилни линии по 849 денари се во Магента М, гледај малце, а 799 се со 3 мобилни линии.
Остај ја оваа твоја математика не важи и вкупно 2997 денари месечно фаќа Магента 1 М. Телеком се поскапе драстично многу.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
2х мобилни линии по 849 денари се во Магента М, гледај малце, а 799 се со 3 мобилни линии.
Остај ја оваа твоја математика не важи и вкупно 2997 денари месечно фаќа Магента 1 М. Телеком се поскапе драстично многу.
Dve mobilni lini m i televizoja L so ured vkupna pretplata e 3197 sto i ne e taka skapo
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.539
Јас плаќам 1200 Интернет и ТВ М(преку агент земени) и плус имам еден број од А1 што го плаќам 800 денари земен без сим картичка и на неопределено преку таа понудата што им беше пред некоја година за 100ГБ, нет сеф и неограничен ноќен интернет. И мене ми е доста за таа цена.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Само за нови договори во Magenta 1 и Интернет и ТВ. Ние на кој уште ни трае потпишаниот договор изгледа треба да чекаме да ни заврши па ако потпишеш нов така ќе земеш MagentaTV.
Првично ќе им даваат приоритет исклучиво на новите корисници, но ќе можеш да си бркаш среќа со теренските агенти за продажба кои шетаат низ населбите и ги лепат тие нивните флаери со нивни телефонски броеви за контакт.

Во региони Скопје, Тетово и Кичево теренските агенти за продажба имаат дозвола да врбуваат нови корисници, па ако ги начекаш прашај ги за миграција од MaxTV кон Магента ТВ.

Но како што ти беше посочено и на форумот на IT.mk откако ќе се префрлиш на Магента ТВ нема повеќе пу пу не важи сакам назад на MaxTV.

Услугата ќе биде достапна за корисниците на оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, но само за тие кои користат рутер Хуавеи HG8145 V5 или новиот Техниколор FGA 2233/FGA2235.

Услугата ќе биде достапна и за корисниците на бакарната телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, но само за тие кои користат рутер Sercomm Speedport Plus и новиот Arcadyan Speedport Plus 2.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom