MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Ова не го разбирам
во Magenta 1 + 10GB ги даваат Текеком секој месец за користење МаgentaTV GO?

Вака беше и за МаxTV така?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Ова не го разбирам
во Magenta 1 + 10GB ги даваат Текеком секој месец за користење МаgentaTV GO?
Ова значи дека ако ти имаш 30гб месечно мобилен интернет, и да речеме дека не го користиш за ништо друго, само гледаш MagentaTV, кога ќе изгледаш неколку часа, односно 10гб, пак ќе ти останат 30гб во месецот. Е ако гледаш повеќе, веќе ќе ти троши од тие 30гб.
Вака беше и за МаxTV така?
Мислам дека не беше, си трошеше од месечниот лимит.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
Еве за MagentaTV GO одговори подетално како се користи, колку троши и друго

Еве нешто поважно


Според напишаново MagentaTV GO ќе може да се користи и преку број мрежа од други оператори.

2GB ќе троши гледање телевизија во HD.
Значи и официјално Интернет и ТВ корисниците не добиваат ништо, мора да имаш и телефонски број, што значи нам ни е укината МаксТв Го и не добиваме замена, браво Телеком интелигенција на ниво.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.025
Поени од реакции
435
Moze da se koristi kaj internet i tv kaj mobile i kaj magenta korisnicite, ako nemas nitu edna od ovie uslugi nema da dobies magenta tv go, gluposti telekom kako telekom znaev deka taka ke bide
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Значи и официјално Интернет и ТВ корисниците не добиваат ништо, мора да имаш и телефонски број, што значи нам ни е укината МаксТв Го и не добиваме замена, браво Телеком интелигенција на ниво.
Како што разбрав од пишаното само на Mobile Unlimited и Ultra
Автоматски споено мислење:

Moze da se koristi kaj internet i tv kaj mobile i kaj magenta korisnicite, ako nemas nitu edna od ovie uslugi nema da dobies magenta tv go, gluposti telekom kako telekom znaev deka taka ke bide

Ако ја користите услугата преку мобилен број од друг оператор, сообраќајот ќе ви биде наплатен согласно со Ценовникот за мобилен интернет на операторот.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.025
Поени од реакции
435
Ако ја користите услугата преку мобилен број од друг оператор, сообраќајот ќе ви биде наплатен согласно со Ценовникот за мобилен интернет на операторот.
Da mozes da imas internet i tv i da koristis magenta tv go preku drug mobilen internet normalno
 
Член од
19 март 2014
Мислења
115
Поени од реакции
323
А ќе има пакети да се купат или како. Сега имам lite услуга само со мк канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Приметив дека во MagentaTV GO Видео клубот во National Geogrsphic oној серијал со Кина може да се гледа изгледа бесплатно ама мене не ми ги наѓа сите епизоди. Има епизоди 2, 4, 6, 10. Не сакајќи уклучив едно иако не сакав и имаше превод на македонски ама го премотував и потоа ми се изгуби. Другите епизоди немаа превод на македонски.

Само овие без да ми вади опција изнајми ми се уклучи мене.Другите содржини вади опција Изнајми и во SD и во HD.

Не знам зошто уште од сега ни праќаат пораки на корисниците да ја инсталираме апликацијава кога и не им е уште целосно пуштена средена за да може да се користи. Сеуште и ги нема и сите тв канали таму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Веќе не ја покажува MaxTV GO во Play store освен преку линков да кликнете Play store или Аpp Store

Додека за MagentaTV GO на Play store ми дава опција да одберам TV и дури има слики со телевизор. Кога ќе одбереш таблет се слики со таблет

1000005019.jpg


1000005020.jpg
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Бугарскиот BNT 4 повеќе не е дел од понудата на Мах Тв, договорот е истечен на 28. 02. 2024 година. Исто така и France 24 англиската верзија е тргната од понудата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Бугарскиот BNT 4 повеќе не е дел од понудата на Мах Тв, договорот е истечен на 28. 02. 2024 година. Исто така и France 24 англиската верзија е тргната од понудата.
А нели имаше некаков договор за емитување BNT 4 во Македонијa а МРТ Сат да се емитува во Бугарија?

Како и да е BNT 4 без разлика што е бугарски канал немаше ништо конкретно за гледање.
Автоматски споено мислење:

30.4.2024 им истекува правата за емитување на каналите од United Media - Sport klub, N1, Pikaboo, Vavoom, Cinemania, Nova S.. Верувам ќе ги продолжат правата ама јас се надевам ќе ги додадат Nova Црна Гора, Nova Босна, Nova Хрватска, Nova Max, Nova Series исто и останатите N1 Хрватска, N1 Босна..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom