MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.690
Поени од реакции
1.597
Nick music додаден и на MagentaTV GO и плус додадени се уште неколку тв канали што веќе ги има на MaxTV преку ресивер.

Така да пополека се спрема терен за целосно пуштање на MagentaTV GO а MaxTV GO да ја избришат засекогаш.

Колку што разбрав прво ќе биде целосно пуштање на MagentaTV GO па потоа и понудата преку Android box.
Не верувам целосно да ја избришат, пошто оваа Магента ТВ Го не е достапна за пакетите надвор од Магента, пример ја нема за Интернет и ТВ пакетите, што немаат телефон вклучено во претплатата. Па мора да имаат нешто за тие корисници.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Не верувам целосно да ја избришат, пошто оваа Магента ТВ Го не е достапна за пакетите надвор од Магента, пример ја нема за Интернет и ТВ пакетите, што немаат телефон вклучено во претплатата. Па мора да имаат нешто за тие корисници.
Можеби ќе биде достапна и за оние со Интернет и ТВ пакетите. Ќе видиме, јас разбрав MagentaTV GO дека ќе бидд замена за MaxTV GO зошто е понова, повеќе тв канали ќе има, повеќе опции.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
930
Поени од реакции
578
Можеби ќе биде достапна и за оние со Интернет и ТВ пакетите. Ќе видиме, јас разбрав MagentaTV GO дека ќе бидд замена за MaxTV GO зошто е понова, повеќе тв канали ќе има, повеќе опции.
koga ja pustaat? ja ima na web?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
На Макс тв го има посебен канал за премин на новата платформа, и за жал пишува дека важи само за Мобиле 1 и Магента 1 претплата.
Прегледај го приврзокот 406277
Што има на тој канал? Најава некоја за MagentaTV GO?

Јас на телефон ја избришав MaxTV GO зошто немав доволно меморија да ја инсталирам MagentaTV GO a преку веб на MaxTV GO не ми го отвара овој канал.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.690
Поени од реакции
1.597
Што има на тој канал? Најава некоја за MagentaTV GO?

Јас на телефон ја избришав MaxTV GO зошто немав доволно меморија да ја инсталирам MagentaTV GO a преку веб на MaxTV GO не ми го отвара овој канал.
Па ништо посебно се врти промоција, како да се претплатиш, кои канали ги има, како се инсталира апликацијата, кои пакети можат да се претплатат и слично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Па ништо посебно се врти промоција, како да се претплатиш, кои канали ги има, како се инсталира апликацијата, кои пакети можат да се претплатат и слично.
Видов ништо посебно реклама. Нема во рекламната промоција кој канали ги има и нема кои пакети можат да се претплатат.

Јас барем не видов тоа во рекламата.

Како и да е, да си знаете дека повеќе меморија зафаќа МagentaTV GO за разлика од MaxTV GO затоа што нормално има повеќе работи наставано.

Уште е во тест фаза апликацијата иако веќе пуштиле промо реклама на MaxTV GO. Би требало барем мое логично размислување зависно од претплатата на MaxTV тие канали да се достапни и на MagentaTV GO.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Имате инфо до каде се со андроид боксот?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
29.02.2024 завршуваат правата за емитување на Pink каналите. Се надевам нема да продолжат права за емитување затоа што реално нема премногу паметно што да се гледа на тие канали. Жално е што ова е дополнителен пакет на претплата.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.191
Поени од реакции
5.103
29.02.2024 завршуваат правата за емитување на Pink каналите. Се надевам нема да продолжат права за емитување затоа што реално нема премногу паметно што да се гледа на тие канали. Жално е што ова е дополнителен пакет на претплата.
Koja bi bila zamena za Pink kanalite ? Dobro e da ima I pink sekako ne vo dopolnitelen paket No treba da ima izbor na TV kanali a ne ukinuvanje na pink kanalite
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.690
Поени од реакции
1.597
29.02.2024 завршуваат правата за емитување на Pink каналите. Се надевам нема да продолжат права за емитување затоа што реално нема премногу паметно што да се гледа на тие канали. Жално е што ова е дополнителен пакет на претплата.
Абе Телеком пошто се алчни каналот Анимал Планет го ставија во претплата од 69 денари заедно со 2 не преведени канали, а не па пинк каналите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom