MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Имам две мобилни М, интернет Л и ТВ Л, за 3300 и нешто. Со ова бираш еден од балканските пакети. Плус ХБО, спортските и останатите канали ти се вклучени. Можеш да си доплатиш 100 денари за другиот балкански пакет.
Поисплатливо ти е да земеш интернет и ТВ Л. Мој совет.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Имам две мобилни М, интернет Л и ТВ Л, за 3300 и нешто. Со ова бираш еден од балканските пакети. Плус ХБО, спортските и останатите канали ти се вклучени. Можеш да си доплатиш 100 денари за другиот балкански пакет.
Поисплатливо ти е да земеш интернет и ТВ Л. Мој совет.
Да ама Л е преку оптика, ако нема оптика нама избор, мора на М да оди.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Да ама Л е преку оптика, ако нема оптика нама избор, мора на М да оди.
Е да, ама ако нема оптика не знам колку Телеком му е добар избор. Со оптиката интернетот им е најстабилен од сите кои сум ги користела до сега ( а сме ги поминале сите) Затоа и останавме на Телеком со години, првенствено заради интернетот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Е да, ама ако нема оптика не знам колку Телеком му е добар избор. Со оптиката интернетот им е најстабилен од сите кои сум ги користела до сега ( а сме ги поминале сите) Затоа и останавме на Телеком со години, првенствено заради интернетот.
М им е можеби најспор и најскап пакет од сите оператори, 30 Мбит (20реални) е најевтиниот С интернет на А1 и на Телекабел, додека на Телеком е околу 1000 денари како поединечна услуга.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Мене ми се допаѓа кај Телеком што непотрошениот мобилен интернет се префрла наредниот месец и се така секој месец се зголемува ако не трошиш премногу. Исто ми се допаѓа што може да префрлаш на друг во семејството мобилен интернет.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Да ама мислам го лажат овие од Телеком, не би требало да е 3300 денари таа претплата со еден С и еден М број. Толку плаќаат на оптика што се со Л пакети и два М броја.
Dva S i eden M broj
Автоматски споено мислење:

Мене ми се допаѓа кај Телеком што непотрошениот мобилен интернет се префрла наредниот месец и се така секој месец се зголемува ако не трошиш премногу. Исто ми се допаѓа што може да префрлаш на друг во семејството мобилен интернет.
I na A1 si ima A1 Net Sef se vika zacuvuva internet od sekoj mesec.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ќе биде интересно утре да се види за колку време ќе ги обнови правата Телеком(а и Неотел) со Унитед Медиа каналите (Спорт Клуб), дали како Телекабел и Хрватскиот телеком ќе ги обнови до август или пак ќе ги обнови на подолго време, како до 2024 на пример.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Ќе биде интересно утре да се види за колку време ќе ги обнови правата Телеком(а и Неотел) со Унитед Медиа каналите (Спорт Клуб), дали како Телекабел и Хрватскиот телеком ќе ги обнови до август или пак ќе ги обнови на подолго време, како до 2024 на пример.
Ова до Август мислам дека е планирано, бидејќи тогаш продолжуваат лигите а Премиер оди на Арена. Не мора да значи ама ајде да видиме.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
F5680085-686D-47C2-8C6C-D6993F7A6A8E.png

Ова ми е брзината на вифито а буквално сум на 2-3 метри од рутерот..а и лаптопот некогаш губи сигнал и не наоѓа ниедна мрежа и морам ресет на рутер, имам од тие белите Хуавеи рутери
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Прегледај го приврзокот 323236

Ова ми е брзината на вифито а буквално сум на 2-3 метри од рутерот..а и лаптопот некогаш губи сигнал и не наоѓа ниедна мрежа и морам ресет на рутер, имам од тие белите Хуавеи рутери
Na bakar li si, ako si na bakar ovaa brzina e premija za kaj nas, jas koa bev na bakar pred 2 god bev so 8mbps download i nemase ni 1mbps upload. Ke se vrakjam pak za skoro na niv velat deka opravile nesto pa ke videme
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Да видиме кога ќе ги продолжи договорот дали нешто плус од канали ќе добиеме барем Nova Sport и SK4K макар и технички не бил 4К туку само HD.

Pink се надевам дека нема да продолжат а ако продолжат да го стават Pink Premium филмскиот доволно ќе биде.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Да видиме кога ќе ги продолжи договорот дали нешто плус од канали ќе добиеме барем Nova Sport и SK4K макар и технички не бил 4К туку само HD.

Pink се надевам дека нема да продолжат а ако продолжат да го стават Pink Premium филмскиот доволно ќе биде.
нова спорт е сосем солиден канал
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Приметив утре завршуваат и авторските права на емитување и на Ртс Свет, Aгро, Kitchen tv.

Убаво би било да од Tелеком Србија МTS ги добиеме Superstar 1 и 2.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Na bakar li si, ako si na bakar ovaa brzina e premija za kaj nas, jas koa bev na bakar pred 2 god bev so 8mbps download i nemase ni 1mbps upload. Ke se vrakjam pak za skoro na niv velat deka opravile nesto pa ke videme
на оптика сум бе.. тоа е проблемот. А и кога ќе ми снема нет правам скроз network reset на adapters затоа што не ми ги наоѓа ви-фи мрежите ама тоа претпоставувам дека е до лаптопот а не до нетот. у пичку матер бе раат не сум ќе поседам саат време и после нареден пат ако седнам пак мора истата процедура ресет и пак 15 минути чекај ко будала.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
на оптика сум бе.. тоа е проблемот. А и кога ќе ми снема нет правам скроз network reset на adapters затоа што не ми ги наоѓа ви-фи мрежите ама тоа претпоставувам дека е до лаптопот а не до нетот. у пичку матер бе раат не сум ќе поседам саат време и после нареден пат ако седнам пак мора истата процедура ресет и пак 15 минути чекај ко будала.
Јави им се, ќе дојдат ќе ти сервисираат.
Кај нас така праеше, мислам дека ни го сменија рутерот на крај.
Барем за тоа се коректни од Телеком, веднаш реагираат на поплаки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom