MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Можеби и не можат но јас мислам бидејќи секако касни сигналот некоја минутка во споредба со како оди кај самите телевизии можеби би можеле минутка некоја да направат да се мота нанапред.

Исто така на два ресивера да пуштиш еден канал нема да се оди сихроно на двата иста минута сигналот еден може да касни некоја минутка. Ретко се случува некој канали да одат во иста минутка .
ne e mozno toa jas sum telekomunikaciski tehnicar ne odi taka rabotata
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Епа добро јас не се разбирам многу во тие работи. Мислев дека е можно.

Туку наназад мотање до колку можат да овозможат ?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Епа добро јас не се разбирам многу во тие работи. Мислев дека е можно.

Туку наназад мотање до колку можат да овозможат ?
za nanazad zavisat poveke faktori na primer opremata zavisi kakva oprema ili STB potoa na koj softwer raboti a konkretno za maxtv ako me prasuvas moze da ovozmozat od prilika okolu 3 casa no povtorno ke ti kazam nema da bidat vo moznost na site kanali I potoa moze da ima problemi vo rabotenjeto na samite kanali da se pojavuva mrznenje na slikata pikseliziranje I slicni raboti
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Можеби и не можат но јас мислам бидејќи секако касни сигналот некоја минутка во споредба со како оди кај самите телевизии можеби би можеле минутка некоја да направат да се мота нанапред.

Исто така на два ресивера да пуштиш еден канал нема да се оди сихроно на двата иста минута сигналот еден може да касни некоја минутка. Ретко се случува некој канали да одат во иста минутка .
e ne moze da ide pola minuta nspred, imas mpg konverzija na signalot na dvete strani, za koja se gubi vreme
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
e ne moze da ide pola minuta nspred, imas mpg konverzija na signalot na dvete strani, za koja se gubi vreme
Dali znaes na koja tehnologija ima najmalku kasnenje, najveke za sportski eventi vo zivo, znam porano koga davaa NBA na SK i na MRT mislam, imase kasnenje na snimkata na SK (toa bese pred digitalizacijata)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Да има касење на самиот сигнал но тоа е некоја секунда а не минута доколку ја следиш програмата преку БООМ ,инаку дома имам два ресивери од Телеком и доколку гледаш иста програма едниот секогаш доцни понекогаш може дури и до 5-6 секунди да има разлика незнам зашто тоа е така.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Да има касење на самиот сигнал но тоа е некоја секунда а не минута доколку ја следиш програмата преку БООМ ,инаку дома имам два ресивери од Телеком и доколку гледаш иста програма едниот секогаш доцни понекогаш може дури и до 5-6 секунди да има разлика незнам зашто тоа е така.
Каснењето е половина минута, за спорт гледање само не е добро, за другото е ок.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Ги регистрираа Pink каналите во АААВМУ.

Подобро HRT али ајде "Боље ишта него ништа".
Каснат доста, Vip веќе ги имаат овие канали од балканот.
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.362
Поени од реакции
516
Ги регистрираа Pink каналите во АААВМУ.

Подобро HRT али ајде "Боље ишта него ништа".
Каснат доста, Vip веќе ги имаат овие канали од балканот.
Веќе ги има Пинк каналите, од кои дури 9 канали со порки има и некои Гранд канали и Fight network . Пишува во описот на каналите дека се промотивно во Април .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
На Pink extra не пишува промотивно во април.

Пуштени се и Grand 1 и 2 а и некој си бошњачки Slon extra. Во Pink пакетов е и Fight network.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Нешто пишаа дека за Lпакетот ќе се бесплатни
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Нешто пишаа дека за Lпакетот ќе се бесплатни
Да ама губиш балкан пакет кај што се RTL . Тоа е лоша опција. Ќе има сигурно и такви кој ги сакаат и двете. После еден ќе мора додатно да го земеш да го плаќаш ако ги сакаш двете пакета.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom