Mavi

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
132

Мави е турска марка тексас и облека од фармерки, основана во 1991 година, со седиште во Истанбул, Турција. Компанијата произведува фармерки и за жени и за мажи, насочена кон помлада возрасна група. Глобалното работење е со седиште во Турција, со подружници во САД, Канада, Германија, Холандија, Русија и Австралија. [1]

Мави има предводници во Newујорк, Ванкувер, Монтреал, Истанбул, Берлин, Франкфурт, Дизелдорф, Хамбург и Москва. [1]

Познати личности кои носат ваков бренд фармерки вклучуваат Кејт Винслет и Челзи Клинтон. [2] Во 2012 година, Адријана Лима потпиша договор со Мави за маркетинг кампања, снимајќи серија реклами исто така и турската актерска везда Киванч Татлитуг. [3] Кампањата беше толку успешна, што продажбата се зголеми за 50%
Facebook: https://mk-mk.facebook.com/mavi
Instagram: https://www.instagram.com/mavi/
Youtube: https://www.youtube.com/user/maviturkiye
Website: mavi.com
 
На врв Bottom