MAFIA III

Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
И мене не ми се пушташе зошто од старт во сетинзите наместив на хај.Па после читнав некаде дека треба да се намалат сетинзите за да се пушти.Играва не е добро оптимизирана.Имам прилично јак пц а не ми дава да ја играм како што треба.Намали и ти,би требало да се пушти.
Абе неќе иконата да ми се пушти, кликам на нејзе ама џабе. Прочитав на нет дека тие што имаат АМД процесор играта неќе да им се пушти, ја има пуштено некој со овој процесор?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Na gtx 1080 iam 40-60 fps.. nek se nosat u tri lepe
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кецот беше револуционерна игра, сите тие мали, но многу реалистични детали, за разлика од аркадната ГТА3 во тоа време, и ден денес е ја прават ненадмината во многу полиња.

Оваа сегашнава од се што сум видел и прочитал е очај, но се насетуваше тоа уште кога првпат го објавија ликот и временскиот период, од такви работи ми се смачува веќе, последниве години нема забавен медиум- игра, филм, серија што не е оптоварен со SJW срања, феминизам, расна еднаквост, ненавредување на малцинства, од тоа само страда забавниот и уживачкиот елемент што треба да му се пружа на конзументот во име на некавка агенда.

Настрана што очигледно дека новата Мафија (што не го заслужува името) е технички неисправно гомно од неоптмизиран порт и полудовршен продукт пуштен прерано (како и 80% игрите денес).
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Дечки ве молам за мала помош. Прво не сум некој експерт па можеби глупаво е прашањево. Ја спуштив играва од замунда од CODEX и ги прочитав минималните и препорачаните перформанси на компјутерската конфигурација потребни за оваа игра. Конфигурацијата намојот компјутер е таква што е нешто помеѓу минималната и препорачаната па сепак кога ја пуштам е успорено дејствието. Прашањето ми е дали е до конфигурацијата на мојот компјутер или пак е нешто друго. Фала многу
- процесор i7 6700 3.4 ghz
- 8 GB DDR4
-ASUS STRIXGTX960 GDDR5 2GB
 
Последно уредено:

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Дечки ве молам за мала помош. Прво не сум некој експерт па можеби глупаво е прашањево. Ја спуштив играва од замунда од CODEX и ги прочитав минималните и препорачаните перформанси на компјутерската конфигурација потребни за оваа игра. Конфигурацијата намојот компјутер е таква што е нешто помеѓу минималната и препорачаната па сепак кога ја пуштам е успорено дејствието. Прашањето ми е дали е до конфигурацијата на мојот компјутер или пак е нешто друго. Фала многу
- процесор i7 6700 3.4 ghz
- 8 GB DDR4
-ASUS STRIXGTX960 GDDR5 2GB

Прочитај погоре што пишав. Играва е најлошо оптимизирана игра после Бетмен, многу луѓе имаат проблеми.
 
Член од
22 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
5
Дечки... што стана со играва? има некој проверен фикс, апдејт за кракнатата верзија на релоадед?
Да ја поминеме некако по редот ...сме играле и полоши срања од оваа али нејсе... у бестрага нека е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom