MAFIA III

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Дојде и тој ден кој сите виртуелни мафијаши го чекавме. Доаѓа MAFIA III.

Following years of rumors, 2K Games on Tuesday officially announced Mafia III.

An image released on Twitter teases the location and time period for Mafia 3, though 2K has yet to confirm the information. We also see four people backlit by headlights in cars.

No information was provided regarding platforms, but the game's website reveals the newly formed Hangar 13 to be the developer. Mafia II was developed by 2K Czech. Haden Blackman, who worked at LucasArts in the 1990s and 2000s, is leading the team at Hangar 13.

"Mafia III is the next installment in the popular series known for immersing players into a world of organized crime through rich narrative storytelling and a beautifully crafted game world featuring period-accurate cars, music, and fashion," 2K said in a statement.

More information about Mafia will be announced during Gamescom in August, beginning with a reveal trailer on August 5 at 5 AM PDT / 8 AM EDT. GameSpot will be on the ground at the German gaming event to bring you all the news as it happens.


 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
fuck yeah
за оваа веќе ќе мора нов комп :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
ова се чека:vozbud: се надевам дека ќе биде продолжување на приказната со Вито иако според возилава на сликава дејството ќе биде во 70тите и најверојатно е Њу Орлеанс како што беше спомнато во шпекулациите
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Е ова е веќе нешто,знам се убив од играње на мафиа 2,којзнае колку пати ја имам свртено таа игра.Се надевам дека ќе биде како двојката и уште подобра.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
@DACIA барем да го преведеше текстот, сепак е нова тема.

Мафиа 2 во глобала беше ок, сем некои смешно ретардирани ствари. Пример те брка полиција а ти возиш возиш до дестинацијата и само што ќе стигнеш, оп, не те брка полиција :D
Мене искрено тоа многу ми сметаше.
Од страна на графика 2ката своевремено беше екстра, така да кога се работи за графика не сумљам во квалитетите на 2К дека 3кава ке ја направат супер.
Можда ГТА е ГТА, али играва си има свој стил, свој идентитен. Исто во поглед на open world очекувам да има доста слобода.
Дејствитето гарант ке продолжува каде што застана 2ката, зошто ако не е така, 2ката останува незавршена приказна, освен паралелно нешто ако се дешава.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А ако ја купам мора по пошта да стигне или може да платам и да си ја симнам? :)
Steam=account
Ако веќе ја купуваш преку steam, фактички ја купуваш на акаунт.
Се логираш на акаунтот и кога сакаш ја симнуваш-бришеш и пак симнуваш.
Тоа ти е digital goods, не физикал.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
А ако ја купам мора по пошта да стигне или може да платам и да си ја симнам? :)
Стигнува по пошта и гратис добиваш две стриптизерки облечени ко' од осумдесеттите и ти ја инсталираат они. Ти уживаш. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
https://www.facebook.com/video.php?v=996818510338275&set=vb.112318622121606&type=2&theater
првиот трејлер, искрено не ми прави мерак. Јас очекував мафијаши да зборат на италијански акцент а не ова, тој со белата коса изгледа е Вито само нема да биде главен лик, градот е убав и ми се допаѓа исто и колите:D
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ако песнава е некој репер( The Animals - house of the rising sun), тогаш ќе да е ова во Луизијана, Њу Орлеанс.
Иначе видеово повеќе изгледа како долг тизер, отколку како трејлер.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
ЊО e градот, песната одма го издаде.

In #Mafia3, our version of New Orleans is complete with era-inspired cars, fashion and music.



p.s. Vito returns.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
ne se isplaka mafia 2 da se kupi
stalno ide negde gaga ili 1 evro

ke neam pc za 3kava za zal :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
ЊО e градот, песната одма го издаде.

In #Mafia3, our version of New Orleans is complete with era-inspired cars, fashion and music.



p.s. Vito returns.
Не ми е некако доловен ефектот на 20ти век на сликава. Некако модерно изгледа, не е тој препознатлив Мафија стилл :)
Ваљда е само така на сликава.
Иначе уба графиката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom