Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
еј а у сфари кој бендој сфиреа симфоник блек метал?
Cradle of filth,Morgul,Emperor,Einherjer,Nightfall,Vesperian Sorrow и др ме мрзи сега ама ти можеш овие да ги преслушаш ќе ти треба доста време и дооолго време ќе те држат на нога
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Norther не се мелодик блек. Некој вид на melodic death се ѓоа Children of Bodom, музика со многу мелодии, кул рифои и лош вокал.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Norther не се мелодик блек. Некој вид на melodic death се ѓоа Children of Bodom, музика со многу мелодии, кул рифои и лош вокал.
Апсолутно точно, а со кратки зборови метал за девојки:helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Бидејќи е клитовлажнаторски :pipi:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
За накај работа денес се опуштав со Illdisposed (Burn me wicked албумот - нема нишо на јутјуб од овој албум), од причина што ич не напињаат, многу важно кај дет-от. Вокалот е топ. Ја подига слушливоста на бендот. Добра спојка од бенд, која многу личи на death 'n' roll на моменти (може ради вокалот).

btw добар death n' roll = Pakeni. Од нив па ич на јутјуб.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Таа турската песна ме потсети на еден многу квалитетет турски хеви метал бенд - Pentagram (Mezarkabul).
Се имам молено кај другари за да ми го преведат текстот и можам да кажам дека е извонреден, така да ако некој тука знае турски, може и да го преведе ако сака за сите да ја сфатат оваа песна.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не само текстот брат овие и на музички план се феноменални

Norther не се мелодик блек. Некој вид на melodic death се ѓоа Children of Bodom, музика со многу мелодии, кул рифои и лош вокал.
Хехехех абе немојте со вакви антиНортет кампањи...
Сериозно не се нешто посебно,добри се,али се далеку од доволно добри
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Таа турската песна ме потсети на еден многу квалитетет турски хеви метал бенд - Pentagram (Mezarkabul).
Се имам молено кај другари за да ми го преведат текстот и можам да кажам дека е извонреден, така да ако некој тука знае турски, може и да го преведе ако сака за сите да ја сфатат оваа песна.
Ијааа брат ова ме бендиса:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom