Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767

chimera

୧༼ಠ益ಠ༽୨
Член од
17 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
91
Колку што сакам олд скул, хеви метал, толку дет металот ми пара уши, искрено, ама во последно време колку ги млатам Најл... алал да им е, од корен дрма звукот. Нормално, дури не почне „пеењето“.
Џаџ ми, али не. Едноставно не ги рачунам таквите вокали за вокали. Ми се руши сета слика.
Овие му идат нешто ко египетски-ориентиран, техникал дет метал.
Гитаристот, Карл Сандерс, какви па соло траки/албуми има... да си поплачеш. :drk:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@Erich Zann да не речеш нема уметност у метал! :D
Ко го видов бендот ми светна на една помирна и доста симпатична песничка. Ваљда ти е позната, пошто појче си по металот од мене, макар шо и не е оваа метал метал :D

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Meталец иди од грчкиот збор “металиос“ шо значи “некапен долгокос наркоман кој силува коза на гробишта“
 
D

Daedalus

Гостин
Ко го видов бендот ми светна на една помирна и доста симпатична песничка. Ваљда ти е позната, пошто појче си по металот од мене, макар шо и не е оваа метал метал :D

Ние што го фураме тој постапокалиптичен дистопичен (додади уште 50 придавки) муабет, се разбираме!
Иако не се ни оддалеку исти, ми праат они и Opeth некоја слична атмосфера.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ова зло кое хара низ светот сместа одма да се забрани со закон и сите метални бендови под најитно да поминат психијатријски тестови и да се забранат сите обележја и реквизити на разни сатански групи Еј Си Ди Си , Дип Прпл, Ијрон мен, Моторбајк и остали
http://www.motika.com.mk/ovie-10-satanisti-izvrshile-shokantni-zlostorstva-vo-ime-na-gavolot/
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Ова зло кое хара низ светот сместа одма да се забрани со закон и сите метални бендови под најитно да поминат психијатријски тестови и да се забранат сите обележја и реквизити на разни сатански групи Еј Си Ди Си , Дип Прпл, Ијрон мен, Моторбајк и остали
http://www.motika.com.mk/ovie-10-satanisti-izvrshile-shokantni-zlostorstva-vo-ime-na-gavolot/
ма дај не сери
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
A ti poaren da ne si be staro rokeriste ;)
јас сум лепо васпитано момче, му велам добар ден на комшии, не крадам по маркети, се капам секоја недела и редовно одам в црква
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
јас сум лепо васпитано момче, му велам добар ден на комшии, не крадам по маркети, се капам секоја недела и редовно одам в црква
A doma u zatemneta soba krishum :drk: i zamishljavash kako ti ga blov dzobiraat :pusigo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom