Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
3.976
Поени од реакции
2.786
Искуството кое го добив овие години работејќи со луѓето во оваа сфера ме доведе до некој заклучоци.Едноставно луѓето се спремни и многу повеќе да платат да им биде сервирано нешто на готово.Јас сум рекол во денешно време да плаќаш сметка поголема од 500ден за мобилен е грев а сепак секој ден гледам луѓе плаќаат 3 пати повеќе.Ама се на сметка и не мора да се мачат да му ја мислат кога ке му заврши пакет и слично да полни сам да се замара.После се залетуваат со нови телефони кој најчесто се кодирани и на крај на договорот испаѓаат ѓавол плус.Или мисли дека добива 15 гига нет а го крадат како луд и реално дали добива 10 итн итн.

Поентата ми е дај боже да има што повеќе асална конкуренција за да може секој да се пронајде каде му одговара.А дека луѓето се технолошки неписмени во 21 век со тел од 1000евра и те како се.И од такви луѓе операторите особено на сметка ќаруваат најмногу.Ми доаѓа потенцијален клиент и му кажувам за понудите на лајка и се е супер и он сам гневен што плаќа многу во Телеком вика се супер тоа али не можам да му ја мислам јас сега да плаќам онлајн и да активирам пакети и слично.За жал повеќето се такви и најчесто ги разбирам.Научени се да им е се сервирано на готово по цена да треба да платат и повеќе.
Se dodeka ne dojde 3ti MNO vaka ili slicno na ova ke bide,a toa so nasiot mentalitet i razmisluvajne e tocno,ke plati 1500mkd vo telekom za istata usluga ama nemalo da se zamara ...epa poveli ke tu go nacukaat telefonot kako od vselenata da go donele i ti vikaat eve ti subvencija 5000~6000mkd i da doplatis 6000 za nekoj tel od 12k a telefonot e max 10k da go kupis i ti vika ama moras na 799 da odis pretplata a do sega si plajkal 500 i sega 24x300mkd= 7200+6000 si platil a od mistore 10/11k telefonot, pa sega poveli prodolzi dogovor!
Автоматски споено мислење:

Абе Лајка проработе со тоа СМС пораките од странство?
Ако го ставам бројот од Лајка на Google ќе ми дојде некаде СМС код за верификација или ќе се изгуби во тоа велелепната им мрежа на преубави ефтиноќи? :)

Инаку во Телеком во последно обновување на договор имав 8000ден. кредитен бонус. Дали е тоа лојалност или е мамка за да купиш нешто од нивните прескапи телефони/телевизори, незнам, знам само ако го одземам тој кредитен бонус реципрочно за 24 месеци колку што трае еден договор, јас имам најевтина тарифа од сите оператори.

Така да пушете курац Лајка, првин отворете салони наместо да оперирате герила по трафики бензиски и супермаркети.
Еден ебан Green мобајл што оперира во 4 града ве престигна по услуга, достапност, понуда и квалитет.
Ѓупска компанија, собрани цигани од Англија ќе тераат бизнис.
sekoj so svojot mozok i razmisluvajne btw poradi toa drzavava do ovde stigna(kako trgnalo se nadolu kaj da e i taaa keja nemame)
Автоматски споено мислење:

Абе Лајка проработе со тоа СМС пораките од странство?
Ако го ставам бројот од Лајка на Google ќе ми дојде некаде СМС код за верификација или ќе се изгуби во тоа велелепната им мрежа на преубави ефтиноќи? :)

Инаку во Телеком во последно обновување на договор имав 8000ден. кредитен бонус. Дали е тоа лојалност или е мамка за да купиш нешто од нивните прескапи телефони/телевизори, незнам, знам само ако го одземам тој кредитен бонус реципрочно за 24 месеци колку што трае еден договор, јас имам најевтина тарифа од сите оператори.

Така да пушете курац Лајка, првин отворете салони наместо да оперирате герила по трафики бензиски и супермаркети.
Еден ебан Green мобајл што оперира во 4 града ве престигна по услуга, достапност, понуда и квалитет.
Ѓупска компанија, собрани цигани од Англија ќе тераат бизнис.
napisav toa sto e negativno sms za donacii i parking sms dr, se funkcionira fb aktivacii na br, viber,google itn...
i ne sme tuka zada se navreduvame tuka sme zada spodeluvame sto e dobro a sto nee i ako mozxe da barame resenija , inaku green znaes koga ke go stigne lyca? nikogas bidejki tie se copy-paste od a1 kako ke kazi a1 taka ke bidi, ne gledas deka e se prekopirano od a1? a vidi samo kolku se cenite za internet pa sporedi!
 

Attachments

Последно уредено:

MKDSKINHEAD

Darko šara poput pabla eskobara
Член од
24 август 2015
Мислења
173
Поени од реакции
185
Lyca e momentalno sranje cisto vaucer za nadopolnuvanje nemozis da najdis nigde i koga ke se javat od prodavnicata od kaj sho pazaris da mu dostavat vauceri odgovorot e deka nemat vo magacino. Pa ko ke vidam koj se e vraboten vo lajka i ne e taka losho taa kolata niz bt samo pred kukji na dileri na droga i kaj lihvari mozis da ja vidis zastanata
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Да си внимавате со Лајка со пакетите на подолг период на 3 месеци без разлика дали ке одштиклирате на нивната веб страна да не продолжува автоматски со надополна по редевна цена од користениот пакет.Они(Лајка) сами си симнат пари од сметка пред да ти помине предходниот пакет(прават злоупотреба) па пасле ти се расправај да ти ги рефундират парите,небива имаш договор за отворен налог па колку у фале да си земат! Срамота!!
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
460
Поени од реакции
249
Да си внимавате со Лајка со пакетите на подолг период на 3 месеци без разлика дали ке одштиклирате на нивната веб страна да не продолжува автоматски со надополна по редевна цена од користениот пакет.Они(Лајка) сами си симнат пари од сметка пред да ти помине предходниот пакет(прават злоупотреба) па пасле ти се расправај да ти ги рефундират парите,небива имаш договор за отворен налог па колку у фале да си земат! Срамота!!
да да докажани говна се!
 

Day

Член од
24 октомври 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали денес некој има проблем со воспоставување на повици?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Значи 5 дена сум во Црна Гора на одмор и корисрам пакет на подолг период С и од првоот момент Мрежа НЕМАМ!, интернет НИШТО!!
Десет пати се обидов и ги исконтактирав грижа за корисници и мејлови и поставки и пак НУЛА!!!
Затоа памет за друг пат со нив!
Screenshot_20210722-102955_Call.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
91
Поени од реакции
300
Како да направам да не се обновува? Го активирав преку СМС.
239079946_231807405524909_1358199273626456165_n.png
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
252
Поени од реакции
101
Здраво дечки.
Планирам да се префрлам од телекабел кон лукамобајл поради голем бр. технички проблеми на Телекабел (како рандом прекин на линија сред разговори). Цените ми се допаѓаат, а и читам дека ја користат мрежата на А1.
Ме интересира од луѓе со искуство со ЛукаМобајл, дали имаат вакви слични или некои др. тех. проблеми т.е. дали нема потреба да се тресам да не ми прекине врската со некој у сред муабет ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.396
Поени од реакции
2.484
Здраво дечки.
Планирам да се префрлам од телекабел кон лукамобајл поради голем бр. технички проблеми на Телекабел (како рандом прекин на линија сред разговори). Цените ми се допаѓаат, а и читам дека ја користат мрежата на А1.
Ме интересира од луѓе со искуство со ЛукаМобајл, дали имаат вакви слични или некои др. тех. проблеми т.е. дали нема потреба да се тресам да не ми прекине врската со некој у сред муабет ?
Три броја имам дома портирано од А1 на Лајкамобајл од Октомври и си работат исто без проблеми.Само знај дека автобус и паркинг преку телефон нема да можеш да платиш ако ти е тоа битно.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
252
Поени од реакции
101
Само знај дека автобус и паркинг преку телефон нема да можеш да платиш ако ти е тоа битно.
Фала за инфото. Инч дали имаш проблем со 3G/4G и со говорни пораки. Сеа сум со Телекабел и поради некоја причина не можам да примам говорни пораки (во 21 век).
 

Day

Член од
24 октомври 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Има некој проблем со мрежата или само кај мене е? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom