LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287
Член од
8 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
JA KE CEKAM i Do 2020 ako treba. LELEEEEEEEE nemozam da se strpam usto onoj producentot shocking finale koa kaza lelelelele STO LI KE SE DESI.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Фаца слика!!! И интереснен заклучок :). Не ми текна за ова. :)



Штом продуцентите го изјавуваат ова, сигурно финалето ќе биди стварно shoking добро. Кој ќе чека до 2010??? :toe: :)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
погоре видов неколку поста шо викат дека не се мртви, а како тогаш повеќе души шо дојдоа на островот ко најоми и таткото на лок, кажаа дека авионот шо се срушил ко нашле и ги нашле сите мртви тела, ОД СИТЕ ПАТНИЦИ!
а шо е финтата со оригиналните населеници на островот, тие шо ги убија сите од Дарма со помош на бен? кај се тие?
и не мора да значи дека бродот на најоми ќе ги убие сите, зашо може таа навистина е дел од екипажот кој ко најмила пенелопе за да го најде дезмонд, и најоми самата кажа дека не се сретнала лично со пенелопе, туку цел екипаж бил најмен за да го најде.
друго, некако многу глупо ми беше начинот на кој шо умреа ники и пауло. нели таа ги отвори очите точно во моментот кога почна нивното закопување, нели можеше да мрдне или нешо сл?
а волт, нели е посебно дете, имам две мислења, или ќе испадне дека има способност за астрална проекција, ама не ми се верува толку дека тој знае што се случува, или можеби тој е самиот џејкоб или некол сл на него, не знам, но мора да е поврзан со островот.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас мислам дека бродот на Најоми е бог и ќе ги земи тие шо се за во рајот а другите за во пеколот шо се ке умрат :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
режисерите се одлепени 100% ... ова 1000 луѓе да го мислат волку спонтаност и спетки нема да измислат ...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
погоре видов неколку поста шо викат дека не се мртви, а како тогаш повеќе души шо дојдоа на островот ко најоми и таткото на лок, кажаа дека авионот шо се срушил ко нашле и ги нашле сите мртви тела, ОД СИТЕ ПАТНИЦИ!
Татко му на John не рече дека го пронашле авионот. Туку тој рече дека се мртви затоа што еден момент се наоѓал во кола, направил сообраќајка и другиот момент се разбудил на островот. Затоа тој мисли деке сите што се на островот се мртви. За ова има објаснување. Тој направил сообраќајка, и се онесвестил. Потоа по некое време луѓето на Ben кои се надвор од островот го „киднапирале“ и го донесле на островот, и кога прв пат се освестил по сообраќајката се наоѓал на островот.

А пак случајот со Најоми... Можно е тоа шо го кажа Најоми за авионот да е само нејзина лага,... заради некои засега непознати причини. А можно е Ben и неговата екипа да има наместено друг авион со други луѓе да изгледаат како Flight 815, со една причина: да престанат да ги бараат.

и не мора да значи дека бродот на најоми ќе ги убие сите, зашо може таа навистина е дел од екипажот кој ко најмила пенелопе за да го најде дезмонд, и најоми самата кажа дека не се сретнала лично со пенелопе, туку цел екипаж бил најмен за да го најде.
Според реакцијата на Penny мислам дека Најоми не е испратена од Penny.

друго, некако многу глупо ми беше начинот на кој шо умреа ники и пауло. нели таа ги отвори очите точно во моментот кога почна нивното закопување, нели можеше да мрдне или нешо сл?
Па... тие беа парализирани. Мислам дека е потребно време за да се „од-парализираат“. :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
А пак случајот со Најоми... Можно е тоа шо го кажа Најоми за авионот да е само нејзина лага,... заради некои засега непознати причини. А можно е Ben и неговата екипа да има наместено друг авион со други луѓе да изгледаат како Flight 815, со една причина: да престанат да ги бараат.
Ова е најглупа можна варијанта , нема логика да се намести авионот кога тие целиот го уништија зедоја се од него . Плус имаше 200 патници во авионот, овие да ќе најдат толку многу луѓе и ќе ги наместат нема логика.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
ги симнуваат од интернет, а јас ги зиам од нет-кафе :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Ова е најглупа можна варијанта , нема логика да се намести авионот кога тие целиот го уништија зедоја се од него . Плус имаше 200 патници во авионот, овие да ќе најдат толку многу луѓе и ќе ги наместат нема логика.
Зошто да не? Во една епизода од 3. сезона, мислам 3x07 - Not In Portland се гледа дека зад Ben е некоја моќна компанија. Мислиш дека не можи да се „исценира“ авионска несреќа.

Не знам, ова е само мое мислење, па ќе видиме како ќе излези.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
преку торрент, не знам точно од кај ги наоѓаат фајловите, некој друг нека каже
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Имаш на www.mininova.com ама прво траба да имаш програмче за симнување торенти, јас го користам utorrent. :salut:
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Татко му на John не рече дека го пронашле авионот. Туку тој рече дека се мртви затоа што еден момент се наоѓал во кола, направил сообраќајка и другиот момент се разбудил на островот. Затоа тој мисли деке сите што се на островот се мртви. За ова има објаснување. Тој направил сообраќајка, и се онесвестил. Потоа по некое време луѓето на Ben кои се надвор од островот го „киднапирале“ и го донесле на островот, и кога прв пат се освестил по сообраќајката се наоѓал на островот.

А пак случајот со Најоми... Можно е тоа шо го кажа Најоми за авионот да е само нејзина лага,... заради некои засега непознати причини. А можно е Ben и неговата екипа да има наместено друг авион со други луѓе да изгледаат како Flight 815, со една причина: да престанат да ги бараат.



Според реакцијата на Penny мислам дека Најоми не е испратена од Penny.



Па... тие беа парализирани. Мислам дека е потребно време за да се „од-парализираат“. :)

HhHHhhAHHAHAh..

velis deka koga veke napravil soobrakajka se onesvestil i lugeto na ben go kidnapirale. .. am so mislis koa ce naprajs soobracajka so taka nekoj ce vlezi vkola i ce te kidnapira ... [policija , lugeto okolu toa ]]]]





EDNO DETE OD NA SKOLO > PROSTO SE PRAJT DEKA SE RAZBIRAT OD FILMOJVE I MI VELIT AH KAKO DA NEE ..... JAS GI GLEAV SITE 6 SEZONI I NA KRAJ CE SE RAZBUDAT .. a pak edno dete vikat isto da i jas gi gleav abe se skinav od smeenje :pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom