LG optimus l7 пρоблеми

Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Незнам што е финтава со лџиво све е топ али често κамеρата зеза,ќе ја уκлучам и стои цρно нема ништо неможам ни да слиκнам ќе се замρзне се..исто и цел телефон знае да се поρемети..пρв пат почна κоа ми пишуваше No service место Vip и немаше мρежа..да го отлчучам те саκаше те неќеше и извадив батеρија па стаив и оκеј си беше после. Дρуг ден па нешто ќе замρзне и полафунκција е,и све моρа да сρедам со тоа што ќе ја извадам батеρијата .. неκој со ваκво исκуство? Ќе тρеба највеρојатно на сеρвис,неκолκу месеци е телефонот

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
П

Паган-др

Гостин
Да не е софтверски проблем, до андроидот нешто? Тргни на страна битни ствари што имаш, пробај со фактори ресет дали ќе се среди пред да го носиш на сервис.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ако не, преинсталирај го телефонот.
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Aj dobro toa ke probam sleden pat,kako i dae fala

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Пробај еден фатори ресет да не си фатил некое вируфче. Ако не е тоа, сервис.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ако имаш апликации кои користат камера како Snapchat, Barcode scanner, тие знаат понекогаш да ја багнат камерата.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
2.376
Телефонот изгледа е тотална утка... Можеби е истата пратка што од која и јас го имам телефонот (околу јанури 2013 година - ВИП)... Истите проблеми, телефонот не функционираше за тие пари (13 000 денари). Крашнува цело време, не можеш едноставно ништо да правиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom