League of Macedonian-Americans

Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
285
Ние немаме ФБ страна. Исто така, ние не сме за ДПМНЕ и не сме за СДСМ. Немаме никаква врска со никоја политка партија. Прашај пред да пишуваш глупости и лаги.
бегај бе бот, само да ме брукате по бел свет знаете... демек LOMA... мислив дека Александар Македонски се борија заедно сс Гоце Делчев против Турци док су биле под бугарску окупацију 1941 год., а правив се патриоти...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Пак не зборувај глупости. Пред да зборвиш размисли.

Јас и моите пријатели почневме ЛОМА за Македонците во Америка. Ние нема врска со политичките партии во Македонија или САД. И само чепкаме за Александар Македонски кога грците велаат дека ние не можеме да имаме Македонскиот идентиет. Исто така, мислам дека ти не знаеш ништо за Гоце Делчев ниту за Александар Македонски.

Но, сепак ако сакаш да знаеш вистината јас немам ништо да кријам. Се викам Виктор Синадиноски. Таткоми беше кандидат за СДСМ пред неколку години. Ево линкови:

https://www.youtube.com/watch?v=lU337yynJMs

https://www.youtube.com/watch?v=jkTaTTGKEPk


Да таткоми беше кандидат за СДСМ, но јас и другариме немаме никакво конексија или врска со ДПМНЕ или со СДСМ.

Но мислам не ти е гајле заради за тебе, секој кој е за Македонскиот идентитет мора да биде ВМРО-ец. Ако сакаш да мешаш со политика и за фејк нуз и за ботс, иди на друга тема. Оваа тема е за дијаспората не е за деца кој не знаа лева од десна.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
285
b7d.jpg

>Но мислам не ти е гајле заради за тебе, секој кој е за Македонскиот идентитет мора да биде ВМРО-ец

Далеко е ДПМНЕ од ВМРО.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Прегледај го приврзокот 182795

>Но мислам не ти е гајле заради за тебе, секој кој е за Македонскиот идентитет мора да биде ВМРО-ец

Далеко е ДПМНЕ од ВМРО.
Знам. Денешкиот ВМРО-ДПМНЕ нема никаква врска со стариот ВМРО. Стариот вмро беше социалност-националност, оваа ДПМНЕ е корупција. Сепак, и СДСМ не е чист од корупција. Но оваа тема не е за ДПМНЕ или СДСМ.

И сега, шо сакаш да кажеш? ЛОМА и оваа тема нема никаква врска со политика или политика партија.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
285
Едноставно сум алергичен на патриотите од дијаспората :)))
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Едноставно сум алергичен на патриотите од дијаспората :)))
Заради тоа, пишуваш лаги? Добро е за тебе да имаш свои мислење. Но, немојте да кажете дека се што не се согласувате со е пропаганда од ДПМНЕ.

Македонец е Македонец било каде живее. Ти не мораш да веруваш во тоа. Сепак, јас и другите Македонци не требаме Македонија да бидеме Македонци. Ако сакаме да работаме за Македонскиот идентитет и име и култура и јазикот, тоа е наша правда. Тоа е зошто ова топик е овде и не во друго форум.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.467
Поени од реакции
6.352
Едноставно сум алергичен на патриотите од дијаспората :)))
па кој курац си се обесил во тема за дијаспората, одбегни ја ебате мрсулот, патем ве видовме и вас патриотите во МК што направивте.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
238
Поени од реакции
221
Доста интересно изгледа организацијата, секоја чест за иницијативата и само напред.
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
супер идеја другар, се надевам дека оваа организација ке станит по-популарна.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Ако сакате, прочитајго нашата писмо кој беше објавен во Balkan Insight:

http://www.balkaninsight.com/en/letters-to-the-editor/reaction-to-article-macedonian-greek-nationalists-mobilize-against-name-deal-01-09-2018

Писмото вели дека не е вистината дека секој Македонец што е против сменето на името лежи на десната страна на политиката, и не е вистината дека секој Македонец кој е против друго име а националност. Фала!
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
166
Поени од реакции
132
Македонски идиоти да ви се плукнам во индивидуите..човеков од срце постира, прави за Македонците во САД а вие серете лајна. Чист македонски идиотизам @tobi морони ко тебе ги жалам.

Само напред @podvratmak, ако ви треба помош за страницата слободнп пишете.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
285
Македонски идиоти да ви се плукнам во индивидуите..човеков од срце постира, прави за Македонците во САД а вие серете лајна. Чист македонски идиотизам @tobi морони ко тебе ги жалам.

Само напред @podvratmak, ако ви треба помош за страницата слободнп пишете.
Зашто ме жалиш бе бот :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Македонски идиоти да ви се плукнам во индивидуите..човеков од срце постира, прави за Македонците во САД а вие серете лајна. Чист македонски идиотизам @tobi морони ко тебе ги жалам.

Само напред @podvratmak, ако ви треба помош за страницата слободнп пишете.
Ви благодарам!
 
Член од
26 септември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Јас и неколку пријатели од САД сме почнала нова Македонска организација. Се вика ЛОМА или League of Macedonian-Americans. Секоје Американец со Македонско потекло може да биде мембер и никокаш ќе бараме пари или донации.

Имаме четери приоритети. 1) промоција на македонската култура и историја во Америка 2) да организираме македонците и да го о поддржиме развојот на заедниците на Македонците 3) да заштитаме етничкиот македонски идентитет и име 4) да работаме за правдите и интереси на маkедонци секаде во светот.

Нашата website е https://www.leagueofmacedonians.org/

Има монгу информација, како календар за македонски забави, игри и други активиности во САД. Има информација на историјата и култура на македонија, и многу повеќе. На твитрер сме: @LOMAmacedonians
Zdravo jas sum Ohrid baram dete za ozbilno zapoznavnje od Amerika
 

Kajgana Shop

На врв Bottom