League of Macedonian-Americans

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од podvratmak, 28 декември 2017.

1. tobi

tobi god.jpg

Член од:
    30 јуни 2015
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    259
    бегај бе бот, само да ме брукате по бел свет знаете... демек LOMA... мислив дека Александар Македонски се борија заедно сс Гоце Делчев против Турци док су биле под бугарску окупацију 1941 год., а правив се патриоти...

2. podvratmak

podvratmak

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    49
    Допаѓања:
    56
    Пак не зборувај глупости. Пред да зборвиш размисли.

Јас и моите пријатели почневме ЛОМА за Македонците во Америка. Ние нема врска со политичките партии во Македонија или САД. И само чепкаме за Александар Македонски кога грците велаат дека ние не можеме да имаме Македонскиот идентиет. Исто така, мислам дека ти не знаеш ништо за Гоце Делчев ниту за Александар Македонски.

Но, сепак ако сакаш да знаеш вистината јас немам ништо да кријам. Се викам Виктор Синадиноски. Таткоми беше кандидат за СДСМ пред неколку години. Ево линкови:

https://www.youtube.com/watch?v=lU337yynJMs

https://www.youtube.com/watch?v=jkTaTTGKEPk

Да таткоми беше кандидат за СДСМ, но јас и другариме немаме никакво конексија или врска со ДПМНЕ или со СДСМ.

Но мислам не ти е гајле заради за тебе, секој кој е за Македонскиот идентитет мора да биде ВМРО-ец. Ако сакаш да мешаш со политика и за фејк нуз и за ботс, иди на друга тема. Оваа тема е за дијаспората не е за деца кој не знаа лева од десна.

3. tobi

tobi god.jpg

Член од:
    30 јуни 2015
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    259
    b7d.jpg

>Но мислам не ти е гајле заради за тебе, секој кој е за Македонскиот идентитет мора да биде ВМРО-ец

Далеко е ДПМНЕ од ВМРО.

4. podvratmak

podvratmak

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    49
    Допаѓања:
    56
    Знам. Денешкиот ВМРО-ДПМНЕ нема никаква врска со стариот ВМРО. Стариот вмро беше социалност-националност, оваа ДПМНЕ е корупција. Сепак, и СДСМ не е чист од корупција. Но оваа тема не е за ДПМНЕ или СДСМ.

И сега, шо сакаш да кажеш? ЛОМА и оваа тема нема никаква врска со политика или политика партија.

5. tobi

tobi god.jpg

Член од:
    30 јуни 2015
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    259
    Едноставно сум алергичен на патриотите од дијаспората :)))

6. podvratmak

podvratmak

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    49
    Допаѓања:
    56
    Заради тоа, пишуваш лаги? Добро е за тебе да имаш свои мислење. Но, немојте да кажете дека се што не се согласувате со е пропаганда од ДПМНЕ.

Македонец е Македонец било каде живее. Ти не мораш да веруваш во тоа. Сепак, јас и другите Македонци не требаме Македонија да бидеме Македонци. Ако сакаме да работаме за Македонскиот идентитет и име и култура и јазикот, тоа е наша правда. Тоа е зошто ова топик е овде и не во друго форум.

7. tobi

tobi god.jpg

Член од:
    30 јуни 2015
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    259
    b7d.jpg
    x2

Среќна нова година :D

8. пунтер

пунтер

Член од:
    21 март 2011
    Мислења:
    2.236
    Допаѓања:
    1.179
    па кој курац си се обесил во тема за дијаспората, одбегни ја ебате мрсулот, патем ве видовме и вас патриотите во МК што направивте.

На mikie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Maturant666

Maturant666

Член од:
    4 јуни 2015
    Мислења:
    140
    Допаѓања:
    86
    Доста интересно изгледа организацијата, секоја чест за иницијативата и само напред.

На podvratmak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. podvratmak

podvratmak

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    49
    Допаѓања:
    56
    Фала!

На Maturant666 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. skorpi

skorpi

Член од:
    7 јануари 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    1
    супер идеја другар, се надевам дека оваа организација ке станит по-популарна.

На podvratmak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. podvratmak

podvratmak

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    49
    Допаѓања:
    56
    Ако сакате, прочитајго нашата писмо кој беше објавен во Balkan Insight:

http://www.balkaninsight.com/en/let...nalists-mobilize-against-name-deal-01-09-2018

Писмото вели дека не е вистината дека секој Македонец што е против сменето на името лежи на десната страна на политиката, и не е вистината дека секој Македонец кој е против друго име а националност. Фала!

13. mikie

mikie

Член од:
    14 јули 2017
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    52
    Македонски идиоти да ви се плукнам во индивидуите..човеков од срце постира, прави за Македонците во САД а вие серете лајна. Чист македонски идиотизам @tobi морони ко тебе ги жалам.

Само напред @podvratmak, ако ви треба помош за страницата слободнп пишете.

На podvratmak и Maturant666 им се допаѓа ова.
  14. tobi

tobi god.jpg

Член од:
    30 јуни 2015
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    259
    Зашто ме жалиш бе бот :D

15. podvratmak

podvratmak

Член од: