League of Macedonian-Americans

Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Јас и неколку пријатели од САД сме почнала нова Македонска организација. Се вика ЛОМА или League of Macedonian-Americans. Секоје Американец со Македонско потекло може да биде мембер и никокаш ќе бараме пари или донации.

Имаме четери приоритети. 1) промоција на македонската култура и историја во Америка 2) да организираме македонците и да го о поддржиме развојот на заедниците на Македонците 3) да заштитаме етничкиот македонски идентитет и име 4) да работаме за правдите и интереси на маkедонци секаде во светот.

Нашата website е https://www.leagueofmacedonians.org/

Има монгу информација, како календар за македонски забави, игри и други активиности во САД. Има информација на историјата и култура на македонија, и многу повеќе. На твитрер сме: @LOMAmacedonians
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Има некоја плава Macedonian - American па да дојдам таму да и помогнам неа, па и на Америка зошто да не ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.597
Поени од реакции
11.771
Има некоја плава Macedonian - American па да дојдам таму да и помогнам неа, па и на Америка зошто да не ?
Имаш плави Macedonian колку сакаш тука во Македонија и на Македонија си и` повеќе потребен отколку на Америка. :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Имаш плави Macedonian колку сакаш тука во Македонија и на Македонија си и` повеќе потребен отколку на Америка. :D
Не не, сакам некоја Саманта Ристовска од Бостон а потребен сум и на Америка но повеќе на Macedonian-American малце да напраам upgrade, свежа Македонска крв.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.597
Поени од реакции
11.771
Не не, сакам некоја Саманта Ристовска од Бостон а потребен сум и на Америка но повеќе на Macedonian-American малце да напраам upgrade, свежа Македонска крв.
Бре бре бре, каква нескромност, батали ги американците, си го имаат Доналд Трамп да ги опраи, туку земи ти тука оправи ја Македонија.

А што се однесува од Саманта Ристовска од Бостон, слободно донеси ја тука во Македонија, нека живее тука со тебе. ;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бре бре бре, каква нескромност, батали ги американците, си го имаат Доналд Трамп да ги опраи, туку земи ти тука оправи ја Македонија.

А што се однесува од Саманта Ристовска од Бостон, слободно донеси ја тука во Македонија, нека живее тука со тебе. ;)
Па ќе ја опраам Македонија, преку Америка значи прво таму па потоа со Саманта ќе дојдеме тука, не е селанка Саманта, многу е модерна и либерална.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.597
Поени од реакции
11.771
Па ќе ја опраам Македонија, преку Америка значи прво таму па потоа со Саманта ќе дојдеме тука, не е селанка Саманта, многу е модерна и либерална.
Ама коренот на проблемите е тука во Македонија, што значи дека од тука треба да почнеш.

Веројатно нема да ми кажеш дека папата, јарецот, пастирот, а сега и зајко кукурајко, од Америка ги увезле во Македонија.

И јас сум модерен и либерален, па сепак не барам модерно-либерален спас во Америка, бидејќи знам дека можеме да го имаме таквиот спас и тука во Македонија.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ама коренот на проблемите е тука во Македонија, што значи дека од тука треба да почнеш.

Веројатно нема да ми кажеш дека папата, јарецот, пастирот, а сега и зајко кукурајко, од Америка ги увезле во Македонија.

И јас сум модерен и либерален, па сепак не барам модерно-либерален спас во Америка, бидејќи знам дека можеме да го имаме таквиот спас и тука во Македонија.
Живеам во Тел Алвив а никогаш не сум бил во Македонија, ниту во Америка веројатно до тоа ќе да е.

Прво треба да дојдам во Македонија па после во Америка и да видам како е, додека не пробам неможам да знам. А Саманта ако не сака да си дојде тогаш ќе ја земам Шанонда Јовановска.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.597
Поени од реакции
11.771
Живеам во Тел Алвив а никогаш не сум бил во Македонија, ниту во Америка веројатно до тоа ќе да е.

Прво треба да дојдам во Македонија па после во Америка и да видам како е, додека не пробам неможам да знам. А Саманта ако не сака да си дојде тогаш ќе ја земам Шанонда Јовановска.
Е па погоре во пост #8 рече дека со Саманта ќе дојдете тука, а сега велиш дека никогаш не си бил во Македонија.

А во темата за труење на кучиња и мачки пиша дека те имаат напаѓано чопори во Аеродром, последен пат некаде пред Скопјанка.

Како и да е, слободно земи си ја која мома сакаш, тоа е твој избор, но немој да одиш во Америка, расипана држава е`, а најлошото е тоа што со својата големина ќе те расипе и тебе, а ти не го заслужуваш тоа.
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Е па погоре во пост #8 рече дека со Саманта ќе дојдете тука, а сега велиш дека никогаш не си бил во Македонија.

А во темата за труење на кучиња и мачки пиша дека те имаат напаѓано чопори во Аеродром, последен пат некаде пред Скопјанка.

Како и да е, слободно земи си ја која мома сакаш, тоа е твој избор, но немој да одиш во Америка, расипана држава е`, а најлошото е тоа што со својата големина ќе те расипе и тебе, а ти не го заслужуваш тоа.
lazas.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Овие и FB страна имаа, тешки ДПМНЕ-овци MEGAKEK
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
49
Поени од реакции
58
Овие и FB страна имаа, тешки ДПМНЕ-овци MEGAKEK
Ние немаме ФБ страна. Исто така, ние не сме за ДПМНЕ и не сме за СДСМ. Немаме никаква врска со никоја политка партија. Прашај пред да пишуваш глупости и лаги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom