League of Legends

Член од
25 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Epa poshto ne proveril ubavo. Od 2ra sezona ja igram igrava. Posledno vreme ne brv aktiven pa posledna sezona ostanav bronze. Inace iskustvoto e najvaznoto vo sekoja rabota :) pozz.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Epa poshto ne proveril ubavo. Od 2ra sezona ja igram igrava. Posledno vreme ne brv aktiven pa posledna sezona ostanav bronze. Inace iskustvoto e najvaznoto vo sekoja rabota :) pozz.
Ја како играч на дота 2 и тоа со многу висок ранк почнав да ја играм лол пред две години ја за две години стигнав до ранк платина и тоа од играње само 2 год,ако ја играв играва од 2010/2011 мислем дека до сега ке бев барем мастер или грандмастер
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
1624639736469.png

Ladder Rank 50,985 (1.6186% of top)

Овојпат у јуни го фатив, да не се тресам цела сезона :D

Идеме накај мастер полека, време е да се пројде и diamond срањево.
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ајде па следно EUW :D

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Ако EUW ти е Diamond тогаш на EUNE ке можеш да тераш до мастер или грандмастер
Врска нема. Разликата е многу минимална, бидеќи исто така и на ЕУНЕ се многу добри. Ако имаш стигнато high elo EUNE нема да ти биде проблем да стигнеш и на EUW. Тухх, да имав некоја конфигурација да би можел да стримам, фиксно на NA се префрлував and easy money $$$
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па не знам, на двата имам акаунт и на EUNE сите три пати мнг полесно фатив Diamond, и тоа со херои шо не ги играм мнг. За тоа ми е тој акаунт уствари, да вежбам поише.

Е сеа, прашање е колку се различни Diamond играчите. Би требало да е полесно, пошто дупло помалце играат. На EUW се 3 милиони, на EUNE 1.6, па ваљда логиката вика дека чим имаш помалце играчи да надминеш, би требало да е полесно.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Врска нема. Разликата е многу минимална, бидеќи исто така и на ЕУНЕ се многу добри. Ако имаш стигнато high elo EUNE нема да ти биде проблем да стигнеш и на EUW. Тухх, да имав некоја конфигурација да би можел да стримам, фиксно на NA се префрлував and easy money $$$
Немој молим те врска нема воа, Euw ти е каде каде подобар сервер,мој другари се мастер на Euw, а Chalenger на еуне разликата мегу двата сервери е огромна еуне може да парира со NA

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Па не знам, на двата имам акаунт и на EUNE сите три пати мнг полесно фатив Diamond, и тоа со херои шо не ги играм мнг. За тоа ми е тој акаунт уствари, да вежбам поише.

Е сеа, прашање е колку се различни Diamond играчите. Би требало да е полесно, пошто дупло помалце играат. На EUW се 3 милиони, на EUNE 1.6, па ваљда логиката вика дека чим имаш помалце играчи да надминеш, би требало да е полесно.
Со една девизија се плус да речеме Eune Diamond , Platina на EUW, механички се многу подобри на EUW
 
Последно уредено:
O

onefifty

Гостин
Некој да продава акаунт на EUNE?
Не е битно кое ело, што повеќе херои отклучено да има, подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom