La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 мај 2022
Мислења
396
Поени од реакции
1.260
Па ја не памтам пред 10год да се прекинувал наптревар заради срцев удар. Не верувам дека немало тогаш вакви работи, имало сигурно само мислам не се прекинувал натпреварот.
И не може да е демографијата иста на трибини ако Европа старее. Ако Шпанија пред 20год имала 20мил млади, а сега таа бројка е 13мил тоа сигурно прави промена и на демографијата на стадион. Со бројкиве давам пример само.
Плус се мислам дека младите се помалце и помалце пратат фудбал, барем од тоа што сум гледал тука и на Балканов.
Секогаш се прекинувале мечеви при ненадејна смрт на било кој дали навивач/фудбалер/судија.итн тоа е правило во фудбалот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Колку лесно доаѓаат Гирона до шанси, лаганица фудбал моментално
Автоматски споено мислење:

Не ми е верно мене, до лани имаа освоено скоро исто бодови во текот на цела сезона колку сега за 16 кола. Испаѓаа во меѓувреме втора лига, за сега да се борат за прво место.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.789
Поени од реакции
13.506
Колку лесно доаѓаат Гирона до шанси, лаганица фудбал моментално
Автоматски споено мислење:

Не ми е верно мене, до лани имаа освоено скоро исто бодови во текот на цела сезона колку сега за 16 кола. Испаѓаа во меѓувреме втора лига, за сега да се борат за прво место.
Најинтересното оај нив е тоа што не се при врвот затоа што се ословуваат на дефанзива, малку примени голови, малку додадени, брза транзиција.

Така често се случува, особено на почеток на сезона, па и Лестер кога ја освои, плус другите да играат лошо, односно фаворитите да не постигнуваат голови.

Имаат најмногу постигнати голови во лига, а со овој просек на бодови одат на преку 95.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Бразилците Савио и Коуто им се пеколни играчи.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.794
Поени од реакции
10.603
Прв пат ги гледадам Жирона сезонава. Освен пофални зборови, друго немам што да кажам. Ако не освои Барса, би сакал тие да го дигнат пехарот.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
396
Поени од реакции
1.260
Мило ќе ми биде Жирона да ја има истата бајка како Лестер 2016 во Премиер лига,уште е рано има време ама да одмориме малку од Барса и Реал,Шпанија нека има нов шампион.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.157
Поени од реакции
28.930
Нов конкурент за титула имаме :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Шорање од ќерамиди ти се вика ова :love:
Убав викендот, не беше лош :rolleyes:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.050
Поени од реакции
11.289
Ја кога прашував што кур се овие Жирона. Чолисимо или како и да го викаат рече сега после згуснат распоред и со потешките натпревари одма ќе паднат.

А дечкиве ептен жилави се покажуваат. При тоа не играат лош фудбал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Ја кога прашував што кур се овие Жирона. Чолисимо или како и да го викаат рече сега после згуснат распоред и со потешките натпревари одма ќе паднат.

А дечкиве ептен жилави се покажуваат. При тоа не играат лош фудбал.
Немаат изиграно уште со потежок противник :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Немаат изиграно уште со потежок противник :D
Титула се освојува со победа против мали клубови. Можат тие да изгубат од Реал, Атлетико, ама ги мачкаат на леб останативе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.594
Поени од реакции
62.687
I'm sorry Girona, I wasn't familiar with your game. Како играат дечкиве, аууу....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom