La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Шо очекувате од Куртоа јас не знам, мозок од чавка има чоекот.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.391
Штета што на овој начин ја завршува кариерата Адуриз, ќе оди на операција за промена на колкот :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.522
Штета што на овој начин ја завршува кариерата Адуриз, ќе оди на операција за промена на
Мислев ќе заврши со "полот" реченицава

1590007393819.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Нема да заигра повеќе оваа сезона ако се доигра или ?
Штета, јас вака ќе го памтам :)Каков гол човече, последни секунди за победа против Барселона, мислам дека прв контакт му беше со топката кога влезе во судиското продолжение :love: Класа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Пошто ќе има 5 измени сега, мамицата мамина на Чоло ако не им дај шанса на Камељо и Гарсес:mad:
Аха, мисли си, 5 измени, таман 5 дефанзивци да ги нареди како бандери пред гол :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
925
Поени од реакции
901
Интересно е што за Чоло дебитирале над 30 играчи од школата а Томас е последниот кој останал/успеал да биде дел од клубот. То се добри 4-5 години без играч кој не се пробил од младинските погони во првиот тим.

Проблемот е што сите тие играчи не се платени стотици милиони па не добиваат шанса пред неподобрите Лемар, Кореа, Лоди, Коста, Мората...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Интересно е што за Чоло дебитирале над 30 играчи од школата а Томас е последниот кој останал/успеал да биде дел од клубот. То се добри 4-5 години без играч кој не се пробил од младинските погони во првиот тим.

Проблемот е што сите тие играчи не се платени стотици милиони па не добиваат шанса пред неподобрите Лемар, Кореа, Лоди, Коста, Мората...
Саул кај ти е, и Мората е од школата на Атлетико , лол.
Сите тие кои имаат дебитирано а не им била дадена шанса има причина за тоа, ние секогаш зад екраните се буниме за младите да добиваат шанса ама тренерот е тој кој е по цели денови на тренинг со нив и знае кој е спремен да биди дел од екипата.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
925
Поени од реакции
901
Саул кај ти е, и Мората е од школата на Атлетико , лол.
Сите тие кои имаат дебитирано а не им била дадена шанса има причина за тоа, ние секогаш зад екраните се буниме за младите да добиваат шанса ама тренерот е тој кој е по цели денови на тренинг со нив и знае кој е спремен да биди дел од екипата.
Томас е последниот! Саул е член пред Томас а Мората е трансфер.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Томас е последниот! Саул е член пред Томас а Мората е трансфер.
Ахам, јас те разбрав дека единствен е Томас, моја грешка :)
Инаку Гарсес мислам добиваше шанса пред да се повреди, последната сезона на Торес мислам беше тогаш.
Имаше и едно бекче изигра добро неколку натпревари во првиот тим кога останавме без бекови.
Како и да е Атлетико беше клуб со најмногу играчи од кантерата, сега дали толку им е квалитетот на новите младинци или е нешто друго во прашање не знам.
Ама мислам дека ретко кој клуб ќе му даде шанса на играч од школата пред некој кој е платен брдо пари.
За Лемар се слагам, овој не се вклопува во тимот уште илјада години, само проблемот е шо никој нема да даде повеќе од 30 милиони за него, а платен е 70.
Освен надвор од Европа да го шитнат или на позајмица да оди.
 
На врв Bottom