Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Зошто пауза, можи Сител ја има купено новата сезона.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Зошто пауза, можи Сител ја има купено новата сезона.
Бидејќи спомнав погоре неколку пати не е комплетирана засега во турција се прикажани само 14 епизоди од таа сезона сеуште не се знае колку се и мислам дека новата серија ЕЗЕЛ ќе ја даваат наместо неа така во план им е тоа 3 месеци мислам со ЕЗЕЛ ќе се занимаваме ...
 
A

apidrone

Гостин
Покажаа у најавата што ќе направи Ерсој :tapp: Глупаци.
Huzur icinde yatsin Nazife Anne...
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Се кажуваат што ќе се направи во идната епизода толку им е умот наместо во исчекување да биде настанот.:pos: Шутраци.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Се кажуваат што ќе се направи во идната епизода толку им е умот наместо во исчекување да биде настанот.:pos: Шутраци.
Ептен педерски изигрува Улубеј, напаѓа кај што не треба, ама од друга страна е лудак! Си ги уби сам жената и детето :tapp:
Копиле недоделкано
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Овие од Сител катастрофа имаат синхронизирано, ни чевли се слушаат кај што одат, ни врата кај што се отвора затвора, ни автомобил. Само музика во позадина и само зборување. А1 си беше професионална.

Пушти Сител за гледаш А1 хаха
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Што им стана на овие од Сител ??? Што сакаат да постигнат со серијава кај се како што рекоа погоре чекорите, пукањето, звонењето и слично само позади музиката да не им рикнал звучниот канал од аудиото :vozbud: да не пренесуваа 6 канали на еден канал па сега едно има друго нема, бруки, катастрофа од серијава направија поарно со превод да беше кога не се способни еден тим да го совладаат за синхринизација и ова било медиум ова како отпад ми заличи мене... а вас?
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Незнам дали имате видено на ОБН колку е подобро. Јес да со титл Заза не би бил ист, ама крај краева не е серијава комедија... На Полат колку му е добар гласот иако е синхронизиран (не сум сигурен во ова), додека Рубен Муратовски е очајно лош, друго се е многу слабо доловено со Шителовата аматерска синхронизација. Дац и Леви цела серија ја глумат. Многу често има моменти кога сами си зборат. Во советот на Ерсој сите 6-7 души они ги глумат и мене многу ме иритира. На моменти дури размислувам да си продолжам на ОБН да гледам. Тоа е правата серија.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Што им стана на овие од Сител ??? Што сакаат да постигнат со серијава кај се како што рекоа погоре чекорите, пукањето, звонењето и слично само позади музиката да не им рикнал звучниот канал од аудиото :vozbud: да не пренесуваа 6 канали на еден канал па сега едно има друго нема, бруки, катастрофа од серијава направија поарно со превод да беше кога не се способни еден тим да го совладаат за синхринизација и ова било медиум ова како отпад ми заличи мене... а вас?
Чути жити се не спомнувај , карам врнам , наоштрен како сум , ништо не се слуша , па ни музика нема :mad:
Ќе ја уништат серијава .... !!!!!!
Многу лошо изработено .... а очигледно е и дека утре ќе биде вака, да се надеваме во наредните денови на подобро!
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 23:18 ---
Незнам дали имате видено на ОБН колку е подобро. Јес да со титл Заза не би бил ист, ама крај краева не е серијава комедија... На Полат колку му е добар гласот иако е синхронизиран (не сум сигурен во ова), додека Рубен Муратовски е очајно лош, друго се е многу слабо доловено со Шителовата аматерска синхронизација. Дац и Леви цела серија ја глумат. Многу често има моменти кога сами си зборат. Во советот на Ерсој сите 6-7 души они ги глумат и мене многу ме иритира. На моменти дури размислувам да си продолжам на ОБН да гледам. Тоа е правата серија.
ОБН? Која програма е таа?
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Чути жити се не спомнувај , карам врнам , наоштрен како сум , ништо не се слуша , па ни музика нема :mad:
Ќе ја уништат серијава .... !!!!!!
Многу лошо изработено .... а очигледно е и дека утре ќе биде вака, да се надеваме во наредните денови на подобро!
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 23:18 ---

ОБН? Која програма е таа?
Босанска, на телекабел ја има незнам за другите оператори.
Инаку пред некој ден Мемати го запали Џеват, значи се стигнати до 65 епизода отприлика, и даваат цели епизоди, што значи не стигаат.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Таму се поназад со епизодите, но сепак како што кажуваш одлично даваат цела епизода не ко овие делат една серија на 2 дела многу богата телевизија пак од што немаат што даваат ги сечат епизодиве... секаде каде сум видел на телевизија ги даваат цели освен исто како нас даваа на почеток во Бугарија но сега не сум сигурен дали е исто така или им дошол и нив умот.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Fuck it :mad:
@ THE BLUE ONE Ја немам програмата , со кеф ќе гледав :tapp:
ПС. ако има онлајн негде да се гледа таа програма како што има за max tv во живо..?
Би ти бил благодарен ако најдиш такво линкче ,ако нема здравје госпо ќе си продолжам на ШИТЕЛ да гледам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom