Korpa.mk Iskustva

Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Imam prasanje student sum , mi ostanaa ste nekolku ispiti , pa vidov deka korpa stignala I kaj nas pred nekolku meseci.Me interesira dali nekoj ima raboteno kako odi rabotata dali lesno se dobiva rabota,vasi iskustva?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.730
Поени од реакции
5.000
Imam prasanje student sum , mi ostanaa ste nekolku ispiti , pa vidov deka korpa stignala I kaj nas pred nekolku meseci.Me interesira dali nekoj ima raboteno kako odi rabotata dali lesno se dobiva rabota,vasi iskustva?
Мики, не ти се исплати повеќе да завршиш факултет и да најдеш работа побрзо од возење точак за минималец?
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Мики, не ти се исплати повеќе да завршиш факултет и да најдеш работа побрзо од возење точак за минималец?
Нормално дека одам кон тоа да завршам факултет,ќе имам слободни 2-3 месеца па зашто да не,знам на страна е по развиено али гледам и кај нас почнува.
Затоа прашувам не сум запознаен со цените дали од смена ,саат или како финкционира.
Дали може онлајн да се среди или мора договори да се потпишуваат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.175
Поени од реакции
39.883
ти да сакаше до сега да работиш ќе им се јавеше на корпа и ќе разнасаше буритоси.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
ти да сакаше до сега да работиш ќе им се јавеше на корпа и ќе разнасаше буритоси.
Изгледа не ме разбираш прашувам ваши искуства дали вреди да се проба,дали се исплати ,дали исплаќаат пари ....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.175
Поени од реакции
39.883
Изгледа не ме разбираш прашувам ваши искуства дали вреди да се проба,дали се исплати ,дали исплаќаат пари ....
па ваљда плаќаат штом работиш. Ако ти се работи можеш добро да заработиш поготово сега у лето.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
па ваљда плаќаат штом работиш. Ако ти се работи можеш добро да заработиш поготово сега у лето.
Па тоа ќе имам слободно време зошто да не ,ме интересира дали се работи по смени или имаш можност да си бираш сам кога ќе работиш и колку време.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.175
Поени од реакции
39.883
Па тоа ќе имам слободно време зошто да не ,ме интересира дали се работи по смени или имаш можност да си бираш сам кога ќе работиш и колку време.
кога сакаш, и кафе ќе ти сварат и точакот ќе ти го подмачкаат гратис. Само ти да станеш од кревет и да работиш.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
кога сакаш, и кафе ќе ти сварат и точакот ќе ти го подмачкаат гратис. Само ти да станеш од кревет и да работиш.
Океј али стварно не знам што е смешно,поставив убаво прашање ако некој знае да сподели искуство,а не да се правиш паметен.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.486
Океј али стварно не знам што е смешно,поставив убаво прашање ако некој знае да сподели искуство,а не да се правиш паметен.
Најдобро е да си аплицираш, ако те викнат на интервју ќе си прашаш што те интересира. Тука само сеир се тера.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
Изгледа не ме разбираш прашувам ваши искуства дали вреди да се проба,дали се исплати ,дали исплаќаат пари ....
ќе се договориш секој ден за сработеното да земаш пари на рака,ништо страшно Се е договор
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Jas vozam so avtomobil vo korpa nekolku meseci i sum zadovolen. Za koli i motori plakaat po naracka i kilometar, za tocaci e fiksno od naracka, no si ogranicen so kilometri za da vozish pokratki relacii. Okolu smenite sam si gi birash na aplikacija i se e digitalizirano. Plakaat dvapati mesecno, toest na sekoi 15 dena, na transakciska smetka, nema pari na raka, so potpisan odnapred dogovor na delo. Postojano si imas uvid kolku pari treba da zemesh, do sega nemaat utka za isplata, ke vidime za ponataka.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
3
Поени од реакции
0
Знаете ли оваа година дали вработените се задоволни и дали повеќе се исплати со велосипед или со мотор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom