Koenigsegg 2009 CCXR Edition

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Побрз од Bugatti Veyron и речиси двапати поскап од истиот, овие ултра ретки, 1018BHP Koenigsegg CCXR Edition - најбрз автомобил од Европско производство.


ИЗВОР
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
И што? ке фрлиш миљон ипол за да се возиш со 400 на саат. А најака фора е шо нема каде да го возиш толку. Освен на онакви специјални стази. Драпање мадиња.
Пре би дал 50 000 евра за Skyline GTR R35 и со другите пари ке си купам облакодер. И ке ми остане кусур за одмор на бахами.
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
daj be ne otvarajte tema za zekoj avtomobil ima tema za avto novosti tamu predstavete go avtomobilot
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
И што? ке фрлиш миљон ипол за да се возиш со 400 на саат. А најака фора е шо нема каде да го возиш толку. Освен на онакви специјални стази. Драпање мадиња.
Пре би дал 50 000 евра за Skyline GTR R35 и со другите пари ке си купам облакодер. И ке ми остане кусур за одмор на бахами.
Има еден збор се вика ПРЕСТИЖ...тој што ќе ја купи колава има пари и облакодер да си купи и нисан скајлајн и на бахами да иде :wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има еден збор се вика ПРЕСТИЖ...тој што ќе ја купи колава има пари и облакодер да си купи и нисан скајлајн и на бахами да иде :wink:
Оваа фирма го превзеде СААБ од Џенерал Моторс... така да ке ги гледаме нешто повеќе на европскиот пазар, а очекувајте дека тон тракатанци од оваа ке се преселат во моделите на СААБ.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Прекрасна кола..Но ако бирам помегу оваа кола и Бугати ,би избрал бугати..Некако по убава ми е..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom