Koгa e водење љубов/сeкс.. И кoгa сe преминува во силување?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Koga mislite deka e vodenje ljubov/sex/ebavanja.. i koga se prefrla toa na siluvanje ?

Da mu kazite NE na partnero i on ushte da prodolzi da te slechi .. ti pak ushte ednash da mu kazish NE.. a toj ti stava raka po telo .. ti pak ke mu kazhish NE.. A ON TI GO PIKA.. Kaj e granicata.. Dali ova e siluvanje ili dali e vodenje ljubov megju tebe i partnero.. Kaj se naoga granica.. Pochnuva veke od zborot "NE" ili ko ke pochnish da mavash po nego deka nekesh.. Dali imash pravo za NE vo vrska.. bez da kazesh "umorna sum".. "me boli gla" .... i tn ..

 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Date rape ..
Ne si e Ne , se drugo e prisiluvanje . Mnogu tesko se dokazuva deka e siluvanje ama ostava skoro sekogas traumi na prekshenost kaj devojkite .
Sekoja devojka ima pravo na NE , bez razlika dali e vo vrska il ne .
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Па ваљда кога нема согласност од едниот партнер оди накај силување.Ама машко неможеш да спречиш само со едно НЕ,ништо не значи тоа,треба да има повлекување,што стварно би значело НЕ.
Имаш право за НЕ во врска,зашто да не,може ептен не ти е денот или нешто слично-само ретко да најдеш машко што ќе рече НЕ на секс.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Случај 1. Мажот може да биде силован од страна на жената, дека он неќе да и даде поради тоа што иде утакмица на МТВ.

Случај 2. Жената може да е силована од страна на мажот додека она гледа шпанкса серија и не му дава.

Во кој и да е од случаевиве ако силовањето се повтори повеќе од два пати, тоа ја губи смислата и не се речуна за силовање.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Прв пат после 20 години да ни се ускладе сексуалнио живот со жеанта прв пат и мене и неа глава да не боле


абе шо да ви кажам Шом почнеш да се сексаш и сеа на средина некој му текне да каже не е тука го еба ежот најверојатно си слаб е*ач па затоа ти кажале не

малце ми е и чудно тоа да се случи
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
ragazza напиша:
Date rape ..
Ne si e Ne , se drugo e prisiluvanje . Mnogu tesko se dokazuva deka e siluvanje ama ostava skoro sekogas traumi na prekshenost kaj devojkite .
Sekoja devojka ima pravo na NE , bez razlika dali e vo vrska il ne .
Така е! Се што не е по твоја воља се претвара во силување. Тоа нема да биде кривично дело, бидејќи сепак сте во врска, но кај девојката ќе остави траума и сепак е еден вид на силување. Ако не ти е пријатно и не го сакаш тоа, тогаш е силување. :star:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Znaci mene profesorkata po muzicko me siluvase???????
Da znaev ke tuzev za osteta!!!:pos:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
I am a bitch напиша:
Така е! Се што не е по твоја воља се претвара во силување. Тоа нема да биде кривично дело, бидејќи сепак сте во врска, но кај девојката ќе остави траума и сепак е еден вид на силување. Ако не ти е пријатно и не го сакаш тоа, тогаш е силување. :star:
Сакаш да кажеш дека ако јас сум во врска и девојката во моментот не сака и јас си терам по свое не може да ме обвини за силување !?!?!??!?! :lud: Може погрешно сум те разбрал, не се лути, ако е така дообјасни
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Crazy напиша:
Сакаш да кажеш дека ако јас сум во врска и девојката во моментот не сака и јас си терам по свое не може да ме обвини за силување !?!?!??!?! :lud: Може погрешно сум те разбрал, не се лути, ако е така дообјасни
Погрешно си ме разбрал :icon_lol: Реков дека НЕ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, ама на девојката ќе и остане траума. Појасно е сега? :icon_lol:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
I am a bitch напиша:
Погрешно си ме разбрал :icon_lol: Реков дека НЕ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, ама на девојката ќе и остане траума. Појасно е сега? :icon_lol:
Извини што ќе те разочарам ама Крејзи е во право со тоа што го кажа,а ти пак истото си го напиша
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ne ja napishaf temafa za da napishete VICOJ na sekoj vtor red.. i ne napishaf deka na sred SEX da vi kazhe ne .. rekof od pochetok da kaze NE .. a partner da prodolzuva .. taka toj da prodolzi mozi ke dojdi na SRED sex da si kazi ona NE ushte ednash .. ali ete togash veke SKAPANA rabota neli .. ?! Posho veke prodolzil .. Kaj mene pochnuva veke od prvoto NE .. Ako e NE .. znachi e ne .. nema zasho da terash inaet.... Tebe da te prasha nekoj dali sakash voda ti ke im odgovorish NE .. i onie ja zemat chashata i ti ja turat vodata vusta.. Nema da vi doj CHUDNO ? Posho rekofte NE .. a onie na sila ti ja davat vodata .. Sekoj coek si ima pravo na NE .. i da ne odi nikoj na sila na toa...
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Hhaha..zeni..nikad ne znaes na sto si so niv:) Ona da kaze ne, onda e kraj na vecerta..toa e pravo i nema somnezi..ALI..oni znaete kako vikaat ne..nivnoto ne e ona zavednicko..sto te pali i tera uste pobrzo da i gi sleces gakickite i da i go opasas:)..Da kaze ona odrecno neeee onda postujem sve to..ali ova ligavovo koe ustevari kazuva go sakam do daske oci da mi iskocat..toa ne biva:)..
Zborete sega sto sakate ali toa e taka..inaku vo pravo ste deka zesnkite se oni koi mozat i na sred sex da kazat ne i da bide kraj na seksulokot:) Zakon ste nema sto:) hohohoho
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Како не е кривично дело? Ако јас ја обљубам девојка ми - не е кривично дело, ама ако ја присилам на секс комшивката, тогаш е? Не се разбирам во право, ама ова ИЧ НЕМА ЛОГИКА. Си ги смешала лончињата, Ај_ем_д_бич. ;)

Во врска со „да” и „не”, една моја многупочитувана личност и пријателка, во една прилика ми напиша:

devojka i diplomat
Ako diplomat kaze:da,toa znaci mozebi
mozebi,toa znaci ne
ne,e pa ne e diplomat!
Ako devojka kaze:ne,toa znaci mozebi
mozebi,toa znaci da
da,e pa ne e devojka!
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Vie ne ste normalni .. si imaf drugarka.. ona vikashe ne .. pred sex.. na sred sex.. vikashe ne na glas vo srce i vo dusha .. toj si prodolzi .. dechkoto.. ova ne beshe ednash .. na kraj nemashe veke sila da vika ne.. ostavashe da bidi kako sho e .. Posho i da vikashe NE on si prodolzuvashe.. znachi zboro NE .. ne raboteshe.. najmnogu me boli sho ona ne dojde pobrzo kaj mene za da i objasnam kolku e greshka ta vrska .. A ova za vas poveketo.. bi bilo normala u vrska ? Posho taka mi lichi ..
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Crazy напиша:
Сакаш да кажеш дека ако јас сум во врска и девојката во моментот не сака и јас си терам по свое не може да ме обвини за силување !?!?!??!?! :lud: Може погрешно сум те разбрал, не се лути, ако е така дообјасни
Добро...јас погрешно те разбрав, во право си :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom