Kajgana Tips - збогатете се за само 2 недели

Член од
18 јануари 2016
Мислења
25
Поени од реакции
5
Kircava malce zafrkavase ama dobar e :)[DOUBLEPOST=1515874674][/DOUBLEPOST]Btw Uwe i Kire pluvcina, Germanija i Makedonija i na obicen hendikep i na onoj na poluvreme izlegoa, dobar den :D
 

Attachments

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Која "легенда" сум:pos:.
Вчера последна ја чекам Франција 1( DNB), и шо се случува?
57 минута прават 2 минути исклучување Французите при нерешен резултат, правам пичкарски кешаут:ROFLMAO:,на крај погодувате?
Си тепа Франција.


Денес исто, пак ме натера:gjavol:, ја чекам Македонија +23.5, и нормално до 24 минута играме небаре Црна Гора сме, очај само 6(шест) гола, и нормално веќе видено.
Да не направев кешаут ако дадевме повеќе од 20 гола глава сечам.
Ок е Томас,ОК, НаЈГЛУП СУМ,знам.
Кој лузер,ццц.:popce:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Гледам некој одлични маргини за утре на играчи
:zloo:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
имав гости и не пратев на комјутер, колку беше Наголем коефициент на Македонија вчера, во моментите кога Словенија во прво полувреме водеше по 3-4 гола ?? дали достигна 5+ ??
Симптоматично е што на Полувреме, кога стана нерешено, Бет даваше поголем к-циент за Македонија отколку на почетокот ????

а бев пред утакмица во нашата златна копачка и не ми прими уплата за Играчите ( голови), демек само за кошарка имале таква можност, па изиграв само сингл за 30мкд , ставив Х(8,75) , колку да ми биде поинтересна утакмицата
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
25
Поени од реакции
5
Island - Hrvatska - 2 .. 1.30 ( Momentalno najvazna utakmica za Hrvative zatoa sto ako go pobedat Island prenesuvaat 2 boda )
Norveska - Belorusija - 1 .. 1.20 ( Istoto objasnuvanje kako i za Hrvatite vazi za Norvezanite )
Srbija - Svedska - 2 ... 1.35 ( Iako izgubija od Island sepak Svejdzanive ne se ic za potcenuvanje tuku bas naprotiv, a deneska vo situacija koga Marko Vujin e povreden, a plus i koga Srbija e kako Makedonija 2017 na svetskoto t.e bez golmani, ocekuvam lesna pobeda za Svedska )

Nemanja Zelenovic 3.5 + ( Edinstven RB ke bidi poradi povredata na Vujin, ke mora da ja siri igrata za da ne bidi samo na Sesum i Nenadic pa ocekuvam da ja premini granicava )

Manuel Strlek 4.5 + ( Minatata igrase 55 minuti, ovaa ocekuvam 52 :) , spored mene bi trebalo lesno da izlezi plus, btw smetam deka Cupic ke go promasi prvio penal pa Strlek ke prodolzi, just sayin :kezec: )

Michel Guigou 3.5 +

Kristian Bjornsen 4.5 +

Ovie se spored mene posigurni za igranje denes, mada so kladilnicive nisto ne e sigurno :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Симон Јепсон +2.5, треба лагано да пребаци киклопот, многу шутеви зема.
И Џим Готфридсон треба да е плус, апсолутна слобода има во Шведска, за разлка од Фленсбург.
Кај Србите, Ненадиќ секако, па и на 8 да е граница, коли беси во репката, секогаш оди на шут.
И Марсениќ трупот треба да оди на 2, но не е стабилен овај, а и кога ќе добие позиција знае да се изрезили, кога стигна еден Бељански да има подобри рејтинзи од него јасно е.
Зеленович, би требало, нема да фали многу Вујин во напад, освен во ротација, евентуален умор на Зеленовиќ, Вујин од Кил и Вујин од Српска репка како ден и ноќ се.

Билик +, овај само игра во Австрија, друите статираат, се преку него оди.
Треба да е зицер копиљот.
Од Французите единствено Мае ми фаќа око, се преку него оди, пенали, акции, плус игра или на крило или на среден, освен Карабатакот ако не се лаѓам немаат земено класичен плеј, вклучен е во сите акции, настрана пенали, речиси непогрешлив е.
Другите не се за чепкање, изгубен е Динар засега, ротира како луд.

Тонесен треба да е уште еден фикс, дечкото е алфа и омега во репката, топ има во раката.
Крилата немаат замена, и Бјорнсен и Јондал, двата играат по 500 минути, Бјорнсен делува како подобра опција затоа што многу повеќе акции прават на таа страна, плус ушлинот Сагосен по дијагонала кога имаат вишок прво него го гледа и му фрла топки, плус пенали пуца, треба да е плус кославиот.
Мирхол ако добие топки како со Французите ќе пребаци како од шала, страшно нешто.
Од Белорусите Кулеш +, иако е голема маргината +4.5, троши многу топки.
Пуковски е моторот, нема замена за овај, ако им свирнат барем 2 пенали и не се изглупира против Бергерут треба да пребаци, многу незгоден играч е за чување.
Каралек на минус ми оди повеќе, добро ја бранат линијата Норвежаните, многу се 4 гола за пикер.

Карасон +2.5
Овај ми е уште еден зицер, топ има во раката братот.
Гудмонсон е познат играч на нашата јавност, игра во Кристианстад, доста топки троши, има слобода во играта, незгден играч, брз чекор има, промена на правец, ама за 5 гола којзнае, сепак против Хрватска ќе игра, ако испука како со Швеѓаните 14 топки ќе префрли 100%.
Ова најмногу зависи колку ќе се замара Палмарсон, дечкото не е во голгетерски ритам, јасно е уште од мечевите на Барса, ама самото присуство на терен дава поголема сигурност за тимот, кога сме кај Арон повеќе на минус ми оди.
И овај Арнор Гунарсон, десното крило не е лоша опција за +, солиден играч, ама така многу плусОЈ ќе дојдат,
Кај Хрватите.
Лука Степанчиќ +3.5
Повеќе минути очекувам од него, по-подвижен е од Копљар, доста шутеви треба да земи.
Циндриќ треба да е плус, но сеа е 4.5 границата, ако се начека некаде на 3.5 би требало да е добар тип, макар и на 4.5 вреди да се игра, алфа и омега во репката
Многу ќе зависи како ќе брани онај лудакот Густавсон, тешка будала е овај, класичен психопат.
И на Чупиќ некако многу му се 5 гола, сигурно и дебелиот (Хорват) ќе добие минути, освен ако има 10 пенали.
Многу се 5 гола за Чупко.
Штрлек не го играм па макар и 0.5 имал граница, колку пати само тој ме има изгорено жена негова:kuracc:, го имам убиено од пцуење.
Посебно пред две години на ЕП, полуфинале со Шпанија, го чекам +4.5 за 100 евра, последен, и пенал за Хрватска него му даваат да шутира, и копиљот изваде таков аматерски удар,дали до гол ја дошутна топката:facepalm:, проба некоја финта против Де Варгас, абе раката да му се исуши да му ебам фацата негова глодарска, мрш:kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom