Kajgana Song Contest #288 -Песна која во насловот се спомнува некој пијалак - ГЛАСАЊЕ

За кои 6 песни со наслов каде е спомнат пијалак ќе ги изгласаме за најдобри:


  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.256
Поени од реакции
35.775
37 песнички за пијалоци, :pijani:
да гласаме за 6 најомилени песни каде се спомнува пијалок во насловот,
ама не за пијалоците, ниту за членовите :D :

Page3_1.jpg

Page7_0.jpg

Page6.jpg

Page7_9.jpg

Page9_1.jpg

Screenshot 05-18-2024 00.24.04.png
Screenshot 05-17-2024 23.jpg
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.570
Поени од реакции
34.960
Победници на Кајгановизија 288 на тема „Песна која во насловот се спомнува некој пијалак“ се
Summer wine и Црно Тиквешко на @Sussaro

Честитки :smirce:

@Sussaro , те молам доколку си во можност денес да отвориш нова тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom