Kade da pobaram pomosh za kockanje?

Член од
21 мај 2021
Мислења
747
Поени од реакции
1.609
Мене најјаки ми се муабетите шо ги имаат за тие вочкице игрите. Ее брат тука да ми дадеше ѕвезди или седмици, и да се спуштеше да направеше кратка дијагонала ќе беше боооомбааааа.

Па и некои сленгови имаат, види беее "ќорава четворка" или "мртов агол". :pos: :pos:
"Баце ни едно петаниче не даде пичка му материна.Абе се се овоа апаши, само гледаат од камерите и ги местат работите."

Најјаки ми се теориите на заговор дека нив некој од казиното преку камерите ги гледа и води досие за нив, кој колку да добие, да изгуби...Какви плебејци има во земјава, страшна работа.:D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.909
Kockar, narkoman pisi propalo, eden na iljadnici dali uspeale da se izvlecat. Ali pazi sega mentalni gimnastiki, imalo kockari i hobi kockari, isto kako sto ima narkomani i onaka za rekreacija uzivateli na narkoticni sredstva. Da vazi, ako se lazime ili ako se tesime.
Bilo kako bilo, od jas toa sto imav prilika da vidam ili da zapoznaam. I dvete kategorii imaat eden zaednicki imenitel, nikakvo svoe jas, karaketer tip 400, za mekici.
Ne e tolkav problem kockar da vrati pari, problemot e sto i ete da gi vrati, nema moralna kocnica da sam da se spreci da odi pak i pak i pak i pak. Kaj tie ljuge ne postoi ona zborot zbor, jas povekje tamu ne stapnuvam.
Zatoa i se kockari i zatoa retko koj se izvlekol.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Во Македонија дефинитивно, бидејќи ги има на секој чекор.
Абе да, ги има насекаде, и јас не ги сакам... ама дефинитивно во САД изгледа касината имаат со софистициран начин да ловат коцкари пошто има 7% зависиници.
Туку не сум ни сигурен дека во Македонија има повеќе казина одколку во САД, мислам дека САД имаат на 13 луѓе една слот машина. Кај нас треба да има 153К слот машини за да ја победиме таа бројка.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
20 февруари 2024
Мислења
5
Поени од реакции
0
Јас не би ти препорачал да земеш кредит. И тоа ќе бидат такви "брзи" пари добиени преку ноќ.
Претпоставувам најверојатно имаш долгови па ти требаат, затоа најдобар пат ти е да си ги заработиш бавно и поштено, така се што е заработено ќе ти е есенцијално(дел за живот за тебе, а дел за враќање на долговите). И ќе си окупиран неколку месеци се додека не ги собереш парите.

Вака ако земеш пак кредит одеднаш, големи се шансите да ги искоцкаш. Најбитно е што си свесен за сево ова.
Јас имам 24 000 кредити што брзи што вбанка околу 15 000 а 30 000 плата прекинав се но сега да плаќам ,8000 рата ми понудија да затворам се но ке плаќам наредните 10 години по 8000 а брзиве до 2025 све а до 2027 вбанка со то што 4 год исплатив веќе.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.746
Поени од реакции
5.019
Абе да, ги има насекаде, и јас не ги сакам... ама дефинитивно во САД изгледа касината имаат со софистициран начин да ловат коцкари пошто има 7% зависиници.
Туку не сум ни сигурен дека во Македонија има повеќе казина одколку во САД, мислам дека САД имаат на 13 луѓе една слот машина. Кај нас треба да има 153К слот машини за да ја победиме таа бројка.
Автоматски споено мислење:
Јас сум се кладел само 3 пати на спортска и сум дал вкупно 600 мкд а имам добиено 2500 мкд од мене се загуба 1900 мкд. И за инат нема да се кладам пак. Ќе бидат во загуба од мене хаха
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
И каде има повеќе шанса да се навлече човек, во САД или во МК ?
Во Мк зашто кај нас играат исклучиво да дојдат до брз кеш а американциве играат за забава, користат одреден буџет и толку ама тоа им е всадено во културата дека им е за забава дека неможат да заработат од тоа
Плус далеку се поригорозни за малолетноци пуштање на такви места
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
"Баце ни едно петаниче не даде пичка му материна.Абе се се овоа апаши, само гледаат од камерите и ги местат работите."

Најјаки ми се теориите на заговор дека нив некој од казиното преку камерите ги гледа и води досие за нив, кој колку да добие, да изгуби...Какви плебејци има во земјава, страшна работа.:D
Батуле, гледав сега во 8 сатот во Сент Етјен беше 4 степени, влажен теренот, турва врни. Ќе ја пуштам јас сингл 0-2 ова нема шанси да не помини.

Завршила утакмицата 3-1 прво полувреме, до крај 4-2. :pos::pos:

Ова уште пред катаљон години, рачунај оттогаш кои пациенти се имаат провртено и какви се не легендарни изјави имало во тие кругови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom